قیمت فروش خرسک و شلاکه آهن

 

قیمت خرسک آهن همچنین قیمت شلاکه آهن را اگر آنالیز حدودی ترکیب هر کدام را داشته باشید، به احتمال زیاد می توانید حدس بزنید. فروش خرسک و شلاکه آهن برای استفاده از آنها در شارژ کوره ذوب انجام می گیرد. چنانچه خریدار شلاکه آهن و خرسک آهن هستید این مقاله می تواند دید کلی از ترکیب این محصول و نحوه استفاده از آن را به شما بدهد.

فروش خرسک و شلاکه خرسک و شلاکه به عنوان ضایعات آهن در ترکیب با سنگ آهن استفاده می شود. در کوره های القایی و قوس الکتریکی نیز این محصولات به صورت میکس شده با آهن اسفنجی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از هر محصولی اغلب تکنیک خاص خود را دارد. قطعا گرفتن مشاوره از فروشنده می تواند به ما در استفاده از محصولی که خریداری می کنیم کمک نماید. خریدار شلاکه آهن نیز ضروری است به مسائلی که در استفاده از این محصول با آن ممکن است مواجه شود، دقت کافی داشته باشد.

یکی از مواردی که اغلب پیش می آید مصرف کربن توسط شلاکه و کاهش درصد کربن مذاب است. چنانچه درصد کربن مذاب کنترل نشود احتمال تولید شمش فولاد با درصد کربن کم وجود خواهد داشت. ریزش بار در استفاده از شلاکه اهن در شارژ کوره را نیز باید در نظر بگیرید. بنابراین می توانید برآوردی حدودی داشته باشید که با توجه به قیمت شلاکه آهن و قیمت خرسک آهن، آیا این محصول می تواند توجیه اقتصادی برای ورود به خط تولید ما داشته باشد یا خیر.

قیمت خرسک آهن عیار 97.6 درصد در فروش خرسک آهن توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ پیشنهاد می شود. این محصول برای استفاده در کوره جهت ذوب به فروش می رسد. خرسک آهن معمولا قطعات درشت ضایعات ذوبی است که نیاز به تمیزکاری و برش دارد. تمیزکاری خرسک آهن اغلب از طریق پیکور زدن انجام می گیرد که در فیلم نخست مقاله می توانید نحوه انجام این فرآیند را مشاهده بفرمایید. بعد از تمیزکاری با توجه به اینکه اغلب کوره ها دارای ابعاد دهانه محدود برای ورود شارژ هستند، نیاز است بر اساس ابعاد دهانه کوره مشتری، خرسک ها برش داده شوند. فرآیند برش خرسک آهن را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده بفرمایید.

 

انجام مراحل پیکور زدن و البته برش کاری بر قیمت خرسک آهن تاثیر می گذارد. قیمت خرسک آهن (مینی خرسک) مینی خرسک آهن قطعات ریز تر خرسک آهن هستند که نسبت به شلاکه درشت تر می باشند ولی نیاز به برش کاری ندارند. مینی خرسک آهن با دستگاه پیکور کاملا تمیز شده و با توجه به ابعادی که دارد بدون برش کاملا قابلیت استفاده را دارا می باشد. نمونه بار مینی خرسک آهن ورقه ای پیکور خورده شرکت را که بارگیری شده و در حال ارسال برای کارخانه ذوب است می توانید در ویدئوی زیر مشاهده بفرمایید. فرآیند بارگیری خرسک آهن هم با مگنت و هم با چنگ به دلیل بزرگ بودن قطعات خرسک امکان پذیر است. اغلب بارگیری با چنگ بعد از پیکور کامل قطعات خرسک آهن، بهتر است چراکه ذرات ریز و کلوخه های جداسازی شده از بار خرسک ممکن است با مگنت داخل بار باقی بماند ولی با چنگ این اتفاق رخ نخواهد داد. بنابراین می توان گفت بهریتن شیوه در بارگیری خرسک آهن، استفاده از چنگ است. قیمت شلاکه آهن فروش شلاکه آهن نیز با همین منظور یعنی استفاده در ذوب و فولادسازی انجام می گیرد. شلاکه آهن قطعات ریزتر سرباره آهن هستند. در فرآیند آماده سازی و جداسازی سرباره جهت بازگرداندن این ضاضیعات ذوبی به چرخه فولادسازی، قطعات سرباره طی چندین مرحله جداسازی می شود. قطعات ریز تر تحت عنوان شلاکه آهن به فروش می رسد. تمیزکاری شلاکه آهن با دستگاه های بال میل و سندبلاست انجام می گیرد. معمولا خود شلاکه آهن بر اساس درصد کلوخه و ورقه ای بودن و نوع آن که یکی از انواع آن شلاکه آهکی است، دسته بندی می شود. هرچه درصد کلوخه بودن بار کمتر باشد، و به عبارتی درصد ورقه ای بودن محصول بالاتر باشد، کیفیت شلاکه آهن به دلیل درصد پرتی کمتر در ذوب، بالاتر خواهد بود. در خرید و فروش شلاکه آهن و همچنین خرسک آهن اغلب به درصد کلوخه بودن بار و درصد ورقه ای بودن آن، همچنین به درصد پرتی شلاکه و خرسک در مرحله ذوب در کوره، اشاره می شود. به عنوان مثاله درصد پرتی شلاکه آهن که در ویدئو زیر مشاهده می نمایید ححدود ده درصد است و می توان گفت بار تقریبا بدون کلوخه است. شلاکه آهن اغلب با مگنت بارگیری می شود. ویدئوی بارگیری شلاکه آهن با مگنت را در زیر مشاهده می فرمایید.

 

 

تخمین قیمت شلاکه آهن و قیمت خرسک آهن را با توجه به عیار حدودی آن می توانید به دست آورید. ولی آنچه در خصوص تعیین قیمت خرسک آهن و شلاکه آهن متداول است به جای بررسی آنالیز شیمیایی محموله، بررسی درصد پرتی ذوب هر محموله در حین شارژ به درون کوره می باشد. البته ما بر روی یکی از محموله های خرسک آهن آنالیز شیمیایی گرفته ایم که می توانید در زیر زیر مورد بررسی قرار دهید.

خریدار خرسک آنالیز خرسک آهن همانطور که مشاهده می کنید آنالیز محصول عیار بالای 97 درصد را نشان می دهد. آنالیز دقیق خرسک آهن را می توانید در زیر مشاهده نمایید. البته درصدی ناخالصی نیز در ترکیب مشاهده می شود. درصد و نوع ترکیب خرسک آهن و شلاکه آهن و البته نوع آن از نظر کلوخه ای و ورقه ای بودن، به نوع کوره ای که شلاکه و خرسک از آن جداسازی شده است نیز بستگی دارد. بر اساس همین تفاوت، خرسک آهن و شلاکه آهن از نظر نوع کوره نیز دسته بندی شده و در سه گروه خرسک القایی، خرسک قوس و خرسک کوره بلند همچنین شلاکه القایی، شلاکه قوس و شلاکه کوره بلند دسته بندی می شوند.

P Mn Si C Fe Ave
0.0173 1.43 0.378 0.352 97.6
Nb Cu Co Al Ni Ave
<0.0100 0.0195 0.0088 0.0017 0.0298
As Zr Ca B Sn Ave
<0.002 0.0033 0.0003 0.0010 0.0039

 

قیمت خرسک آهن القایی همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، خرسک آهن از نظر اینکه سرباره چه نوع کوره ای است در سه نوع زیر دسته بندی می شود:

  • خرسک آهن کوره القایی
  • خرسک آهن کوره قوس الکتریکی
  • خرسک آهن کوره بلند

خرسک آهن کوره القایی اغلب ورقه ای است و دارای کیفیت بالاتری نسبت به خرسک آهن کوره قوس الکتریکی است که دارای درصد کلوخه بیشتری است. اینکه خرسک و شلاکه آهن بعد از فرآیند تمیزکاری در کدام نوع کوره مورد ذوب قرار می گیرند نیز در انتخاب نوع خرسک و شلاکه در مرحله خرید کارخانه ذوب، تاثیر گذار است. شلاکه و خرسک کوره بلند نیز اغالب دارای ترکیب شیمیایی و کیفیت خوبی برای ذوب است. اشخاصی که کارگاه تمیزکاری و آماده سازی شلاکه و خرسک آهن را دارند، اغلب سرباره آهن کارخانه های فولادی بزرگ را دریافت و با تمیزکاری اقدام به فروش آن می نمایند.

تغییر قیمت خرسک آهن و قیمت شلاکه آهن قیمت شلاکه آهن همانند تمامی محصولات اولیه زنجیره فولادسازی با نوسان در طی چند ماه اخیر مواجه شد. همانطور در پاراگراف های قبل اشاره کردیم، اینکه قیمت شلاکه آهن چند برآورد می شود وابسته به کیفیت بار از نظر افت و درصد پرتی و همچنین موضوع تمیز نمودن خرسک و شلاکه که به ترتیب با فرآیند های پیکور زدن و بال میل کردن انجام می گیرد، است. بال میل نمودن شلاکه آهن یا پیکور زدن خرسک با هدف تمیز کردن آن و جداسازی خاک سرباره و ناخالصی ها از روی محصول، انجام می گیرد. وجود اختلاف قیمت شلاکه آهن تمیز شده و تمیز نشده بدیهی است. با توجه به نوسان نرخ قیمت خرسک آهن و همچنین قیمت شلاکه آهن که کاملا وابسته به نرخ قیمت ضاضیعات آهن و آهن قراضضه و البته تغییرات نرخ قیمت شمش آهن است، در این بخش از اشاره به قیمت روز خرسک آهن پرهیز می کنیم. ولی شما عزیزان می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی که در پایان مقاله قرار داده شده است از ظرفیت های فعلی بارهای خرسک آهن و شلاکه آهن جهت بارگیری و تحویل به شما همچنین نرخ قیمت روز آن با همکاران بخش فروش تماس حاصل نموده و اطلاع پیدا کنید.

فروش خرسک و شلاکه در بازارها به صورتهای ویژه ای به معرض فروش قرار می گیرند. در حوزه قیمت مناسب و درجه عیار بالا نیز باید متذکر شد که با قیمت مناسب و عیارهای مختلف به فروش می رسند. درصد خلوص و درصد پرتی و کوره تولید کننده، عاملهای موثر در تعیین قیمت گذاری این محصولات می باشد. برای ارزش گذاری معمولا تولید کنندگان پارامترهای موثر در تولید این عناصر را بسیار جدی می گیرند. 

 

قیمت فروش خرسک و شلاکه آهن

منظور از خرسک و شلاکه چیست؟

منظور از خرسک و شلاکه چیست؟

خرسک و شلاکه همان مواد اولیه تشکیل دهنده آهن است. از ویژگی های بارز خرسک و شلاکه کاهش هزینه تهیه آن است. به خاطر داشتن خصوصیات استثایی نظیر امکان برگشت به خط تولید دوباره فلزات، تطبیق پذیری در هر شرایط آب و هوایی، درصد کربن کم، درجه کیفی درجه بندی شده، کاربردهای متنوع در ساخت ماشین آلات و … نظر خیلی از متخصصان صنایع ماشین آلات را به سوی خودش می کشد. 

شاید بهترین سوال برای شروع این باشد که کاربرد و استفاده از خرسک و شلاکه چیست؟ به هر حال شرکت های تولیدی فلزات سعی در تولید انواع مختلفی قطعات فلزی در صنایع مختلف ماشین آلات با هزینه مناسب هستند.

به هر حال شرکت های مختلف صنایع بی دلیل بر روی طراحی های مختلف مواد اولیه ساخت قطعات خود انرژی مصرفی نمی کنند. می توان حدس زد کاربردهای زیادی از نمونه های مختلفی از این خرسک و شلاکه  وجود دارد، از تولید میلگرد گرفته تا تولید قطعات فلزی برای ساخت قطعات فلزی همه را شامل می شود.

خصوصیات مهم انواع خرسک ها در زمینه های مختلفی از قبیل تولید سیمان است، افزایش مقاومت سیمان، ناپایداری جوش ها و شمش های فولادی و … خلاصه می شود. درجه خلوص شلاکه و خرسکها از میزان درصد ناخالصی های موجود در کوره فلزات نشات می گیرد.

 

کاربرد خرسک و شلاکه آهن در کجاست؟

کاربرد خرسک و شلاکه آهن در کجاست؟

می توان حدس زد کاربردهای زیاد این مواد توانسته شایستگی ساخت این مواد را برای شرکت های مختلف صنایع فولاد به اثبات برساند. کاربردهای خرسک و شلاکه آهن در زمینه های مختلفی از قبیل تولید سنگ آهن، کنسانتره آهن، بریکت و آهن اسفنجی و … صورت می گیرد. امکان تولید مواد خام اولیه در صنایع فولادی، تولید مواد اولیه شمش ها همگی کارهای قابل ستایشی در زمینه کاربرد خرسک و شلاکه آهن به شمار می روند. 

یگ گروه در خط تولید فولاد نقش دارند. و گروه دیگر در خط تولید آهن به کار می روند. مثل شلاکه آهن کلوخی و شلاکه آهن ورقه ای و بعضی ها هم در تولید آلیاژهای سخت و فلزات مقاوم به کار گرفته می شوند. گروهی که در تولید آهن به کار می روند درصد به کارگیری بسیار خوبی دارند. خرسک خط تولید فولاد، مقاومت بسیار بالایی دارند.

توانایی تخریب در اتم های خرسک و شلاکه آهن به میزان صفر درصد است. تنها عامل تخریب اتم های خرسک آهن با روش ذوب آنها می باشد. که دلیل خوبی برای کاربرد آنها در پروژه های عمرانی و ساختمانی شده است.  

نحوه تولید خرسک و شلاکه آهن

نحوه تولید خرسک و شلاکه آهن

با توجه به پیشرفت صنعت، استخراج مواد از معادن امکان دارد، در بعضی از معادن با یک کشف، عناصری که در عالم واقع وجود ندارند بدست آیند. می دانیم خرسک و شلاکه در طبیعت به صورت کلی از آهن های قراضه تولید می شوند. از معادن مختلف فولاد و آهن در خط تولید آهن و فولاد و منفک نمودن ناخالصی از مواد مذاب شده تولید می شوند که به خرسک و شلاکه آهن معروف هستند. که ترکیب ناقصی از آهن را به همراه دارد. 

ضایعات آهن موجود در کوره های فولاد سازی که ممکن است به دلایل مختلفی صورت پذیرد، با توجه به درجه کیفی آنها در مکان های مختلف به کار می آیند. تولید کنندگان برای استخراج سرباره ها، ابتدا سنگ های معدنی موجود را جهت ذوب به کوره ها می برند تا خرد شوند و ناخالصی های آنها جدا شوند. پس از مدتی مواد ناخالص بر روی سطح بالای مواد مذاب تشکیل می شود. که از آن به سرباره یاد می شود. سپس مواد مذاب تولید شده از قسمت پایین کوره و ناخالصی ها از قسمت بالای کوره ها استخراج می شوند. که ناخالصی ها یا سرباره ها بعد از استخراج شدن به استخر آب خنک هدایت خواهند شد. بدین ترتیب از این ناخالصی ها و یا سرباره ها خرسک و شلاکه ها تولید می شوند. دقت داشته باشید که برای استخراج سرباره ها لازم است حرارت کافی خوبی وجود داشته باشد. که در کوره های بلند این امر محقق خواهد شد.

همچنین کارخانه های تولید کننده آهن و فولاد، می توانند از ذوب دوباره خرسک و شلاکه آهن و فولاد، آنها را تولید می کنند. بعد از ذوب مجدد با توجه به میزان عیار و درجه خالصی آنها به کار گرفته می شوند. از ویژگی های منحصر به فرد خرسک ها و شلاکه آهن که سبب استفاده مجدد آنها شده است دوام و پایداری آنها ذکر شده است. 

 خرسک و شلاکه آهن تولید شده از ذوب مجدد یک خصیصه بسیار عالی دیگری دارد که آن تغییر ساختار آنها به شکل دلخواه تولید کننده می باشد که این امر تولید آنها را دو  چندان نموده است.

 

 .

خرید مستقیم خرسک و شلاکه آهن

خرید مستقیم خرسک و شلاکه آهن

خرید خرسک و شلاکه آهن با توجه به درصد آهن موجود در خرسک و شلاکه تخمین زده می شود. اگر چه درصد هزینه پرداختی شما در خرید مستقیم تا حدودی پایین می آید اما مهمترین عامل در خرید شلاکه و خرسک آهن به میزان ناخالصی آنها بر می گردد. درصد ناخالصی این خرسک و شلاکه ها هم از روی فاکتور میزان سرباره های همراه خرسک ها مشخص می شود. هر چه میزان سرباره ها کمتر باشد درجه خلوص خرسک ها بالاتر می رود، در نهایت امر قیمت بیشتر خواهد شد. از آنجایی که هر معلولی، علتی دارد افراد از مدتها قبل به دنبال پیدا کردن درجه کیفی محصول به جهت خرید محصول با کیفیت بودند. چرا که مدت ها وارد بحران شده بودند. آنها به میزان کاری که می خواهند انجام دهند درجه کیفی انتخاب می کنند. 

اگر به صورت مسقیم و عمده خرید کنید شامل تخفیفات خوبی از طرفی عمده فروشان خواهید شد. کاهش قیمت خرسک شلاکه آهن به شکل، رنگ و میزان مقاومتی که شلاکه آهن از خودش در شرایط مختلف ارائه می کند است. هر چه ناخالصی های موجود در شلاکه آهن کمتر باشد قیمت شلاکه آهن بالاتر خواهد بود. که اینها از عوامل مهمی بودند که در خرید مستقیم خرسکها تاثیر بسزایی داشتند. عمده سنگهای معدنی جهت خرید براساس واحد تن و کیلو گرم انجام می شود. 

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما