قیمت روز گندله سنگ آهن

قیمت روز گندله سنگ آهن در پی افزایش صادرات این محصول از ایران، سیر صعودی را پیموده است. متاسفانه آمار نشان می دهد که اخیرا صادرات گندله که مورد نیاز واحد های احیاء مستقیم داخلی و کارخانه های فولادسازی داخلی است، در حال صادرات است. این موضوع مولد مشکلاتی برای فولادسازان کشورمان بوده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از دلایل افزایش قیمت روز گندله سنگ آهن همانطور که اشاره کردیم افزایش صادرات گندله آهن بوده است. دلیل افزایش صادرات گندله آهن چیست؟

متاسفانه در پی افزایش نرخ دلار، صادرکنندگان سنگ آهن بدون توجه به نیاز واحد های فولادسازی داخلی، اقدام به صادرات سنگ آهن و مبادرت بر آن نموده اند که سبب بروز مشکلاتی شده است.

با وجود اینکه صادرات یک منبع ارزآوری بسیار مهم برای کشور است، ولی باید موضوع تامین مواد خام مورد نیاز بازار داخلی نیز در نظر گرفته شود. عدم تامین مواد خام مورد نیاز واحد های فولادسازی، آنها را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد. ممنوعیت صادرات آهن اسفنجی با هدف تامین نیاز کارخانه های تولید داخلی انجام یافته است. در مقابل شاهد افزایش صادرات گندله بوده ایم. صادرات محصولاتی که مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی است، قابل توجیه نیست. این امر نه تنها در مورد گندله بلکه هر محصول دیگری سبب افزایش قیمت خواهد شد. همانطور که در مورد قیمت روز گندله سنگ آهن شاهد آن هستیم.

کاهش تعرفه صادرات گندله

یکی از دلایل افزایش صادرات گندله سنگ آهن کاهش تعرفه صادرات از 15 درصد به 5 درصد بوده است. وضع این قانون بدون توجه به نیاز تولیدکنندگان داخلی بوده است. ادامه این روند می تواند باعث بروز مشکلات جدی برای کارخانه های فولادسازی کشور شود. در حالیکه مدیریت صحیح بر میزان عرضه داخلی و صادرات می تواند هم سبب رونق تولید داخلی و اشتغال زایی شود و هم می تواند به ارزآوری حاصل از صادرات و حتی توامان به تولید داخلی به دلیل افزایش تقاضای خرید خارجی، کمک نماید.

فروش گندله سنگ آهن در بازار داخل و همچنین در حوزه صادرات توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ انجام می گیرد. در اولویت قرار دادن کارخانه های داخلی نسبت به مشتریان خارجی در فروش انواع مواد خام آهن، دستوری است که از سمت موسس شرکت سیمرغ به ما ابلاغ شده است. ما بر آن پایبند هستیم.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما