قیمت سنگ آهن خام – بخش دوم

از پارامترهای موثر بر نرخ قیمت سنگ آهن خام می توانیم به نوع و درصد ناخالصی های موجود در آن و البته قابلیت پر عیارسازی سنگ آهن اشاره کنیم.

در مقاله قبل ” قیمت سنگ آهن خام بخش اول” به طور کامل پارامترهای مهم در تعیین قیمت سنگ آهن خام را لیست کرده و دو مورد نوع کانی سنگ آهن و قابلیت خردایش آن را به تفصیل مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله تحت عنوان “قیمت سنگ آهن خام بخش دوم”، به ادامه توضیح چند پارامتر موثر دیگر در مشخص کردن قیمت سنگ آهن خام می پردازیم. این دو پارامتر قابلیت پر عیارسازی سنگ آهن و ناخالصی های موجود در آن می باشد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ آهن خام

قابلیت پر عیارسازی سنگ آهن

سنگ آهن پس از استخراج تحت فرآیند کانه آرای به منظور افزایش عیار آن و حذف ناخالصی ها قرار می گیرد. قابلیت پر عیار سازی سنگ آهن فاکتور بسیار مهمی است. شیوه های متعددی برای افزایش عیار سنگ آهن و حذف ناخالصی های آن به کار گرفته می شود. از جمله:

  1. روش های فیزیکی و مغناطیسی
  2. فلوتاسیون

در مجموع هزینه روش اول نسبت به روش فلوتاسیون بسیار کمتر است. بنابراین عیار سنگ آهن نظیر سنگ آهن مگنتیت که دارای خاصیت مغناطیسی است، با هزینه کم افزایش می یابد.

البته علاوه بر نوع کانی سنگ آهن، شیوه توزیع ناخالصی ها در سنگ و به عبارتی ساختار آن نیز در هزینه های پر عیارسازی تاثیر می گذارد. بنابراین این دو پارامتر را باید به طور همزمان در نظر بگیریم.

ناخالصی های موجود در سنگ آهن

درصد ناخالصی های مضر و مفید در سنگ آهن مورد بررسی قرار می گیرد. به عنوان مثال عنصر فسفر به عنوان یک عنصر مضر هرچه دارای درصد پایین تری باشد به معنی بالاتر بودن ارزش و قیمت سنگ آهن است. وجود عناصر مفید در سنگ آهن نظیر منگنز نیز سبب افزایش ارزش و قیمتت سنگ آهن خواهد شد.

دو مورد مورد بررسی در این مقاله، از مهمترین فاکتورهای تعیین قیمت سنگ آهن خام به شمار می آید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما