عوارض صادرات گندله سنگ آهن

عوارض صادرات گندله سنگ آهن از 15 درد به 5 درصد کاهش یافته است. این موضوع در کنار افزایش نرخ دلار سبب رونق و افزایش بش از یش صادرات آن شده است. البته مسئله دیگری نیز وجود دارد که به افزایش صادرات کندله آهن کمک کرده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کاهش عوارض صادرات گندله سنگ اهن ازمهمترین دلایل افزایش صادرات گندله بوده است. نوسان نرخ دلار نیز یکی دیگر از عوامل موثر بوده است که در مقالات اخیر به طور تفصیلی به این دو مورد اشاره شد. ولی موضوع دیگری که سبب افزایش صادرات کندله شده است، ممنوعی صادرات آهن اسفنجی است. این ممنوعیت به افزایش صادرا گندله اهن که حتی دارای آنالیز بسیار مناسب جهت تولید آهن اسفنجی می باشد شده است.

دلیل ممنوعیت صادرات آهن اسفنجی

هم اکنون صادرات آهن اسفنجی به شرطی امکان پذیر است که تقاضایی برای آن در بازار داخلی وجود نداشه باشد. در این صورت شرکت ها می توانند با تایید وزارت صمت اقدام به صادرات نمایند. این قانون با هدف حمایت از فولادسازان داخلی و رفع مشکا کمبود کارخانه های شمش ریزی داخلی وضع شد. ولی متاسفانه کاهش عوارض صادرات گندله سنگ آهن از پانزده درصد به پنج درصد، سبب شد صادرات که هم اکنون حتی گندله های مناسب برای احیاء مستقیم نیز مورد صادرات قرار می گیرند.

حمایت از بهبود صادرات پس از تامین نیاز داخلی بسیار ضروری است. ولی افزایش آن بدون توجه به نیاز داخلی بر اشتغال داخلی و تولید آسیب جدی وارد خواهد نمود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما