قیمت روز هر تن سنگ آهن مگنتیت fob

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت صادراتی ممکن است به دلیل تغییر شرایط بازار جهانی نوسان کاهش یا افزایشی نسبت به روز گذشته داشته باشد. بنابراین با توجه به نوسانات، قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت امروز نسبت به روزهای قبل متفاوت خواهد بود. قیمت سنگ آهن fob علاوه بر اینکه متاثر از قیمت جهانی سنگ آهن است، تحت تاثیر هزینه های جانبی صادرات نظیر هزینه حمل و نقل نیز می باشد.

قیمت روز سنگ آهن تحت تاثیر پارامرهای معددی است. مهمترین این پارامترها را در زیر لیست نموده و مختصر توضیحی در خصوص هر کدام از آنها ارائه می نماییم.

قیمت جهانی سنگ آهن

تغییر قیمت روز سنگ آهن در بازار جهانی به خصوص در کشورهایی که مهمترین خریدار آن محسوب می شوند نظیر کشور چین، مستقیما بر قیمت سنگ آهن در ایران تاثیر خواهد گذاشت. نوسان نزولی و یا صعودی سبب نوسان قیمت هر تن سنگ آهن صادراتی ایران می شود. در حقیقتت قیمت سنگ آهن صادراتی ایران تحویل cfr بنادر کشورهای مقصد باید با قیمت جهانی سنگ آهن همخوانی داشته باشد.

قیمت سنگ آهن fob

در برآورد قیمت سنگ آهن fob، قیمت جهانی سنگ آهن cfr مقصد بعلاوه ی قیمت هزینه های جانبی نظیر حمل و نقل باید برآورد شود. بر اساس این هزینه ها قیمت سنگ آهن fob مشخص می گردد. بنابراین تغییر در هزینه های حمل و نقل و کشتیرانی نیز همزمان با نوسان قیمت جهانی سنگ آهن توسط کرشناسان در تعیین قیمت سنگ آهن fob در نظر گرفته می شود. لذا قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت یا هماتیت تحویل fob بندرعباس یا بنادر دیگر نظر چابهار اعلام می گردد.

قیمت سنگ آهن در ایران

با مشخص شدن قیمت سنگ آهن صادراتی ایرن، برای تعیین قیمت سنگ آهن در ایران، نرخ ارز دلار بررسی می شود. سپس مطابق با آن قیمت هر تن سنگ آهن بر اساس ارز ریال اعلام می گردد.

سنگ آهن دانه بندی شده هماتیت و مگنتیت، همچنین کنسانتره آهن آماده تحویل در fob بندرعباس توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ است. برای استعلام موجودی و قیمت می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید.

قیمت روز هر تن سنگ آهن مگنتیت fob با توجه به پارامترهای مختلفی با نوسانات زیادی رو به رو می باشد که یکی از این پارامترها هزینه های حمل و نقل در پروسه صادرات سنگ آهن می باشد. برای اطلاع از قیمت روز این محصول می توانید با مراکز فروش معتبر در سراسر کشور، تماس بگیرید و لیست قیمت را دریافت نمایید. در ادامه قصد دارید به توضیح مختصری درباره این محصول مهم و کاربردی بپردازیم و پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مقاله، همراه ما باشید.

قیمت روز هر تن سنگ آهن مگنتیت fob

سنگ آهن مگنتیت چیست؟

سنگ آهن مگنتیت چیست؟ در ابتدا لازم است بدانید که انواع سنگ آهن بسیار با ارزش بوده و کاربردهای بسیاری در زندگی روزمره بشر دارند و به دلیل اینکه در دسترس هستند، اصول ساختمان سازی و شهرسازی را تشکیل می دهند.

سنگ آهن مگنتیت را می توان به عنوان یکی از مهم ترین سنگ های آهن معرفی نمود و بهتر است بدانید که این سنگ ها حدود 5 درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهند.
همچنین مگنتیت به عنوان یکی از اکسیدهای آهن شناخته می شود که دارای خاصیت فرو مغناطیسی بوده و این بدان معناست که به وسیله آهنربا جذب می شود و همین خاصیت باعث شده که در ساخت آهنربا از این ماده معدنی استفاده شود.

این سنگ ها عموما به رنگ سیاه دیده می شوند و دارای درخشش خاصی می باشند و عموما در سنگ های آذرین و دگرگون بسیار مشاهده می شود و همچنین در بعضی از سواحل کالیفرنیا، ایالات متحده و … شن های سیاهی دیده می شوند که حاوی مقادیری از این ماده می باشند.
در واقع می توان گفت مگنتیت با فرسایش سنگ ها بدست می آید و توسط رودخانه ها به سواحل انتقال یافته و در اثر موج و جریان آب، به صورت متمرکز شده در می آید و می توان این سنگ ها را به صورت یک کمربند آهنی در برخی از سواحل، مشاهده نمود که کمربند آهنی شیلی یکی از معروفترین مکان هایی می باشد که حاوی این سنگ آهن ارزشمند، ی باشد.

فرق سنگ آهن مگنتیت با هماتیت

فرق سنگ آهن مگنتیت با هماتیت همانطور که در بالا به معرفی سنگ آهن مگنتیت پرداختیم، در اینجا می خواهیم توضیح مختصری درباره سنگ آهن هماتیت و تفاوت آن با مگنتیت در اختیار شما قرار دهیم.

سنگ آهن هماتیت به رنگ قرمز قهوه ای بوده و به صورن دانه دانه یا فلسی شکل می باشد و می توان آن را در دسته کانی ها قرار داد و به عنوان یکی از مهم ترین خصوصیات آن می توان به ضد زنگ بودن این سنگ آهن ارزشمند، اشاره نمود و این سنگ در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، روسیه، جزیره هرمز ایران و … یافت می شود و همچنین سیاره مریخ را نیز می توان به عنوان مکانی که حاوی مقادیر زیادی سنگ آهن هماتیت می باشد، معرفی نمود و دلیل اینکه این سیاره به رنگ سرخ دیده می شود، وجود این سنگ آهن می باشد.

از پودر این سنگ در صنایع رنگ سازی و ساخت ضد زنگ استفاده می شود و همچنین برای استخراج سایر کانی ها از معادن نیز، مورد استفاده قرار می گیرد و ساخت سیمان نیز، بسیار کاربردی می باشد.
سنگ آهن مگنتیت کمیاب تر از هماتیت بوده و از نظر قیمت نیز گران تر است و دیگر تفاوت این سنگ ها را می توان رنگ آن ها نامید که در بالا به آن اشاره نمودیم و همچنین همانطور که گفتیم مگنتیت ها دارای خاصیت فرومغناطیسی بوده و مانند آهنربا عمل می کنند و این در حالی است که هماتیت این خاصیت را ندارد و پارامغناطیسی است و این بدان معناست که این ذرات می تواند جذب میدان مغناطیسی خارجی شود.

معادن سنگ آهن مگنتیت در ایران

معادن سنگ آهن مگنتیت در ایران قیمت سنگ آهن مگنتیت بر قیمت معدن این سنگ بسیار تاثیر گذار است و در واقع می توان گفت با توجه به قیمت بازارهای جهانی، قیمت این سنگ نیز بالا و پایین می رود و به تبع آن نیز قیمت معدن نیز افزایش یا کاهش می یابد.
همچنین یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت معدن سنگ آهن ایران میزان انباشت سنگ آهن و ذخایر آن می باشد و با توجه به پروانه بهره برداری از معدن، قیمت این معادن با نوسانات زیادی مواجه می باشد.

همچنین لازم است بدانید که زیر ساخت ها و مسیرهای دسترسی به معادن نیز می تواند در ارزش گذاری معادن تاثیر گذار باشد و اگر معدن مربوطه دارای امکاناتی همچون آب، برق، گاز، تلفن و … باشد، طبیعتا از قیمت بالاتری برخوردار است.
و از جمله عوامل دیگر موثر در قیمت این معادن می توان به نوع حفاری معدن، تعداد پرسنا و میزان تجربه و شناخت آن ها و موقعیت جغرافیایی معدن، اشاره نمود.

در کشورمان معادن سنگ آهن زیادی وجود دارند که می توانند به عنوان یک سرمایه ملی ارزشمند به شمار آیند ولی متاسفانه با توجه به استاندارهای جهانی، بسیاری از این معادن ناشناخته و بدون استفاده مانده اند ولی از جمله معادن فعال و مهم کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • گل گهر
  • چادرملو
  • بافق
  • بیجار
  • خراسان
  • اصفهان
  • کاشان
  • و …

صادر کننده سنگ آهن مگنتیت از ایران

صادر کننده سنگ آهن مگنتیت از ایران به دلیل ذخایر غنی سنگ آهن مگنتیت در کشور، سالانه مقادیر چشمگیری از این محصول ارزشمند به سایر کشورها، صادر می شود و صادر کننده سنگ آهن از این طریق توانسته ارزآوری خوبی برای کشورمان، بدست آورد.
یکی از کشورهای اصلی که مقصد این صادرات است، چین می باشد که از جمله مهمترین کشورهایی محسوب می شود که صادرات سنگ آهن مگنتیت به آن، انجام می گیرد و علاوه بر این کشورهای امارات، عمان، روسیه،عراق، بلژیک، ترکمنستان و … نیز از مقاصد بعدی صادرات می باشند.

قیمت سنگ آهن صادراتی با توجه به نوسانات شدید این محصول در بازارهای جهانی متفاوت بوده و به همین دلیل باید قبل از فروش محصول از قیمت دقیق و به روز، اطلاع حاصل نمایید و ما در این مجموعه سعی نموده ایم با بکارگیری مشاوران و کارشناسان خبره در این حوزه، اطلاعات مفیدی را در این مورد به شما ارائه دهیم.

همچنین ما به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی سنگ آهن و ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان، می توانیم پاسخگوی نیاز و سفارشات شما تا میزان دلخواه باشیم و این اطمینان را به شما می دهیم که محصول دریافتی از بالاترین کیفیت و مقرون بصرفه ترین قیمت، برخوردار می باشد و دلیل این امر کنار زدن واسطه ها و دلالان فروش می باشد..

برای ثبت سفارش خود، فقط کافی است به سایت سری بزنید و بعد از مشاهده نمونه محصول و لیست قیمت پیشنهادی، سفارش خود را با بررسی آگاهانه، تکمیل نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما