سیمرغ آذربایجان
خانه / بریکت آهن اسفنجی

بریکت آهن اسفنجی

موجودی و قیمت روز بریکت آهن اسفنجی: (لیست موجودی و قیمت به روز شده)

بریکت آهن اسفنجینوعموجودیآنالیز محصول و قیمت
بریکت گرم آهن اسفنجیمزایده فروش بریکت آهنلطفا تماس بگیرید.
بریکت سرد آهن اسفنجی – بریکت نرمه آهن اسفنجی۲۰ هزار تن/ ماهیانهلطفا تماس بگیرید.
___

 

بریکت آهن اسفنجی چیست؟

بریکت آهن اسفنجی فرآورده فرآیند فشرده سازی آهن اسفنجی و نرمه آهن اسفنجی است. بریکت آهن اسفنجی در سه نوع بریکت گرم آهن اسفنجی، بریکت سرد آهن اسفنجی و بریکت نرمه آهن اسفنجی دسته بندی می شود.

فرآیند بریکت سازی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت احیای مستقیم آهن نیز این تکنولوژی ورود کرده است. هم اکنون آهن اسفنجی که محصول و فرآورده فرآیند احیای مستقیم سنگ آهن است، تحت فرآیند بریکت سازی به بریکت آهن اسفنجی تبدیل می شود. بریکت آهن اسفنجی هم اکنون در بسیاری از واحد های فولادسازی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. بریکت آهن اسفنجی را بر اساس فرآیند و نوع ماده اولیه مورد استفاده می توانیم به سه نوع دسته بندی کنیم. اگر ماده اولیه تولید بریکت، آهن اسفنجی باشد، دو نوع بریکت بر اساس نوع فرآیند خواهیم داشت:

انواع بریکت آهن اسفنجی

  • بریکت گرم آهن اسفنجی: این محصول طی فرآیند با درجه حرارت بالای ۶۵۰ درجه سانتی گراد از آهن اسفنجی فرآوری می شود. مزیت های نسبی آن نسبت به آهن اسفنجی امکان حمل و نقل آسان، تر، ذخیره سازی و شارژ آسان تر آن است. این محصول تحت عنوان بریکت داغ آهن اسفنجی (Hot Briket Iron: HBI) شناخته شده است.
  • بریکت سرد آهن اسفنجی: این محصول در طی فرآیند بریکت سازی آهن اسفنجی در درجه حرارت کم به دست می آید. مزیت های نسبی این محصول در مقایسه با آهن اسفنجی بسیار است. از جمله مقاومت سایشی بالاتر، استحکام بیشتر در برابر خردایش، مقاومت بیشتر در برابر افت درجه فلزی، کاهش ریسک در ذخیره سازی و حمل و نقل آن. همچنین در طول فرآیند تولید بریکت سرد می توان از عناصر آلیاژی برای نظیم ترکیب شیمیایی مورد نیاز در طول فرآیند فولادسازی استفاده نمود. این محصول تحت عنوان CBIC شناخته می شود.

نوع سوم بریکت آهن اسفنجی از نرمه آهن اسفنجی به دست می آید. تحت عنوان:

  • بریکت نرمه آهن اسفنجی: آهن اسفنجی در فرآیند انتقال آهن اسفنجی از واحد احیاء به ذوب، دانه های ریز زیر ۶ میلی متر از طریق سرند از آهن اسفنجی جدا میگردد. این محصول تحت عنوان نره آهن اسفنجی به عنوان ماده خام واحد بریکت سازی نرمه آهن اسفنجی مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار قیمت روز بریکت آهن

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ