آخرین اخبار قیمت جهانی سنگ آهن امروز - شرکت بازرگانی و تولیدی آهن و فولاد سیمرغ

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

آخرین اخبار قیمت جهانی سنگ آهن امروز

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت بیلت تانگشانقیمت سنگ آهن fob
آخرین اخبار قیمت جهانی سنگ آهن امروز

آخرین اخبار قیمت جهانی سنگ آهن امروز حاکی از تداوم رشد قیمت در دو هفته اخیر می باشد. رشد هفتگی 28 درصدی برای قیمت سنگ آهن و 5.6 درصدی کنسانتره آهن 66 درصد را برای سومین هفته دسامبر 2018 شاهد بودیم.

سومین هفته دسامبر 2018 قیمت فولاد در بازار تیانجین چین با روند صعودی در حدود 0.3 درصد شروع کرد که سبب ایجاد شرایط مساعد برای افزایش سنگ آهن دالیان تا میزان 1.55 درصد شد. نرخ قیمت روز سنگ آهن نیز با اخبار مربوط به کاهش میزان صادرات سنگ آهن hedland استرالیا برای دومین ماه متوالی، از هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرف و همچنان صعودی است. البته اخبار در خصوص محدودیت های تولید در برخی شهرهای چین از جمله تانگشان منتشر شده است، این موضوع محرک رشد قیمت کنسانتره سنگ آهن 67 درصد و قیمت گندله آهن پر عیار بوده است. تغییر شاخصهای قیمت در روز دوشنبه آغاز سومین هفته دسامبر 2018 رشد 3.4% را برای سنگ آهن 58 درصد نشان داد.

قیمت بیلت تانگشان

افزایش قیمت بیلت تانگشان در دو هفته نخست دسامبر 2018 به تثبیت قیمت سنگ آهن در سطوح بالاتر کمک کرده است. موضوع مهمی که اخبار آن را در این هفته شنیدیم مربوط به مقابله دولت محلی چین در استان شاندونگ با رکود و لغو قوانین محدودیت خرید مسکن بوده است. این موضوع یک عامل محرک برای افزایش تقاضای خرید از سوی کامودیتیها می تواند باشد که به دلیل افزایش ساخت و ساز ایجاد می شود. نمای بازار زنجیره معدن دنیا در روزهای پایانی هفته سوم دسامبر همچنان رشد شاخص قیمت سنگ آهن و کنسانتره را نشان داد.

در 20 دسامبر 2018 میزان رشد قیمت سنگ آهن 62 درصد در حدود 4.5 درصد گزارش شد. در حقیقت در روز پنجشنبه شاهد یک افزایش تقاضای خرید از سوی سرمایه گذاران برای خرید محموله های نیمه دوم 2019 بودیم. امروز پنجشنبه 20 دسامبر 2018 افزایش بیش از 3$ را برای سنگ آهن شاهد بودیم. این افزایش ناشی از موجودی کم سنگ آهن در بنادر چین و البته همزمان شدن با محدودیت اعمال شده (توقف صد درصدی فعالیت واحد های آگلومره) بر فولادسازان چینی که سبب افزایش قیمت بیلت و اسلب شده است، بوده است. میزان تقاضا از سوی سرمایه گزاران سنگ آهن برای خرید سنگ آهن پر عیار 65 درصد افزایش یافته است. گزارشات حاکی از پر شدن ردیفهای قراردادهای فیوچرز مربوط به نیمه دوم 2019 توسط سرمایه گذاران می باشد.

قیمت سنگ آهن fob

البته خبر خوشی که برای صنعت فولاد ایران باید اعلام کنیم، افزایش نرخ قیمت سنگ آهن صادراتی ایران با تداوم افزایش قیمت سنگ آهن در بنادر چین است. در 21 دسامبر شاهد افزایش قیمت سنگ آهن تا حدود 1.5 دلار را که در مجموع رشد هفتگی 28 درصد را برای عیار 54 درصد سنگ آهن مگنتیت بودیم، نشان داد.شاخص قیمت کنسانتره آهن 66 درصد نیز افزایش در حدود 5.3 درصدی هفتگی را نشان می دهد. البته نرخ قیمت جهانی سنگ آهن در کنار تغییر قیمت حمل دریایی از ایران به دیگر نقاط جهان، همزمان بر قیمت سنگ آهن صادراتی ایران و یا فولاد صادراتی ایران تاثیر می گذارند. تغییر هفتگی گزارش شده را در جدول زیر مشاهده می کنید.

 

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید