قیمت فروش ضایعات ته تاندیش آهن - مجتمع صنعتی و معدنی آهن و فولاد سیمرغ

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت فروش ضایعات ته تاندیش آهن

آنچه در این مقاله می خوانید...

ته تاندیش فولادتاندیش در فولاد سازیقیمت ته تاندیش فولاد

قیمت ته تاندیش فولاد به عنوان ضایعات آهن برگشتی که مربوط به واحد ریخته گری است، با توجه به ناخالصی پایین موجود در ترکیب آن بالا و نزدیک به قیمت فروش ضایعات آهن ویژه می باشد.

ته تاندیش فولاد

ته تاندیش فولاد را می توانیم در دسته ضایعات آهن برگشتی خط دسته بندی کنیم. چراکه این ضایعات فولادی در بخش ریخته گری قطعه یا شمش فولادی ایجاد می شود. ته تاندیش فولاد همانطور که از نام آن نیز مشخص است ذوب منجمد شده کف تاندیش است که امکان انتقال آن به درون قالب ریخته گری وجود نداشته است.

 

در حقیقت اگر تاندیش در فولادسازی را تعریف کنیم، می توانیم به تعریف کامل تری از ماهیت ته تاندیش فولاد دست یابیم. در این صورت دلیل برابری قیمت ته تاندیش فولاد با قیمت فروش ضایعات آهن ویژه قابل درک خواهد بود.

تاندیش در فولاد سازی

تاندیش چیست؟ محفظه ای است که به عنوان واسط بین پاتیل در فرآیند ذوب ریزی و قالب قرار می گیرد. تاندیش به طور غالب در طراحی اکثر قالب های فولاد قرار دارد. دلیل استفاده از محفظه تاندیش و هدف اصلی از به کارگیری این محفظه، تولید قطعه فولادی و یا شمش فولادی با بالاترین کیفیت می باشد. ولی تاندیش فولاد با چه مکانیسمی رسیدن به این هدف را تسهیل می نماید؟ به عبارت دیگر نقش تاندیش فولاد در یک سیستم ریخته گری چیست؟

 

 

ممکن است مذاب فولاد به دست آمده در مرحله ذوب که به پاتیل منتقل شده است، هنوز دارای درصد اندکیی آخال به طور احتمالی باشد. آخال نقطه تمرکز تنش در قطعات فولادی است که می تواند منشاء ترک بوده و به شکست قطعه فولادی منجر شود. بنابراین کارشناسان به فکر زدودن آخال های احتمالی منتقل شده به درون پاتیل هستند. یکی از هدف های قرار دادن محفظه تاندیش دقیقا برای زدودن این ناخالصی ها می باشد. همچنین وجود تاندیش به انتقال همگن مذاب و کنترل نرخ انتقال مذاب به درون قالب کمک می کند.

قیمت ته تاندیش فولاد

با توجه به تعریفی که از تاندیش فولاد سازی ارائه دادیم، ماهیت ته تاندیش مشخص شد. همانطور که دانستیم ته تاندیش از مذاب آماده به ریخته گری ایجاد شده است. بنابراین دارای خلوص به نسبت بالایی است که قطعا ارزش ذوب مجدد و قرار گرفتن در زنجیره فولادسازی را دارا می باشد. همین موضوع مهمترین دلیل بالا بودن نرخ قیمت ته تاندیش حدودا نزدیک به قیمت فروش ضایعات آهن سوپر ویژه و ویژه می باشد.

فیلمی از ته تاندیش در حال آماده سازی برای انتقال به کارخانه ذوب را در ابتدا مقاله ملاحظه فرمودید. ویدئوی دیگری از مراحل آماده سازی ته تاندیش فولاد را در زیر قرار می دهیم.

 

البته ابعاد تاندیش های موجود فعلی مان کوچک است. بعضا ته تاندیش ها همانطور که تصویر آن را در عکس شماره یک ملاحظه می فرمایید، دارای ابعاد بزرگ بوده و علاوه بر پیکور زدن نیازمند برشکاری نیز می باشند. البته این موضوع دقیقا وابسته به ابعاد دهانه کوره واحدی است که قرار است ته تاندیش را جهت ذوب استفاده نماید. این عکس تصویری از محموله قبلی مان است.

جهت اطلاع از قیمت روز ته تاندیش و خرید این محصول می توانید با واحد فروش شرکت تماس برقرار نمایید.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید