سنگ آهن و کنسانتره

از نظر کانی شناسی، سنگ آهن را می توانیم در پنج گروه دسته بندی کنیم.
شامل: هماتیت (Fe2O3)، مگنتیت (Fe3O4)، لیمونیت (Fe2O3.3H2O)، سیدریت (FeCO3)، زئولیت
از بین این پنج کانی، هماتیت و مگنتیت مهمترین انواع سنگ آهن به شمار می آیند. بیش از 95 درصد سنگ آهن استخراج شده از معادن برای تولید فولاد استفاده می شود. سنگ آهن بعد از استخراج با هدف افزایش خلوص تحت فرآیند کانه آرایی قرار می گیرد. طی این فرآیند سنگ آهن در انواع دانه بندی شده، کنسانتره و گندله سنگ آهن تولید و وارد زنجیره فولاد سازی می شود.

شمش فولاد

شمش فولادی، محصول میانی فولاد از مرحله ذوب سنگ آهن و قراضه تا تولید محصولات نهایی فولاد نظیر میلگرد، ورق فولادی، تیرآهن و … است. شمش فولاد به چند شکل تولید می شود که می توان در چهار گروه دسته بندی نمود:
شامل: بیلت فولادی، اسلب فولادی، بلوم فولادی، شمش آهن دستی
این محصولات از نظر ابعاد و شکل متفاوت هستند. دلیل تولید شمش فولاد در ابعاد مختلف، کاربرد آن برای تولید محصولات فولادی مختلف است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

گندله آهن

گندله طی فرآیند گندله سازی از کنسانتره سنگ آهن به دست می آید. گندله آهن گلوله های متخلخل ۶ الی ۲۵ میلی متری هستند که اغلب خلوص در محدوده ۶۴ الی ۶۶ درصد دارند. دلیل گندله نمودن کنسانتره آهن ، شکل پودری و دانه بندی ریز کنسانتره است که امکان استفاده مستقیم آن در کوره را ، می گیرد. گندله سنگ آهن به دو روش مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده مستقیم جهت ذوب در کوره بلند و استفاده در واحد احیا جهت تولید آهن اسفنجی.

IRON ORE PELLETS

مقاطع فولادی

 مقاطع و محصولات فولادی در انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی، قوطی، ناودانی، انواع ورق فولادی شامل ورق سیاه، گالوانیزه، رنگی و …، تولید و در صنعت ساختمان سازی، پل سازی، ساخت سازه های فلزی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. هر مقطع و محصول فولادی بنابه کاربردهای مختلف با مشخصات فیزیکی و مکانیکی متفاوت تولید و عرضه می گردد. تولید در کارخانه ها بر اساس استانداردهایی نظیر استاندارد din آلمان و یا …، انجام می شود.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی گلوله های متخلخل آهن احیاء شده است که با نام اختصاری DRI که مخفف Direct Reduction Iron هست و یا با نام Sponge Iron برگرفته از شکل ظاهری آن، شناخته می شود. تولید این محصول با توجه به توسعه واحدهای ذوب مجهز به کوره های القایی و قوس الکتریکی افزایش یافته است. آهن اسفنجی از احیاء مستقیم و بدون ذوب گلوله های متخلخل گندله آهن به دست می آید. آهن اسفنجی به شکل بریکت شده در انواع گرم، سرد و بریکت نرمه اسفنجی نیز عرضه می شود.

ضایعات آهن و قراضه

در بخش های مختلف زنجیره فولادسازی از واحد کانه آرایی تا واحد فولادسازی، ضایعات فولادی به دست می آید که قابلیت بازگردانی مجدد به زنجیره فولادسازی و یا استفاده در دیگر صنایع را دارند. از جمله:

• ضایعات برگشتی خط: شامل شمش میان خطی، ته میلگرد، سر تیرآهن و سرنبشی و …
• ضایعات واحد ذوب: نظیر خرسک و شلاکه، ته پاتیل، ته تاندیش و …
• ضایعات واحد نورد و اصلاح تختال: شامل پوسته اکسید آهن، اشک برش فولاد، ماکارونی، دوربندیل، سوفاله و …
• ضایعات مستعمل آهن آلات: قراضه روغنی پرس شده، بدنه خودروها و ….

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

بریکت آهن اسفنجی

 آهن اسفنجی یا به شکل آهن اسفنجی گندله و یا به شکل بریکت شده آهن اسفنجی مورد عرضه قرار می گیرد. بریکت نمودن آهن اسفنجی با هدف کاهش احتمال اکسیداسیون آن و کاهش خطر اشتعال آن انجام می گیرد. بریکت آهن اسفنجی در انواع بریکت گرم آهن اسفنجی، بریکت سرد آهن اسفنجی و بریکت نرمه آهن اسفنجی تولید می شود.

لیست کامل قیمت محصولات

تماس با ما

شماره فکس

0098-2147623014

whats app

0098-9120169267

ایمیل

info@simurghsteelco.com

Skype

0098-9120169267

آدرس:

تهران: فلکه صادقیه
تبریز: انبار، خیابان انقلاب
نمایندگی ها: اصفهان، اهواز، بندرعباس، یزد، مشهد

آپارات

simurghiron

فرم دریافت مشاوره
  • 11 − 4 =

مدیر عامل مجموعه سیمرغ

لیلا نعمت زاده

درباره ما :

مجتمع صنعتی آهن و فولاد سیمرغ آذربایجان، فعالیت خود را در زمینه تولید و تامین انواع مواد اولیه صنعت فولاد شامل سنگ آهن، کنسانتره آهن، گندله آهن، آهن اسفنجی، بریکت آهن اسفنجی، شمش فولاد و محصولات نهایی فولاد شامل میلگرد، از سال 1394 آغاز کرده است. در کنار تولید، امکان تامین و تهاتر انواع مواد خام با فرآورده های فولادی یکی از ویژگی های متمایز این مجموعه است که فرصت همکاری متمایز با شرکت های همکار و کارخانه های فولادسازی و شمش ریزی را به وجود آورده است.

مدیران ارشد مجتمع

این شرکت به نظارت جناب آقای محمد نعمت زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره و فعالیت فرزندان ایشان خانم مهندس لیلا نعمت زاده به عنوان موسس و مدیریت عامل شرکت و آقای مهدی نعمت زاده به عنوان مدیر بازاریابی، مدیریت و پرسنل بر اساس صلاحدید ایشان تفویظ مسئولیت شده و مشغول به کار می شوند.

راه های ارتباط مستقیم با مجموعه

دفتر تهران

شماره تلفن ثابت: 00982147623014
شماره تلفن مدیر بازرگانی: 00989120169267
شماره فکس: 00982147623014 داخلی 7

کارخانه:

شماره تلفن ثابت: 00984132605249
شماره تلفن همراه مشاور فروش: 00989143324964

آدرس ایمیل جهت ارتباط با مدیریت: CEO@ironmetal.ir

Call Now Buttonتماس بگیرید