قیمت شمش فولادی 3sp در بازار

قیمت شمش فولادی 3sp را چنانچه با قیمت شمش فولادی 5sp مقایسه کنیم اندکی اختلاف مشاهده کردیم. اغلب شمش فولاد 3sp در لیست قیمت ها، در رده پایین تری نسبت به شمش فولاد 5sp قرار دارد.

قیمت شمش فولاد 3sp، شمش فولاد 5sp و … متفاوت از هم است. در حقیقت در اعلام قیمت شمش فولاد یکی از مهمترین فاکتورهایی که در نظر گرفته می شود، گرید شمش است. دسته بندی و تعیین گرید شمش فولاد، بر اساس آنالیز و ترکیب شیمیایی آن انجام می شود.

شمش فولاد 5sp دارای عناصر آلیاژی بیشتری نسبت به شمش فولاد 3sp است. لذا بدیهی است که قیمت اعلام شده برای آن بالاتر خواهد بود. ولی اختلاف قیمت بین گریدهای مختلف شمش چه میزان است؟

این اختلاف اغلب در حدود 200 الی 250 تومان تعیین می شود. ولی در اکثر مواقع در خرید شمش فولاد این قیمت نیست که تعیین کننده در انتخاب است. بلکه خواصی است که فولاد شمش به واسطه درصد عناصر آلیاژی می تواند داشته باشد.

خرید شمش فولاد در خرید شمش فولاد این موضوع در نظر گرفته می شود که به عنوان مثال شمش فولاد 3sp دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به شمش فولاد 5sp است. لذا با توجه به اینکه شمش فولاد برای تولید چه مقطع فولادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، نوع آن انتخاب می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت روز شمش فولاد، دریافت ترکیب شیمیایی شمش برای گرید های مختلف و سپس ثبت سفارش خرید می توانید از مسیرهای ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

قیمت شمش آهن به دو صورت در بازار ایران اعلام میشود :

  • قیمت شمش آهن در بازار بورس
  • قیمت آن در بازار آزاد

البته باید این نکته را متذکر شد که در این نوسانات بازار ارز به علت افزایش قیمت سنگ آهن بدیهی است که باید شاهد افزایش قیمت محصولات مشتق شده از آن نیظیر همین شمش های فولادی و زیر مجموعه های آن باشیم.

قیمت شمش فولادی 3sp در بازار

کاربرد شمش فولادی در صنعت چیست؟

کاربرد شمش فولادی در صنعت چیست؟ در مورد کاربرد شمش فولادی باید گفت که در اصل شمش های فولادی به عنوان یک ماده اولیه برای مصارف مختلف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. به طور کلی فرآورده های حاصل از این ماده اولیه صنعتی بیلت، اسلب و بلوم بوده که در مقیاس های متفاوت برای کاربردهای متفاوت صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

شمش های فولادی با توجه به ویژگی های خاص هر گروه طبقه بندی شده که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

بیلت : از این محصول در تولید میلگرد، مفتول و تسمه استفاده میشود.

اسلب : از این محصول در تولید ورقه های فولادی و لوله درزدار استفاده میشود.

بلوم : در ساخت ریل، تیرآهن و سپری مورد استفاده قرار میگیرد.

نیاز به شمش های فولادی امروزه در جهان بسیار بیشتر از گذشته شده و با آگاهی از این موضوع قطب های تولید این محصولات با ارزش میتوانند یکی از راه های کسب و کار و درآمد زایی بوده و در کنار این موضوع نیاز های داخلی خود را نیز برطرف کنند.
علاوه برکاربردهای وسیع در حوزه صنعت داخلی، ایران یکی از تولید کنندگان و صادر کنندگان شمش های فولادی بوده که همپای سایر رقیبان به رقابت پرداخته و در این زمینه نیز حرفی برای گفتن دارد. از این رو بسیاری از کشور های جهان که کیفیت محصولات تولید داخل کشور را تایید کرده اند از وارد کنندگان این محصولات بوده و ایران را یکی از قطب های تولید شمش های فولادی میدانند. البته باید این نکته را متذکر شد که تنها تولید باکیفیت ملی اهمیت نداشته بلکه در کنار تولید با کیفیت باید به موضوع حضور نمایندگی های متعدد در داخل و خارج کشور جهت معرفی و ارائه مصحولات و تبلیغ آنها پرداخته شود هم چنین نیاز به بازاریاب های فعال و زبده نیز به صورت جدی احساس میشود و همه این موارد در کنار هم باعث شده تا ایران با درآمد حاصل از این صنعت با ارزش گامی رو به جلو در مسیر تولید محصولاتی بسیار باکیفیت تر از رقبای خارجی برداشته شود.

معرفی کامل شمش فولادی 3sp

معرفی کامل شمش فولادی 3sp برای معرفی شمش فولادی 3SP ابتدا باید با انواع شمش فولادی آشنا شویم تا بتوانیم در مورد خصوصیات هریک مطالبی را ارائه دهیم. شمش های فولادی اولیه معمولا به شکل منشور 4 وجهی بوده و دارای سطح مقطعی به شکل ذوزنقه ای میباشند.
اما محصولات مشتق شده از آنها بسته به کاربردی که انتظار میرود دارای ویژگی های خاص و متفاوتی چه با نمونه اصلی چه با یکدیگر بوده که در ذیل ایتدا نام انواع مختلف فرآوردهای فولادی منشا گرفته از شمش های فولادی ذکر شده و سپس به کاربرد هریک از آنها میپردازیم :

  • بیلت
  • فابریک
  • اسلب

بلوم گونه ای از شمش های فولادی بوده که با نام های دیگری نظیر شمشه و فابریک نیز شناخته شده و از نظر شکل ظاهری به شکل مکعب بوده و هم چنین دارای سطح مقطع مربع میباشد که از نظر عرض نسب به بیلت که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت دارای عرض بیشتری ( بیش از 15 سانتی متر ) بوده و به طور کلی مساح سطح مقطع آن بیش از 230 سانتی متر مربع میباشد.

اسلب نیز یکی دیگر از فرآورده های ساخته شده از شمش های فولادی بوده که طولی بین 4 الی 12 متر داشته و سطح مقطعی به شکل مستطیل دارد و کاربرد آن نیز در ساخت ورقه های فولادی میباشد. اسلب را با نام تختال نیز میشناسند که به شکل مکعب مستطیل بوده و به طور کلی مساحت سطح مقطع آن هم از بیلت و هم از بلوم بیشتر میباشد.

بیلت در اصل گونه ای از شمش های فولادی با طولی زیاد و عرضی کمتر از 15 سانتی متر است که جزو پرمصرف ترین شمش های فولادی در صنعت بوده و دارای سطح مقطع گاهی به شکل مربع و گاهی به شکل دایره ای میباشد. جالب است بدانید که به بیلت، شمشال نیز گفته میشود که بیشتر در تولید میلگرد و مفتول و یا به طور کلی به علت طول زیاد آن در تولید هرآنچه به طول بیشتری نیاز دارد مورد استفاده قرار میگیرد. به طور کلی بیلت در بین این سه گروه دارای کمترین مساحت سطح مقطع ( کمتر از 230 سانتی متر مربع ) میباشد.
بیلت خود به دو گروه عمده 3sp و 5sp موجود بوده که به علت تفاوت هایی که با یکدیگر دارند در گروه های متمایزی قرار میگیرند.

بیلت 3sp : دارای انعطاف پذیری بشتری نسبت به نوع دیگر بیلت میباشد که موارد مصرف خاص خود و متناسب با ویژگی خود را دارا میباشد.
بیلت 5sp : بر خلاف نوع قبلی نه تنها انعطاف پذیری کمتری دارد بلکه به علت استحکام بالای خود کاربردی خاص و متفاوت با نوع 3sp دارد.

فرق شمش فولادی 3sp و 5sp

فرق شمش فولادی 3sp و 5sp همان طور که در توضیحات فوق گفته شد نوع 3sp در مقایسه با نوع 5sp دارای انعطاف پذیری بیشتر و استحکام کمتر میباشد. علت آن نیز در خصوصیات فیزیکی و مکانیکی آنها بوده که به مقدار عناصر آلیژی که در آنها به کار رفته برمیگردد که در ونوع 5sp ما شاهد مقدار بیشتر عناصر آلیاژی نسبت به نوع دیگر هستیم که همین امر هم باعث شده تا علاوه بر خصوصیات مکانیکی و کاربرد های متفاوت، تفاوتی در قیمت آنها نیز به چشم بخورد که البته طبیعی بوده و دور از انتظار هم نیست.
با توجه به تفاوت های ذکر شده به طور کلی میتوان گفت که این محصولات با ارزش و کاربردی در صنعت، به نوعی از خانواده های شمش های فولادی و به نوعی محصولی منشا گرفته از آن میباشند که از این نظر با یکدیگر شباهت داشته ولی به علت مراحل مختلف تولیدی که پشت سر گذاشته و فرآیند هایی که روی آنها انجام گرفته و مقدار مواد به کار رفته در آنها با یکدیگر تفاوت دارند.

خرید شمش فولادی 3sp به صورت تناژ

خرید شمش فولادی 3sp به صورت تناژ برای خرید شمش فولادی به صورت تناژ با مراجعه به نمایندگی های وابسته به شرکت های بزرگ تولید کننده این محصولات میتوان اقدام کرد تا راهنمایی های لازم صورت گرفته تا مشتری خریدی مطمئن و با کیفیت داشته باشد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما