لیست موجودی های روز:

صادرات آهن اسفنجی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت آهن اسفنجی در ایرانقیمت جهانی آهن اسفنجی
صادرات آهن اسفنجی ایران

صادرات آهن اسفنجی با توجه به مازاد تولید بیش از چهار میلیون تن در کشور ایران، در سال 2018-2019 روند افزایشی را می پیماید. در سال جاری پیش بینی صادرات آهن اسفنجی در حدود چهار میلیون تن و پیش بینی تولید کل در ایران در حدود 26 میلیون تن می باشد.

صادرات آهن اسفنجی از ایران و هند که بزرگترین تولیدکننده این محصول در جهان هستند، انجام می گیرد. البته کنترل فروش آهن اسفنجی در بازار داخلی با هدف حمایت از فولادسازان داخلی، قطعا در برنامه کشور تولیدکننده قرار دارد. این دقیقا موضوعی است که در ماه های اخر سال 2018 سبب ممنوعیت صادرات آهن اسفنجی ایران شد. ولی اخیرا و با توجه به افزایش تعداد واحدهای احیاء مستقیم در ایران، تخمین زده می شود که تولید بیش از نیاز بازار داخلی باشد. میزان تولید آهن اسفنجی در ایران برای سال میلادی 2019 بیش از 26 میلیون تن و نیاز داخلی در حدود 22 میلیون تن برآورد می شود. لذا صادرات آهن اسفنجی در حدود 4 میلیون تن برای سال جاری پیش بینی می شود.

قیمت آهن اسفنجی در ایران

کمبود محصول آهن اسفنجی در بازار داخل سبب نوسان قابل توجه قیمت اهن اسفنجی در بازار ایران شده بود. جهت مدیریت فروش و قیمت آهن اسفنجی، عرضه آهن اسفنجی و قیمت گذاری بر آن در بورس فولاد ایران، از سوی وزارت سمت اجباری شد. ولی اخیرا با مدیریت صحیح بر فروش آهن اسفنجی در بازار داخل و مدیریت بر میزان صادرات آهن اسفنجی، هم اکنون کمبودی در تامین نیاز فولاد سازان مشاهده نمی شود. این موضوع سبب کاهش قیمت آهن اسفنجی شده است. و عرضه این محصول در بازار آزاد نیز آزاد شده است.

قیمت جهانی آهن اسفنجی

البته در اخرین قیمت اعلام شده برای آهن اسفنجی هند نیز، نوسان قیمت آهن اسفنجی کاهشی ثبت شده است. تاریخ اعلام قیمت مربوط به سوم ژانویه 2019 است. قیمت جهانی آهن اسفنجی در هند در آخرین اعلام قیمت با کاهش -2.34 درصد اعلام شد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.