خریداران آهن اسفنجی در تناژ بالا

خریداران آهن اسفنجی در گام نخست به بررسی عیار و آنالیز آهن اسفنجی می پردازند. مخصوصا کارخانه هایی که از کوره القایی اسفاده می کنند نمی توانند آهن اسفنجی با گرید دو که عیار زیر 80 درصد را اغلب داراست، استفاده نمایند.  

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خریداران آهن اسفنجی، کارخانه های تولید شمش هستند که برای فرآیند ذوب از کوره های القایی و قوس الکتریکی بهره می برند. سنگ آهن دانه بندی شده و گندله آهن نمی توانند ماده شارژی مناسبی برای این کوره ها باشند. چراکه درصد ناخالصی زیادی دارند. و عیار آنها پایین است. لذا امکان آسیب کوره ها وجود دارد. به همین دلیل ماده شارژی مناسب برای کارخانه هایی که از این کوره ها استفاده می کنند، آهن آلات قراضه و آهن اسفنجی می باشد.

آنالیز آهن اسفنجی

آنالیز آهن اسفنجی مشخص می کند که این محصول دارای عیار بالای آهن اسفت. عیار آهن اسفنجی اغلب در محدود 88 الی 92 درصد برای گرید یک و 70 الی80 درصد برای گرید دو آهن اسفنجی می باشد. خریداران آهن اسفنجی بر اساس نیاز خود عیار مشخصی از آهن اسفنجی را خریداری می کنند. به عنوان مثال کارخانه های با کوره قوس الکتریکی می توانند از اهن اسفنجی عیار پایین یعنی گرید دو نیز اسفاده نمایند، ولی مراکزی که از کوره القایی بهره می برند این امکان برایشان فراهم نیست.

البته کارخانه ها در خرید آهن اسفنجی به ترکیب عناصر دیگر نظیر درصد کربن که مهمترین عنصر آلیاژی فولاد است و همچنین درصد فسفر که یک عنصر مضر در فولادسازی به شمار می آید، توجه می نمایند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما