قیمت امروز آهن اسفنجی و سنگ آهن

قیمت امروز آهن اسفنجی و نرخ روز سنگ آهن تحت تاثیر شرایط بازار جهانی فولاد و البته نوسانات نرخ ارز دلار، با نوسان اعلام شد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روند نوسان قیمت امروز آهن اسفنجی میانه را با  توجه به تغییرات قیمت هفتگی فولاد در جهان و البته نوسانات دلار در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

همانطور که می دانید صادرات فولاد و سنگ آهن و البته محصولات خام زنجیره فولادسازی نظیر صادرات آهن اسفنجی از ایران رونق دارد. اگرچه در برخی مقاطع سال، دولت با هدف کنرل بازار داخل و تامین نیاز فولادسازان داخلی ممکن است در بازه ای از سال صادرات برخی محصولا فولادی را مشروط نماید. ولی در مجموع ایران با ظرفیت بالای تولید سالانه فولاد، به عنوان یکی از قطب های صادرا فولاد جهان به شمار می آید.

صادرات آهن اسفنجی

ایران از نظر حجم تولید، دومین تولید کننده بزرگ آهن اسفنجی در جهان پس از کشور هند می باشد. سنگ آهن دانه بندی شده، گندله آهن، کنسانتره آهن و آهن اسفنجی از محصولات فولاد خام صادراتی ایران است. با توجه به حجم بالای صادرات این محصولات، قیمت روز آهن اسفنجی و قیمت امروز سنگ آهن صادراتی ایران، تحت تاثیر بازار فولاد جهان قرار دارد. نوسان قیمت فولاد در بازار های بین المللی، متعاقبا بر بازار فولاد ایران نیز تاثیر خواهد گذاشت. البته عامل موثر دیگر در قیمت روز فولاد به ارز ریال، نوسان نرخ دلار است.

در روزهای اخیر شاهد یک افت قیمت در تمامی محصولات زنجیره فولادسازی تحت تاثیر بازار جهانی فولاد و البته کاهش نرخ ارز دلار بوده ایم. البته شیب صعودی قیمتها از چند روز اخیر در بازار جهانی بخصوص چین به چشم می خورد که هنوز بازتاب آن در قیمت فولاد ایران را مشاهده نکرده ایم.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما