قیمت شمش فولادی 3sp

قیمت شمش فولادی 3sp با اخلاف حدود -150 الی -200 تومان نسب به قیمت شمش فولادی 5sp مورد عرضه قرار می گیرد. این مسئله به آلیاژی بودن شمش فولادی 5sp و بعبارتی به بالار بودن درصد عناصر آلیاژی موجود در شمش 5sp مربوط می شود.

در بررسی قیمت شمش فولادی 3sp و همچنین 5sp باید بدانیم که نوسانات بازار جهانی و همچنین بازار داخلی، بر قیمت این محصول تاثیر می گذادر. البته همواره نوع شمش فولادی در پرسش قیمت شمش فولاد باید مورد توجه و اشاره باشد. همانطور که در بند نخست مقاله مطالعه کردید، قیمت شمش فولادی 3sp متفاوتت از قیمت شمش فولادی 5sp است. این دو نوع شمش از گرید متفاوت و لذا دارای آنالیز و رکیب شیمیایی متفاوت هستند. لذا بدیهی است که خواص متفاوی نسبت به هم داشته و قیمت آنها نیز بنابه همین دلایل مطرح شده، متفاوت از هم است.

قیمت شمش فولادی 3sp در مقایسه با شمش فولادی 5sp

البته هر گرید از شمش فولادی بنابه تفاوت در خواص مکانیکی، دارای کاربردهای متفاوت است. به عنوان مثال میتوانیم به انعطاف پذیری بیشتر شمش فولادی 3sp اشاره کنیم. همین موضوع در انتخاب شمش فولادی برای ساخ مقاطع مختلف مورد توجه قرار می گیرد. و یا باید به اسحکام بیشتر شمش فولادی 5sp نسبت به شمش فولادی 3sp توجه کنیم که برای برخی کاربردها علیرغم پایین تر بودن قیمت شمش فولادی 3sp بنابه خواصی که از مقطع فولادی تولیدی داریم، نیاز است شمش فولادی 5sp را انخاب نماییم.

البته قیمت گذاری شمش های فولادی به سادگی انجام نمی شود و به طور کلی فرمول پیچیده ای دارد که با میزان ناخالصی های به کار رفته در آن و پارامترهایی دیگر در ارتباط است.

برای اطلاع از قیمت دقیق این شمش ها بهتر است استعلام به صورت روزانه انجام گیرد، برای اطلاع از قیمت دقیق با کارشناسان تلفنی تماس بگیرید تا لیست قیمت ها برای شما ارسال گردد.

یادداشت برای ناظر محترم : باکس خاکستری توسط نویسنده متاسفانه قابل ویرایش نیست و از قبل توسط نویسنده دیگری ثبت شده و بنده قادر به حذف یا ویرایش این بخش نیستم.

قیمت شمش فولادی 3sp

از شمش فولادی بیشتر بدانید

از شمش فولادی بیشتر بدانید

همانطور که میدانید زنجیره فولاد کشورمان به چهار قسمت تقسیم میشود یکی از آنها تولید انواع مختلفی از شمش های فولادی می باشد.

شمش فولادی به طور مستقیم از سنگ آهن بدست می آید که توسط رشته ریخته گری به طور پیوسته تولید می شود. این شمش ها شکلی آجری دارند و مستطیلی هستند و به دلیل حمل و نقل آسان و سهولت در کار با سطح مقطع ذوزنقه ای و با طول 2 متر تولید می شود.

شمش های فولادی که فلز خالص هستند به روش های مختلفی تولید می شود که بسته به نوع ساخت ویژگی ها و خواص متفاوتی پیدا میکند.یکی از ویژگی هایی که باعث میشود انواع شمش فولاد متنوع باشد ،خواص مکانیکی همچون انعطاف‌پذیری، خمش، کشش و میزان عناصر مختلف موجود در آلیاژهای فولاد است.

از متداول ترین انواع شمش فولادی میتوان به بیلت، بلوم و اسلب اشاره کرد.از انجایی که بیلت از پرطرفدارترین محصولات فولادی هست ،دارای سطح مقطع مربع و یا دایره میباشد و طول بلند تری نسبت به سایر دارد بنابراین در ساخت میلگرد ، مفتول و تسمه کاربرد دارد. از کاربرد بلوم میشود به ساخت لوله دراز و ورق اشاره کرد و همچنین اسلب که در تیر آهن ،ریل، سپری کاربرد دارد.

شمش فولادی از روش هایی چون کوره بلندکوره قوس الکتریکی و روش کوره القایی ساخته می شود البته لازم به ذکر است که امروزه در اکثر نقاط جهان روش کوره بلند رایج تر است اما در ایران روش قوس الکتریکی استفاده میشود و بیشتر شمش های فولادی به این روش ساخته میشود.

شمش فولادی 3sp چیست؟

شمش فولادی 3sp چیست؟

صنایع آهن و فولاد بسیار گسترده است و انوع مختلفی از شمش های فولادی تولید می شوند اما میدانید عبارت 3sp یا همان Ст3сп درشمش فولادی 3sp از کجا نشات گرفته و به چه معنا می باشد؟

با مطالعه در الفبای روسی متوجه خواهیم شد که ، حرف C معادل حرف S انگلیسی و همچنین سمبل π نشان دهنده کلمه P می باشدو همچنین حروف Ct نشان دهنده استیل Steel می باشد.و اگر بعد از حروف Ct یک عدد آورده شود آن عدد ا به دسته ی فولاد از لحاظ ترکیب شیمیایی شاره دارد .

بنابر تفاسیر بالا، جنس فولاد 3SP یا معادل روسی آن Ст3сп فولاد مناسب برای استفاده های ساختمانی می باشد. این شمش ها با واحد کیلوگرم و با متراژ های گوناگون به فروش می رسند.

از این شمش ها برای سازه های صنعتی و یا در ساختمان سازی بهره گرفته می شود. معمولا میزان و عناصر ناخالصی شمش ها توسط تولید کننده اعلام می شود که خریدار با توجه به نوع کاربرد مد نظر خود اقدام به انتخاب شمش مد نظر می نماید.

در هنگام تهیه شمش های فولادی، تولید کننده جدول ترکیبات و درصد به کارگیری هر عنصر در شمش را مشخص می نماید.

تفاوت شمش فولادی 3sp و 5sp

تفاوت شمش فولادی 3sp و 5sp

شمش های فولادی گونه های مختلفی در صنعت دارند که هر کدام از این گونه ها نیز خود به انواع مختلف دیگر تقسیم بندی می شوند اما دو نوع از پرکاربرد ترین شمش های فولادی را می توان این دو شمش دانست : شمش فولاد نوع 3sp، شمش فولاد نوع 5sp

یکی از دلایل اصلی که باعت تفاوت این دو محصول شده است درصد کربن استفاده شده در ساخت هرکدام از آنها است درصد کربن نوع 3sp از 5sp کمتر است بنابراین قابلت انعطاف پذیری بیشتری دارد. 5sp در گروه فولاد های کربنی ساده که امکان عملیات حرارتی ندارند، قرار دارند بنابراین در مواردی که به استحکام و حرارت بالا نیاز است، نمیتوانیم از نوع 5sp استفاده کنیم.

به عنوان مثال اگر قرار باشد از شمش فولادی برای تولید میلگرد استفاده شود، ابتدا درصد کربن ها را می سنجند تا مشخص شود هر کدام از این شمش ها چه میزان کربرن دارند و کدام یک برای تولید میلگرد مناسب تر است، زیرا میزان انعظاف و نرمی با کربن در تماس است.

از شمش فولاد 3sp بیشتر در ساخت محصولاتی مانند نبشی و تیرآهن استفاده می شود اما از نوع 5sp بيشتر در مواقعي که سازه در معرض نيرو و فشار نيست و با ثبات است، از 5sp استفاده می شود.

همانطور که گفته شد به طور کلی در بازار فولاد، قيمت شمش 3sp نسبت به 5sp گران تر است. شمش 3sp و 5sp ، از پر استفاده ترين گريدها در صنعت و ساختمان سازی می باشد. البته کیفیت این دو شمش نیز مد نظر است. ممکن است شمش 3sp با ناخالصی بیشتر و کیفیت پایین ترین نیز تولید شود و قیمت پایین تری نسبت به 5sp داشته باشد.

صادرات شمش فولادی 3sp از ایران

صادرات شمش فولادی 3sp از ایران

شمش فولادی یکی از پر طرفدارترین محصولات در صادرات به حساب می آید و شمش فولادی تولید ایران قیمتی غیر قابل مقایسه با سایر کشور های مجاور دارد به این صورت که این محصول در ایران با بهترین کیفیت و هزینه کمتر عرضه می شود. این موضوع باعث می شود که علی رغم مشکلات اقتصادی که گریبانگیر صنعت فولاد شده است، تقاضا برای خرید این محصول افزایش یابد .

جالب است بدانید که ایران در حال حاضر دهمین فولادساز بزرگ جهان است و شرکت های زیادی به خصوص در استان خوزستان و استان اصفهان در عرصه تولید فولاد فعالیت می کنند که شهرتی جهانی دارند.

متاسفانه امروز صادرات شمش فولادی با مشکلاتی روبرو شده است و از تمام توان صادراتی کشور استفاده نمی شود از این رو پتانسیل بسیار بالایی برای صادرات شمش فولادی وجود دارد که می توان از آن بهره گرفت.

شمش فولادی نه فقط برای بازار ایران بلکه در تمامی بازارهای دنیا محصولی بسیار سودآور است و روزانه گردشی چند صد میلیارد دلاری حول محور فولاد در سراسر دنیا در جریان است که ایران نیز به دلیل دارا بودن معادن غنی می تواند سهمی بزرگ از این بازار را تصاحب کند.

در حال حاضر شمش فولادی 3sp ایران به کشورهای همسایه و منطقه صادر می شود. اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در رابطه با این شمش ها هستید و یا می خواهید از ظرفیت بازارهای صادراتی آن مطلع شوید با کارشناسان فروش تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی برای شما ارسال گردد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس با ما