شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت سنگ آهن عیار 60

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید سنگ آهن دانه بندیصادرات سنگ آهن به چین
قیمت سنگ آهن عیار 60

قیمت سنگ آهن عیار 60 اگرچه به دلیل خلوص بالای آهن در سنگ، اندکی بالاتر است، ولی بازده بالای فرآیند ذوب و کاهش آلاینده های زیست محیطی در صورت استفاده از آن گاهی اوقات فولادسازان را ملزم به خرید این عیار سنگ آهن می کند.

قیمت سنگ آهن دانه بندی برای خلوص های متفاوت آن متفاوت است. این امری بدیهی است. ولی آنچه در خصوص خلوص سنگ آهن قابل ذکر است، این است که سنگ آهن دانه بندی اغلب در محدوده عیار 48 الی 62 درصد آهن، مورد عرضه قرار می گیرد. عیار 48 الی 54 درصد را سنگ آهن کم عیار در نظر می گیریم. عیار 54 الی 58 را عیار متوسط می نامیم. و دصد خلوص 58 الی 62 درصد را به عنوان سنگ آهن با خلوص بالا عرضه می کنیم.

سوالی مطرح است و آن تفاوت گریدهای مختلف سنگ آهن در راندمانی است که از تولید با استفاده آنها به عنوان شارژ به دست می آوریم.

خرید سنگ آهن دانه بندی

خرید سنگ آهن دانه بندی با درصد خلوص بالا می تواند به افزایش راندمان تولید تاثیر مثبت بگذارد. کاهش خلوص سنگ آهن مورد استفاده به معنی ایین تر بودن بازده فرآیند ذوب است. موضوع دیگری که قابل اشاره است، میزان آلودگی های زیست محیطی است که در استفاده از سنگ آهن کم عیار بالاتر بوده ولی برای سنگ آهن با خلوص بالاتر، کمتر است. تفاوت سوم و بسیار مهم اختلاف قیمت سنگ آهن دانه بندی شده با عیار متفاوت است. قیمت سنگ آهن دانه بندی شده با خلوص بالا، بالاتر است. این سه مورد که بیان کردیم در انتخاب خریدار سنگ آهن موثر هستند. گاهی با توجه به شرایطی که وجود دارد خریدار سنگ آهن به سمت خرید سنگ آهن دانه بندی با خلوص کم سوق داده می شود و گاهی نیز خرید سنگ آهن با خلوص بالا برای شرایطی که در آن قرار دارد، مناسب تر است.

صادرات سنگ آهن به چین

به عنوان مثال در صادرات سنگ آهن به چین، خریداران سنگ آهن علاوه بر راندمان تولید مجبورند به میزان آلاینده های هوایی که از کارخانه آنها به محیط زیست وارد می شود نیز توجه کنند. (به دلیل وجود محدودیت تولید که از سمت دولت های محلی بر فولادسازان اعمال می شود). افزایش تقاضا برای خرید سنگ آهن پرعیار در برخی محدوده های زمانی سبب افزایش قیمت سنگ آهن عیار 60 و بالاتر می شود. یعنی در این حدوده های زمانی شاهد نوسان افزایشی قیمت ها برای این عیار خواهیم بود.

تشدید این محدودیت ها چنانچه سود مارجین فولادسازان مناسب و کافی باشد، فولادسازان را تشویق به خرید سنگ آهن با خلوص بالا می کند. اگرچه قیمت سنگ آهن دانه بندی شده با خلوص بالا، بالاتر است.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید