تولید و فروش بریکت نرمه آهن اسفنجی

تولید بریکت آهن اسفنجی از نرمه آهن اسفنجی که تحت عنوان بریکت نرمه آهن اسفنجی به فروش می رسد، طی فرآیند بریکت زنی با مخلوط نرمه آهن اسفنجی، چسب سیلیکات و آهک تحت فشار و حرارت انجام می گیرد.

تولید آهن اسفنجی طی فرآیند احیاء مستقیم گندله های آهن با گازهای احیاء کننده H2 و CO در کوره احیاء مستقیم انجام می گیرد. نرمه آهن اسفنجی محصول پرتی و بعبارتی ضایعات بخش احیاء مستقیم است. در حقیقت در مسیر انتقال آهن اسفنجی از بخش تولید به بخش مصرف (واحد ذوب) آهن اسفنجی های شکسته و نرمه این محصول زیر سرندها باقی می مانند. این محصول به عنوان نرمه آهن اسفنجی جمع آوری سپس در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید بریکت آهن اسفنجی

تولید بریکت آهن اسفنجی به دو صورت انجام می گیرد. از فشرده سازی آهن اسفنجی در درجه حرارت بالا (650 درجه سانی گراد) پس از خروج از کوره احیا که به این نوع بریکت آهن، بریکتت گرم آهن اسفنجی می گوییم.

نوع دیگر بریکت، بریکت سرد آهن اسفنجی است. تولید بریکت آهن اسفنجی از نوع بریکت سرد از نرمه آهن آهن اسفنجی انجام می گیرد. با مخلوط نرمه آهن اسفنجی، چسب سیلیکات و آهک و اعمال فشار و حرارت بر آن، بریکت سرد آهن اسفنجی تولید می شود. که با عنوان بریکت نرمه آهن اسفنج نیز مورد عرضه قرار می گیرد.

تولید بریکت آهن اسفنجی به دلیل قابلیت دپو و حمل و نقل آن افزایش یافته است. البته تنها دلیل توسعه تولید بریکت آهن اسفنجی، این موضوع نیست. مزیت های استفاده از این محصول در کوره های ذوب که چند مورد آن را در زیر لیست می کنیم، سبب رونق فروش آن و لذا افزایش تولید شده است. مزیت استفاده از بریکت آهن اسفنجی شامل مرادی نظیر موردهای درج شده در زیر می باشد:

  • یکنواختی شارژ ورودی و لذا امکان تولید ذوب و نهایتا شمش یکنواخت
  • افزایش عمر نسوزهای کوره
  • امکان دپو (انبار کردن) و حمل و نقل آسان تر بدون اکسید شدن و کاهش درجه فلزینگی
  • و …

فروش بریکت آهن اسفنجی

فروش بریکت آهن اسفنجی به کارخانه های فولادسازی تجهیز شده با کوره های القایی و قوس الکتریکی انجام می گیرد. آهن اسفنجی و بریکت آهن دو محصول شارژی این کوره ها علاوه بر آهن قراضه هستند. رونق فروش بریکت آهن اسفنجی به دلیل مزیت های استفاده از این محصول در فرآیند ذوب روز به روز در حال رونق است.

قیمت بریکت آهن اسفنجی

فروش بریکت آهن اسفنجی در دو گرید توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ انجام می گیرد. بریکت سرد آهن اسفنجی درجه یک و بریکت سرد آهن اسفنجی درجه دو. اختلاف درصد متالیزاسیون و FE TOTAL بین این دو محصول وجود دارد. همین موضوع نیز سبب اختلاف قیمت این دو محصول نسبت به هم شده است.

برای دریافت آنالیز بریکت آهن اسفنجی، استعلام قیمت روز و ثبت سفارش خرید می توانید با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما