قیمت روز گندله و آهن اسفنجی در بازار جهانی و ایران

قیمت گندله و آهن اسفنجی با توجه به تداوم رشد قیمت فولاد و محصولات اولیه زنجیره فولاد سازی در بازار جهانی، هم اکنون در شیب صعودی قرار گرفته است. آخرین قیمت روز گندله آهن و قیمت جهانی آهن اسفنجی در شاخص جهانی به ترتیب برابر 133.94و 270 دلار به ازای هر تن در 8 فوریه 2019 اعلام شده است. جهش قیمت سنگ آهن در بورس دالیان چین (11 فوریه 2019) حاکی از تداوم رشد قیمت هاست. در نمای بازار کامودیتی نیز رشد 9.6 درصدی را برای قیمت سنگ آهن 58% و رشد 5.9 را برای قیمت سنگ آهن 62 درصد در تاریخ 11 قوریه 2019 شاهد هستیم.

قیمت گندله و آهن اسفنجی

قیمت گندله و آهن اسفنجی همانند دیگر مواد اولیه زنجیره فولادسازی نظیر کنسانتره آهن و سنگ آهن رو به رشد است. کاهش زنجیره عرضه محصولات به دلیل مواجه شدن بزرگترین شرکت تامین کننده سنگ و گندله آهن یعنی شرکت واله برزیل، مهمترین محرک رشد قیمت روز گندله آهن و متعاقبا دیگر مواد اولیه زنجیره فولاد از جمله قیمت جهانی آهن اسفنجی می باشد. با کاهش فروش گندله سنگ آهن با دیگر مواد اولیه زنجیره فولاد، کاهش موجودی انبار بنادر کشور چین را به عنوان بزرگترین خریدار جهانی این محصولات داشته ایم. همزمان افزایش تقاضا علیرغم وجود کاهش عرضه، سبب تحریک بیش از پیش قیمت ها شده است.

امروز 11 فوریه 2019 با آغاز هفته کاری در چین یک جهش 8% ای را در قیمت سنگ آهن در بورس دالیان شاهد بودیم. تداوم رشد قیمت ها پابرجاست.

قیمت روز گندله آهن

متوقف شدن تولید گندله آهن در 4 واحد گندله سازی شرکت واله برزیل به دلیل تعطیلی موقت تصفیه آب این واحدها، حاکی از ادامه رشد قیمت جهانی گندله سنگ آهن و کنسانتره سنگ آهن طی روزهای جاری می باشد. ظرفیت تولید گندله سنگ آهن این مجتمع به بیش از 36.2 میلیون تن در سال می رسد. کاهش تولید در نیمی از بخشهای تولید این مجتمع می تواند کاهش شدید فروش گندله آهن در بازار جهانی را به دنبال داشته باشد. همانطور که می دانید شرکت واله بزیل بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن دنیاست. این شرکت دارای 8 واحد گندله سازی است. آسیب سد باطله این شرکت و محدودیت هایی که دولت برزیل در ادامه فعالیت این شرکت اعمال نموده، ضربه شدیدی بر این شرکت وارد نموده است.

قیمت جهانی آهن اسفنجی

همزمان با رشد قیمت جهانی سنگ آهن و البته قیمت قراضه آهن، شاهد رشد قیمت جهانی آهن اسفنجی نیز هستیم. آخرین قیمت آهن اسفنجی که در شاخص جهانی قیمت معدن و محصولات معدنی ارائه شده است (مربوط به تاریخ 8 فوریه 2019) برابر 21600 روپیه Ex-work کارخانه های هند و 265-275 دلار به ازای هر تن cfr بنادر ایتالیا می باشد.

تداوم رشد قیمت سنگ آهن، سبب افزایش قیمت فولاد و محصولات پایین دستی نظیر قیمت بیلت فولاد نیز شده است. در مقاله بعد نوسانات قیمت بیلت فولاد را برای تاریخ 11 فوریه 2019 مورد بررسی قرار میدهیم.

جهت اطلاع از قیمت روز گندله آهن fob ایران و قیمت آهن اسفنجی صادراتی fob بندرعباس می توانید با ما در ارتباط باشید. جهت استعلام دقیق و آغاز ثبت سفارش نیاز است درخواست خود را بصورت رسمی همراه با ارائه جزئیات خرید ارائه نمایید. تصویر دپو موجودی ها:

قیمت جهانی آهن اسفنجی

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما