شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت شلاکه چدن در سال 99

آنچه در این مقاله می خوانید...

شلاکه چدن ممتاز چه ویژگی هایی دارد؟دغدغه هایی برای خرید شلاکه چدنروش تولید شلاکه چدن چگونه است؟مشخصات فنی شلاکه چدن ممتازاهمیت خرید شلاکه چدن مرغوبفروش ویژه شلاکه چدن در تناژ بالا

ضایعات ریز چدنی که از آلیاژ آهن ساخته شده اند دارای کربن زیادی می باشند. بنابراین به دلیل داشتن کربن آنها دچار خوردگی خواهند شد و به همین جهت بعد از گذشت مدت زمانی به صورت فرسوده و زنگ زده می گردند و بدین ترتیب شلاکه چدن تولید می گردد. میزان کیفیت شلاکه و نوع خرید آن از جمله مولفه های می باشد که بر قیمت شلاکه اثر دارد.

شلاکه چدن مرکز تولید فلزات با درجه کیفی بسیار بالا است. عنصری که خودش از آلیاژهای آهنی تولید می شود. مهمترین خصوصیت شلاکه چدن درجه خلوص آهن موجود در این عناصر می باشد. استفاده از حرارت ذوب برای بدست آوردن چدن خالص یا چدن با میزان ناخالصی خیلی پایین به مثابه یک ارزش محسوب خواهد شد. در سال 99 شلاکه چدن هم مانند تمامی عناصر موجود در طبیعت با افزایش بی رویه قیمت روبرو بود و هست. در شرایط راکد بودن بازار فروش شلاکه چدن خوب است. البته مشکل همیشگی افزایش قیمت همیشه و همیشه وجود داشته است.

قیمت شلاکه چدن در سال 99

شلاکه چدن ممتاز چه ویژگی هایی دارد؟

شلاکه چدن ممتاز چه ویژگی هایی دارد؟ آیا می دانید شلاکه چدن ممتاز چه ویژگی‌های دارد؟ شلاکه چدن دارای کربن بالای از 2.1 تا 6.2 می باشد و در مکان های متنوعی تولید می شود. بنابراین می توان گفت شلاکه های چدنی از محصولاتی همچون لوله های چدنی، سینک های چدنی، رادیاتورهای چدنی، ظروف منزل چدنی، ماشین آلات و لوازم موتور چدنی و … ایجاد می گردد. بنابراین بعد از ایجاد این شلاکه ها آنها را بازیافت می کنند تا بتوانند دوباره در صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهند.

بنابراین شلاکه های چدنی را به همراه سنگ آهن و آهن ذوب می نمایند و برای از بین بردن مواد ناخالص چدن تولیدی فسفر و گوگرد را هم به آن اضافه می کنند و بدین ترتیب چدن خالص تولید می نمایند و به مصارف مختلف می رسانند.
اما شلاکه های چدن هم دارای نوع مرغوب و نامرغوب هستند و در میزان مرغوبیت چدن تولیدی تاثیر فراوانی دارند.

از ویژگی های شلاکه چدن ممتاز می توان گفت:

  • معمولا شلاکه چدن دارای بیشترین درصد خلوص آهن می باشد و به همین جهت هر چه میزان آلیاژ آهن در این شلاکه ها بالاتر باشد ارزش بیشتری دارند.
  • شلاکه چدن ممتاز معمولا به صورت ورقه ای می باشد و با توجه به این که دارای سطحی یکنواخت است می توان آنها را با کمترین میزان حرارت ذوب نمود.
  • بهترین و مرغوب ترین شلاکه چدن به صورت بال میل شده می باشد و به همین جهت از بالاترین کیفیت برخوردار است.

از ویژگیهای خوب شلاکه چدن ممتاز درصد بالای کربن، در این عناصر است که در امر کاهش مصرف انرژی بسیار دخیل است. و از نقاط قوت شلاکه چدن کاهش مصرف انرژی در تولید عناصر با کیفیت و عالی به شمار می رود. همچنین در حال حاضر یکی از مهمترین عناصری هستند که کاربرد آن در تولید چدن، تاثیر مستقیمی در افزایش یا کاهش قیمت یک محصول دارد.

پیش از آنکه تولیدکنندگان به طور رسمی ویژگیهای شلاکه چدنی برای تولید فلزات آهنی را متذکر شوند، از طریق تبلیغات های رسانه ای درون مایه محصولات فلزی برای خریداران اعلام می شود.

دغدغه هایی برای خرید شلاکه چدن

دغدغه هایی برای خرید شلاکه چدن امروزه شرکت ها و مراکز زیادی هستند که به خرید شلاکه چدن می پردازند. می توان گفت یکی از دغدغه هایی که برای خرید این محصول دارند تهیه نوع مرغوب شلاکه چدن است چرا که هر چه میزان شلاکه مرغوب تر باشد کیفیت چدن تولیدی آن نیز بالاتر می رود.

شلاکه های که نسبت درصد آلیاژ آهن در آنها بیشتر باشد کیفیت بالاتری دارند و بیشتر مشتریان به دنبال خرید چنین محصولاتی با قیمت مناسب هستند.

بنابراین مشتریان از طریق این مرکز و به صورت آنلاین می توانند انواع متنوعی از این محصول را با قیمت مناسب خریداری می کنند.

شاید مهمترین خصوصیت شلاکه چدن در خرید، میزان تخفیفاتی است که مراکز فروش آنها برای فروش خود تخمین می زنند. استفاده از تناژهای بسیار بالا و درصد پرتی آهن به مثابه دغدغه هایی خرید برای مشتریان به شمار می رود.

استفاده از آهن اسفنجی و ضایعات چدنی در تولید محصولات مرغوب چدنی توسط کارگاههای تولیدی و کارخانه های مربوطه و به امضای شخصی آنها به سرانجام می رسد. همچنین فعالیت کارخانه های تولیدی فولاد در جریان تولید محصولی با کیفیت بالا به پارامتر درصد عیار آهن توجه بسیار دارند. اما هدف کارخانه های تولیدی شلاکه چدن اصرار در استفاده از مواد غیر استاندارد در تولید محصولات مرغوب و با کیفیت می باشد.

اما اتفاقی که در تولید شلاکه چدن افتاده است مسیر تولیدات کارخانه ای را تغییر داده است. کارخانه ها بیشتر به سمت استفاده از ته تاندیش با درجه خلوص بالا استفاده می شود.

روش تولید شلاکه چدن چگونه است؟

روش تولید شلاکه چدن چگونه است؟

شلاکه بیشتر در کوره‌های چدن و استیل دیده می‌شود اما خرسک در کوره ه های فولادی قابل مشاهده است. برای تولید شلاکه چدن لازم است که ابتدا سنگ‌های معدنی در کوره‌ها ذوب شوند. مواد مذاب حاصل به دو صورت در کوره شکل می‌گیرند.

در کوره‌های بلند بعد از این‌که مواد به اندازه کافی حرارت دیدند، ابتدا از قسمت بالایی کوره سرباره‌های آنها خارج می شوند و سپس فلز ذوب شده از کانال پایینی خارج می‌گردد. سرباره‌ها بعد از خروج از کوره به‌ وسیله مخازن خاص به استخرهای آب برده شده وخنک می‌گردند و به مواد سرد و سفت شده خرسک و شلاکه تبدیل می‌شود.

در حالت اول ناخالصی‌ها در سطح بالایی از مواد مذاب شکل می‌گیرند اما در حالت دوم مواد مذاب فلز خالص در سطح پایینی از مواد مذاب تغییر شکل می‌دهند.

مواد ناخالص ترکیبی از سیلیکات و اکسیدهای فلزی هستند که به ‌دلیل سبک بودن در سطح بالایی از مواد مذاب قرار می‌گیرند که به مواد قرار گرفته شده روی مایع مذاب، سرباره می‌گوییم.

از نظر ظاهری تفاوت‌هایی بین خرسک و شلاکه وجود دارد. در زبان انگلیسی به سرباره slag و در زبان آلمانی به آن slak و در زبان فارسی به شلاکه معروف است. خرسک‌ها توده‌های بزرگ هستند که باید با دستگاه برش زنی آن‌ها را جدا نمود اما شلاکه‌ها را می‌توان به صورت ورقه‌های نازک و ضخیم مشاهده نمود.

مشخصات فنی شلاکه چدن ممتاز

مشخصات فنی شلاکه چدن ممتاز

آشنایی با مشخصات شلاکه چدن سبب می شود تا شما بتوانید محصولات فلزی با درجه کیفی بالا را با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنید.

انواع شلاکه که شامل شلاکه چدن، شلاکه آهن تمیز نشده، شلاکه آهن چکش خورده و آهن بال میل شده امروزه در کارخانه ها در حال تولید می باشند. که هر یک از این شلاکه ها دارای ویژگی های خاصی می باشند و با توجه به زمینه کاری آنها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.


انواع مختلفی از شلاکه ها دارای پارامترهای کیفیت و درجه خلوص کیفی بسیار زیاد و متفاوتی می باشند.

که فرآیند ثانویه بر روی آنها به دلیل افزایش میزان تمیزی سطوح فلزات انجام شده که مهمترین نقش را در تعیین قیمت آن دارد.

البته شلاکه های ورقه ای از عناصری چون کربن و آهن خوبی بهرمنده هستند و مصرف انرژی حاصل از ذوب این شلاکه ها به نسبت بسیار خوب و در حد پایین است. و مقداری انرژی تلف شده از در تولید محصولات فلزی با استفاده از شلاکه چدن بسیار در حد عالی و کم می باشد.

شلاکه چدن ممتاز شاید شناخته شده ترین عنصر برای تولیدات کوره های ذوب باشد.

احتمالا تولید فلزات با ارزش را از مواد زاید دیده باشید که روایت مرغوبیت بسیار خوب مواد اولیه تشکیل دهنده چدن ها به شمار می رود.


اهمیت خرید شلاکه چدن مرغوب

اهمیت خرید شلاکه چدن مرغوب

در اکثر خریدهای شلاکه آهن ،که بارگیری آنها مستقیما از درب کارخانه صورت می گیرد، میزان درصد ذوب تولید به طور قطع برای خریدار ارائه می شود.


تمیز بودن شلاکه بسیار حائز اهمیت است. و بر راندمان فرآیند ذوب تاثیر می گذارد.

از بین شلاکه و خرسک و اشک برش، اشک برش دارای تلفات کمتری است.

یکی از مشخصه های مهم و اساسی خرید شلاکه چدن مرغوب تعیین قیمت مناسب از سوی فروشندگان این محصولات است. البته متذکر می شوم که نرخ قیمت شلاکه ها نسبت به اشک بوس خیلی پایین تر می باشد.

بنابر همین پارامترهای خوب خرید است که شلاکه با میزان درصد کربنشان به فروش می رسند. بنابراین برای تنظیم ترکیب کربن هم می توانید عنصر را مهمترین عامل در نظر داشته باشید.

در صورتیکه در خط شمش ریزی قصد استفاده از شلاکه و خرسک را داریم، حتما به این موضوع دقت نمایید.

نکته جالب این که سهم خریدار از خرید شلاکه چدن مرغوب متناسب با وضعیت سودی تعیین می شود.

هر چند رابطه این میزان سود بامیزان خرید و فروش مشخص نیست.

چرا که هنوز معلوم نشده است پرداخت خریدار برای خرید شلاکه چدن مربوط به تخفیفات ویژه می باشد یا کیفیت خوب شلاکه ها است.


فروش ویژه شلاکه چدن در تناژ بالا

فروش ویژه شلاکه چدن در تناژ بالا

فروش شلاکه چدن و اشک برش در تناژهای بالای هزار تن به صورت روزانه به کارخانه های شمش ریزی توسط این مرکز انجام می گیرد.

فروش شلاکه آهن به عنوان مواد ضایعاتی فولاد و همینطور استفاده از شلاکه ها در ذوب ریزی در خط تولید فولاد، خیلی متداول در حال انجام است.

این محصولات در تناژهای بالا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

پرسش مهم در باره فروش ویژه شلاکه چدن در تناژ بالا این که که آیا طراحان طرح فروش ویژه به این اندیشیده اند که درجه خلوص آهن که از زمان تولید تا امروز به بازار ارائه می شود بهتر شده است یا خیر.


لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید