سیمرغ آذربایجان
خانه / سنگ آهن / قیمت سنگ آهن در یومتال – مرجع قیمت fob ایران

قیمت سنگ آهن در یومتال – مرجع قیمت fob ایران

قیمت سنگ آهن در یومتال، مرجع قیمت سنگ آهن صادراتی ایران تحویل FOB است. البته با توجه به وجود نمایندگی یومتال در چین این شاخص در چبن نیز شناخته شده است. نرخ قیمت سنگ آهن مگنتیت و هماتیت با عیار ۵۴ الی ۶۲ درصد، همچنین نرخ قیمت کنسانتره آن برای خلوص ۶۵ الی ۶۷ درصد در جداول شاخص یومتال به روز اعلام می شود. نرخ قیمت گندله ۶۵ درصد نیز مورد اشاره قرار می گیرد.

مرجع اطلاع رسانی قیمت محصولات معدنی

مرجع اطلاع رسانی قیمت محصولات معدنی در جهان دو شاخص متال بولتن و پلتس است. این دو نشریه همزمان با اعلام قیمت روز فولاد و آهن و دیگر محصولات معدنی و فلزی طبق آخرین معاملات در بورس های جهانی نظیر بورس دالیان چین یا پورت های مهم نظیر بندر تیانجین چین و …، به تحلیل شرایط بازار جهانی و دلیل نوسانات نرخها می پردازند. این تحلیل ها می تواند شرایط آینده نزدیک بازار این محصولات را نیز نشان دهد.

آمار صادرات سنگ آهن

ایران جزء صادرکنندگان سنگ آهن و محصولات فولادی در جهان است. آمار صادرات سنگ آهن به خصوص به چین نشان می دهد سالانه صادرات سنگ آهن به چین از کشورمان ایران، چندین میلیون تن می باشد. در ماههای اخیر نیز به دلیل کم بودن عرضه سنگ آهن از سوی صادرکنندگان بزرگ جهان که شرکت های واله برزیل، ریوتینتو استرالیا و شرکت BHP استرالیا بزرگترین عرضه کنندگان هستند، میزان تقاضا و عرضه از بازار ایران رشد قابل توجهی داشته است.

دلیل افت عرضه و صادرات سنگ آهن، کنسانتره و گندله از سوی این شرکت ها که بزرگترین صادرکننده سنگ آهن جهان هستند، وجود شرایط فورس ماژور است که برای آنها پیش آمده است. به عنوان مثال در خصوص شرکت واله برزیل شکستن سد باطله چندین معدن این شرکت است که در ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی رخ داد. یا طوفان ورونیکا که سبب شد شرکتهای ریوتینتو و BHP به مشتریان  خود اعلام فوورس ماژور نمایند. این شرایط سبب کمبود سنگ اهن و لذا افزایش تقاضای خرید از دیگر کشورها نظیر کشورمان ایران شده است.

قیمت روز سنگ آهن

قیمت روز سنگ آهن از ماه اول ۲۰۱۹ و اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم از روزهای نخست سال میلادی ۲۰۱۹ دقیقا از زمانی که حادثه شکستن سد باطله معدن شرکت واله برزیل رخ داد، رو به افزایش است. جهش قیمت ها بسیار چشمگیر بوده است به میزانی که قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد ابتدا مرز ۱۰۰ دلار و در روزهای اخیر مرز ۱۲۰ دلار را پشت سر گذاشته است.

نرخ قیمت روز سنگ آهن هم اکنون در ۱۹ ژولای ۲۰۱۹ برای عیار ۶۲ درصد برابر ۱۱۹٫۹ دلار به ازای هر تن تحویل CFR بنادر چین است.

قیمت هر تن کنسانتره سنگ آهن

قیمت هر تن کنسانتره سنگ آهن نیز سی اف آر چینگدائو  ۱۲۱٫۸۵ دلار  برای تاریخ ۱۹ ژولای ۲۰۱۵ اعلام شده است. قیمت گندله سنگ آهن نیز هم اکنون ۱۴۶٫۶۴ دلار/تن است.

قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت

قیمت های صادراتی ایران را نیز به ترتیب برای قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت ۶۲ درصد، کنسانتره آهن ۶۷ درصد و گندله سنگ آهن ۶۵ درصد در زیر مشاهده می کنید.

  • قیممت سنگ آهن مگنتیت ۶۲ درصد فوبربندر عباس تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۸ برابر ۷۱٫۳ دلار اعلام شده است.
  • قیمت کنسانتره سنگ آهن ۶۷ درصد فوب بندرعباس ۹۲٫۲ دلار.

همچنین نرخ قیمت گندله آهن ۶۵ درصد برابر ۱۰۸٫۳ دلار برای  همیین  تاریخ طبق معاملات به روز اعلام می گردد.

قیمت هر تن گندله آهن

قیمت هر تن گندله آهن نیز همانطور که مطرح کردیم همزمان با افزایش قیمت سنگ آهن صعودی بوده است. در بازارهای جهانی قیمت در محدوده ۱۴۶ دلار و در بنادر ایران در محدوده ۱۰۸ دلار قرار دارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آهن و فولاد سیمرغ
راه های ارتباطی:
شماره مستقیم مدیر بازرگانی شرکت خانم مهندس نعمت زاده: 09146602486
شماره تلفن ثابت: 04132605249
شماره فکس: 02142694815
آدرس کانال: iron_metals@
پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir
آدرس: ایران، دفتر مرکزی تبریز - دفاتر نمایندگی تهران، اهواز٬ اصفهان و مشهد
اهواز

مطلب پیشنهادی

فروش سنگ آهن مگنتیت معدن زنجان

فروش ده هزار تن سنگ آهن مگنتیت زنجان با عیار ۵۷% با feo برابر ۲۱٫۵% …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ