سیمرغ آذربایجان
خانه / سنگ آهن / قیمت جهانی آهن امروز

قیمت جهانی آهن امروز

قیمت جهانی آهن امروز تحت تاثیر شرایط بازار فولاد در کشورهایی نظیر چین دارد. تحلیل بازار فولاد چین در ۲۰۱۸ را از زبان انجمن جهانی فولاد می خواهیم در این مقاله انجام دهیم. در خصوص فولاد چین در ۲۰۱۸ و نگرش سال ۲۰۱۹ آن، انجمن جهانی فولاد world steel اقدام به انتشار مقاله در ماهنامه دسامبر ۲۰۱۸ خود نموده است. خلاصه آن را می توانید در مقاله پیشرو مطالعه نمایید.

چهار گروه مواد نو، انرژی نو، تولید هوشمند و حفاظت از محیط زیست در کاتالوگ ارائه شده از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین که اخیرا منتشر شده است، قرار دارد. تنظیم روند توسعه صنایع مختلف نظیر فولاد همزمان با کنترل ورود آلاینده ها به هوا، موضوعی است که در سال ۲۰۱۸ دولت چین بر آن استمرار ورزیده است.

در کنار محدودیت های موجود، دولت چین برنامه ریزی با هدف توسعه پایدار در صنایعی نظیر فولاد را پیش روی خود قرار داده است. دولت استان شاندونگ اقدام به انتشار نقشه راه در خصوص صنایعی نظیر فولاد، آلومینیم و کک در نوامبر ۲۰۱۸ کرده است.

البته توسعه صنعت فولاد نیازمند گرایش به تکنولوژی های نوین نیز می باشد. که کشور چین از این موضوع عقب نمانده است. در گزارش ماهنامه انجمن جهانی فولاد world steel اشاره به گرایش و ورود فولادسازان چینی به صنع خودروی برقی با هدف افزایش ارزش افزوده بیشتر شده است. شرکت فولاد HBIS و شرکت سانده خودرو برقی یعنی NEVS اقدام به تشکیل JV با هدف توسعه این صنعت کرده اند.

البته فولادسازان چینی توسعه فولاد را نه تنها محدود به کشور خود نمی دانند. در این گزارش منتشر شده به اقدام شرکت PANHAO در خصوص عقد قرار داد احداث یک واحد ده میلیون تنی اشاره شده است که قرار است توسط فولادسازان چینی با هدف گسترش حضور در بازار های جهان در فیلیپین احداث شود.

قیمت فولاد در چین

میزان تولید فولاد در چین در ده ماهه نخس سال ۲۰۱۸ رشد ۶٫۴ درصدی را تجربه نمود. میزان مصرف همین بازه زمانی نیز در مقایسه با سال قبل رشد ۷٫۹ درصدی را نشان داده است. چین از بزرگترین واردکنندگان سنگ آهن در جهان است. میزان واردات چین در ده ماهه نخست ۲۰۱۸ حدود ۸۹۱٫۶۹ میلیون تن گزار شده است که با کاهش ۰٫۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

در خصوص تغییر قیمت فولاد در چین نیز می توانیم بگوییم که شاخص قیمت در ۱۱ ماه ۲۰۱۸ کاهش ۴٫۱۵ واحدی را نشان داد. PMI فولاد چین نیز در ماه نوامبر با نزول ۶٫۹ واحدی مواجه شد که به ۴۵٫۲ (زیر ۵۰) رسید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آهن و فولاد سیمرغ
راه های ارتباطی:
شماره مستقیم مدیر بازرگانی شرکت خانم مهندس نعمت زاده: 09146602486
شماره تلفن ثابت: 04132605249
شماره فکس: 02142694815
آدرس کانال: iron_metals@
پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir
آدرس: ایران، دفتر مرکزی تبریز - دفاتر نمایندگی تهران، اهواز٬ اصفهان و مشهد
اهواز

مطلب پیشنهادی

فروش سنگ آهن مگنتیت معدن زنجان

فروش ده هزار تن سنگ آهن مگنتیت زنجان با عیار ۵۷% با feo برابر ۲۱٫۵% …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ