سیمرغ آذربایجان
خانه / نرمه آهن اسفنجی و لجن

نرمه آهن اسفنجی و لجن

فروش نرمه آهن اسفنجی با هدف بازگرداندن آن به چرخه فولادسازی و یا استفاده در دیگر صنایع، انجام می گیرد. همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، یکی از مهمترین شیوه های به کارگیری نرمه آهن اسفنجی، و جلوگیری از اتلاف آن و بازگردانی به چرخه فولادسازی، تبدیل آن به بریکت است. نرمه آهن اسفنجی بعد از جدایش از آهن اسفنجی در مرحله سرند، می تواند جمع آوری شده و به خط بریکت زنی ارسال شود. با تبدیل نرمه آهن اسفنجی به بریکت، قابلیت استفاده آن در خطوط ذوب و فولادسازی ایجاد خواهد شد.

کاربردهای نرمه آهن اسفنجی

بازار هدف در فروش نرمه اهن اسفنجی عبارتند از:

  • واحد های تولید لنت ترمز خودرو: لنت ترمز خودرو دارای انواع مختلفی نظیر متالیک، سرامیکی و … دارد. نرمه اهن اسفنجی در تولید لنت ترمز فلزی خودرو کاربرد دارد.
  • واحد های تولید بریکت آهن اسفنجی: همانطور که می دانید ورودی و محصول شارژ واحد های تولید بریکت اهن اسفنجی، دو محصول است. آهن اسفنجی و نرمه آهن اسفنجی. نرمه آهن اسفنجی یا همان اهن اسفنجی زیر سرندی با سیلیکات ترکیب شده و تحت تاثیر فشار و گرما در قالب بریک آهن اسفنجی به عنوان محصول شارژی مناسب برای کوره های ذوب مورد عرضه قرار می گیرد.

آنالیز نرمه آهن اسفنجی

آنالیز یک نمونه نرمه آهن اسفنجی را که موجودی شرکت است و آماده عرضه به صورت ماهانه تا تناژ بیست هزار تن وجوددارد را در زیر ارائه مینماییم. همانطور که مشاهده می کنید، عیار نرمه آهن اسفنجی در محدوده ۶۵ درصد قرار دارد.

%Humidity%S% FeO%Fe total
۰٫۲۲۰٫۰۰۹۸۰٫۴۷۶۵٫۴۴

فروش لجن آهن اسفنجی

خرید لجن آهن اسفنجی با هدف تبدیل آن به آگلومره و گندله آهن انجام می گیرد. با تبدیل شدن لجن آهن اسفنجی به آگلومره یا گندله امکان بازگشت آن به زنجیره فولادسازی فراهم می شود. لجن آهن اسفنجی پودر باقی مانده در فرآیند احیاء مستقیم پس از برخورد با گازهای احیاء کننده است که از خط تولید جمع آوری و پس از خشک شدن قابلیت استفاده در واحد های گندله سازی را به دست می آورد. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم، بخش های دیگر صنعت نیز خریدار نرمه آهن اسفنجی و لجن هستند. به عنوان مثال نرمه آهن اسفنجی در تولید لنت خودرو متالیک یا نیمه متالیک مورد استفاده قرار می گیرد.

%S%CناخالصیFe2O3FeO%Fe metal%Fe total
۰٫۰۱۹۳۱٫۵۱٫۸۹۱٫۶۹۴۵٫۲۳۳۴٫۱۲۷۰٫۳۶

هر دو محصول اماده عرضه در تناژ حدود ۲۰ هزار ن ماهانه می باشد. جهت ثبت سفارش می توانید از راه های ارتباطی که در زیر اعلام شده است، استفاده نمایید.

اخبار قیمت روز نرمه آهن اسفنجی و لجن

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ