لیست موجودی های روز:

خرید ضایعات آهن اسفنجی برای کوره قوس و القایی

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید ضایعات آهنخرید آهن اسفنجی

خرید ضایعات آهن اسفنجی به عنوان دو محصول شارژ اصلی برای کوره های قوس الکتریکی و کوره القایی که اغلب به نسبت 70 به 30 یا حتی در برخی موارد با نسب متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد، انجام می شود.

خرید ضایعات آهن و خرید آهن اسفنجی که دو ماده اصلی شارژ کوره های قوس و القایی است، جهت ذوب و شمش ریزی توسط کارخانجات مجهز به این کوره ها، انجام می شود.

خرید ضایعات آهن

ضایعات آهن با ذوب و شمش ریزی به طور مجدد بازیافت شده و در زنجیره صنعت فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل عیار بالای آهن موجود در ضایعات آهن، راندمان تولید در صورت استفاده از این محصول برای ذوب بالاست. بنابراین حتی کارخانه هایی هستند که شارژ ورودی خط ذوب آنها به طور صد در صد، آهن قراضه است.

ولی نکته ای مطرح است، کمبود آهن قراضه است. علاوه بر کمبود آهن قراضه، گران بودن آن مسئله دیگری است که گاهی اوقات سود فولادسازان را به شدت کاهش داده و فعالیت را غیر قابل توجیه می کند. به همین دلیل فولادسازان در ترکیب با آهن قراضه از سنگ معدنی آهن نیز استفاده می نمایند. ولی همانطور که می دانید برای کوره  های قوس الکتریکی و القایی سنگ آهن به شکل سنگ آهن دانه بندی شده یا گندله آهن به دلیل درصد بالای ناخالصی موجود در آنها، مناسب نیست. آهن اسفنجی محصولی است که واسط بین معدن و زنجیره فولادسازی برای کارخانه های مجهز به کوره های قوس الکتریکی و القایی می باشد.

خرید آهن اسفنجی

خرید آهن اسفنجی برای استفاده تلفیقی با آهن قراضه به نسبت 30 به 70 (این نسبت بسته به بررسی بخش کنترل کیفیت هر کارخانه متفاوت است) و …، توسعه یافته است. خوشبختانه افزایش واحدهای احیاء مستقیم که مشغول تولید آهن اسفنجی هستند، هم اکنون استفاده از آهن اسفنجی برای کارخانه هایی که با کوره قوس و القایی کار می کنند، در کشورمان ایران، متداول شده است.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!