قیمت آهن اسفنجی صادراتی

قیمت آهن اسفنجی صادراتی در شاخص جهانی قیمت ها برای دو کشور هند و ونزوئلا اعلام می شود. البته ایران هم اکنون دومین تولیدکننده بزرگ این محصول است که صادرات آهن اسفنجی را نیز در تناژ بالا انجام می دهد. لذا برای خریداران این محصول بررسی قیمت آهن اسفنجی صادراتی fob بنادر ایران نیز مهم است.

قیمت آهن اسفنجی صادراتی هند و ونزوئلا اغلب در لیست قیمت محصولات زنجیره فولاد توسط مراکزی که منبع در این حوزه شناخته شده اند نظیر متال بولتن، سایت پلتس و یا در لیست شاخص جهانی قیمت محصولات معدنی، اغلب آورده می شود. اما قیمت آهن اسفنجی صادراتی ایران مورد اشاره قرار نمی گیرد.

کارخانه تولید آهن اسفنجی

باید بدانیم که ایران دومین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان پس از کشور هند از نظر حجم تولید سالانه است. البته میزان فروش آهن اسفنجی در بازار داخلی بالاست.

تعداد کارخانه های فولادسازی که مجهز به کوره های القایی و قوس الکتریکی هستند و نیاز به آهن اسفنجی برای ذوب دارند، در ایران زیاد هستند. وجود منابع گازی در ایران از دلایل توسعه این کارخانه ها و سوق پیدا کردن کارخانه داران به استفاده از این نوع کوره ها شده است. ماده مصرفی کوره های القایی و قوس الکتریکی نمی تواند سنگ اهن یا گندله که شارژ کوره بلند و کنورتور است، باشد. چراکه درصد ناخالصی این محصولات زیاد است. مهمترین مواد مصرفی این کوره ها آهن قراضه و آهن اسفنجی است. بنابراین همراستا با توسعه این کارخانجات، افزایش استفاده از آهن اسفنجی را نیز شاهد بوده ایم.

صادرات آهن اسفنجی ایران

با وجود استفاده بالا از آهن اسفنجی در ایران، به دلیل مازاد تولید این محصول، صادرات آهن اسفنجی از ایران نیز آغاز شده و گسترش یافته است. هم اکنون از مهمترین مشتریان آهن اسفنجی ایران می توانیم کشور ترکیه را مثال بزنیم. به دلیل نزدیکی مسافت صادرات آهن اسفنجی از ایران با کاهش هزینه های جانبی، برای ترکیه مقرون به صرفه تر است. کشورهای عراق، عمان، قطر، امارات، چین، اندونزی، گرجستان، هند، پاکستان و مالزی نیز جزء مقاصد صادرات آهن اسفنجی ایران هستند. با توسعه صادرات آهن اسفنجی ایران، کم کم جایگاه کشورمان در این حوزه شناخته خواهد شد. البته هم اکنون نیز چندین کشور جدی خریدار آهن اسفنجی و بریکت آهن ایران هستند

کد تعرفه آهن اسفنجی

کد تعرفه آهن اسفنجی که در گمرک اظهار می شود برابر 72031000 است. جهت اظهار و انجام امور گمرکی صادرات ارائه این کد به گمرک ضروری است. تمامی اطلاعات در خصوص صادرات و واردات آهن اسفنجی را می توانیم بر اساس این کد تعرفه در کلیه گمرکات کشورهای مختلف بررسی نماییم.

برآورد قیمت آهن اسفنجی صادراتی

جهت برآورد قیمت آهن اسفنجی نیازمند بررسی هزینه های جانبی جهت حمل و نقل تا محل خریدار هستیم. البته باید هزینه های گمرکی و عوارض اعمالی بر روی محصول را نیز در نظر بگیریم. بنابراین می توان برآورد نهایی از قیمت آهن اسفنجی صادراتی را اعلام نمود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما