قیمت شمش فولادی (5sp (125*125

قیمت شمش فولادی 5sp حدود 150 الی 200 تومان بالاتر از شمش فولادی 3sp به دلیل درصد بالاتر عناصر الیاژی محصول نظیر کربن است. شمش فولادی 5sp نسبت به 3sp دارای انعطاف پذیری کمتری است.

اختلاف قیمت شمش فولادی 5sp با سایر گرید های شمش فولادی نظیر شمش فولادی 3sp، به دلیل تفاوت در ترکیب شیمیایی آنها و لذا خواص فیزیکی و مکانیکی آنها می باشد. همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره کردیم، درصد عناصر آلیاژی نظیر کربن در شمش فولادی 5sp، بیشتر است. به همین دلیل این محصول از استحکام و سختی بیشتری برخوردار است. در حالیکه شمش فولادی 3sp دارای انعطاف پذیری بیشتری است. این موارد هم در قیمت شمش فولادی تاثیر می گذارد و هم تعیین کننده کاربرد آنهاست. به عنوان مثال شمش فولادی 3sp به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا، گزینه مناسب تری برای تولید مقاطع فولادی نظیر میلگرد است.

آنالیز انواع شمش فولادی همانطور که مطرح کردیم آنالیز گرید های مختلف شمش فولادی نظیر سمس فولادی 5sp و شمش فولادی 3sp متفاوت از هم است. به عنوان مثال درصد کربن موجود در شمش فولادی 3sp حدود 0.14 الی 0.22 است. در حالیکه این عدد یعنی درصد کربن برای شمش فولادی 5spبرابر با 0.28 الی 0.37 درصد می باشد.

همین اختلاف و تفاوت در آنالیز و لذا تفاوت در خواص شمش ها، دلیل اصلی تفاوت نرخی به عنوان مثال تفاوت قیمت شمش فولادی 5sp نسبت به سایر گریدها شده است.

قیمت شمش فولاد بر اساس نوع آن ها متفاوت بوده و هم چنین این قیمت ها بر حسب موارد دیگری نیز مانند: کیفیت شمش، نحوه بسته بندی، نحوه تولید و توزیع محصول، نوع برند و شرکت تولیدی آن، میزان عرضه و تقاضا در کشور، نوسانات ارزی در کشور، هزینه های انبار داری، حمل و نقل، آنالیز بودن، استاندارد بودن، ارگانیک و توجه به رعایت اصول و نکات بهداشتی طی عملیات فرایند تولید، نوع آلیاژ، استفاده از دستگاه های مجهز و مدرن، ابعاد، اندازه، وزن، نوع کاربرد و غیره متفاوت می باشد که بسته به سرمایه خریدار انتخاب و خریداری می شود.

معرفی انواع شمش فولادی

شمش فولادی چیست؟ شمش فولادی دارای انواع مختلفی است که به روش های متفاوتی با بهترین درجه کیفیت و نازل ترین قیمت در بازار عرضه می شوند که هر کدام بسته به نوع خود دارای خواص و کاربرد فراوان می باشند.

امروزه کارخانه های تولید کننده شمش فولادی برای تولید میلگردهای صنعتی، تولید نبشی و ناودانی، تیر آهن، سپری و غیره از هر سه نوع شمش استفاده می کنند که جهت مصارف مختلف از کاربرد زیادی برخوردار می باشند.

هم چنین این شرکت ها قادر به تولید انواع آن ها به سایز های ریز و درشت در ظرفیت های بالاتر هستند که با ابعاد و اندازه های مختلف به بازارهای جهانی عرضه می شوند که مشتریان خاص خود را دارا می باشند.

شایان ذکر است از انواع شمش فولادی می توان به شمش سی سی ام، شمش فابریک و بلوم اشاره نمود که هر کدام بسته به نوع خود دارای خواص و کاربرد جداگانه می باشند.

یکی از انواع شمش های فولادی شمش از نوع سی سی ام است که در کلیه نقاط دنیا با بالاترین درجه کیفیت تولید و نیز با قیمت مناسب در بازارهای هدف عرضه می شوند که دارای طرفداران خاص و نیز جهت مصارف گوناگون استفاده می کنند.

شمش فابریک نوع دیگری از انواع شمش های فولادی است که در سایز و اندازه های بالاتر تولید و نیز پس از عملیات فرایند نورد به سایز مورد نظر جهت استفاده در نوردهای مقاطع تولید و به بازار عرضه می گردد.

این گونه است که از دیگر انواع شمش های فولادی شمش بلوم است که از کنار شمش های اسلب بریده و به صورت شمش کامل در می آید که از هر سه نوع شمش برای تولید میلگرد استفاده می کنند.

باید خاطر نشان کرد که انواع شمش های فولادی فقط از لحاظ ظاهری و ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند در صورتی که فرایند تولید آن ها با یکدیگر چندان فرقی ندارد.

البته در تولید میلگردهای ساختمانی استفاده از بیلت و در تولید میلگردهای صنعتی استفاده از بلوم متداول و رایج است که هر کدام خصوصیات و کاربرد جداگانه ای دارند.

شمش فولادی 5sp چیست؟ شمش فولادی 5sp یکی از انواع شمش های آنالیز شده توسط شرکت های تولیدی در صنایع فولادسازی می باشد که دارای دو نوع متفاوت و هر کدام بسته به نوع خود از کارایی و از کاربرد جداگانه برخوردار است که دارای ثبات بیشتری نسبت به نوع دیگر خود بوده و همچنین از قیمت ارزان تری برخوردار بوده که هر کدام بسته به نوع خود دارای مشتریان خاص خود می باشند.

تولید شمش اغلب در کوره ها انجام می گیرد که هر کدام به دو روش متفاوت توسط کوره القایی و قوس الکتریکی حاصل شده و با یکدیگر متفاوت می باشند به طوری که شمش حاصل از کوره به روش قوس الکتریکی از کیفیت بهتری نسبت به کوره الکتریکی برخوردار است زیرا در آن یک مرحله آنالیز بیشتر انجام می شود.

باید متذکر شد که شمش فولادی در گرید های مختلف و نیز دارای انعطاف پذیری و از نظر استحکام شمش فولادی 5sp استحکام بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد که این امر مهم سبب تفاوت آن ها با یکدیگر می شود.

هم چنین این نوع شمش از لحاظ قیمت با یکدیگر اختلاف دارند و دلیل آن تفاوت در آنالیز و خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آن ها می باشد.

کاربرد شمش فولادی در صنعت

کاربرد شمش فولادی در این است که این محصول عمده صنعتی در ساخت انواع گوناگونی جهت استفاده در صنایع مختلف از قبیل: نبشی، ناودانی، میلگرد، کلاف و غیره استفاده می شود که از قیمت مناسب و مشتریان زیادی برخوردار می باشد.

همان طور که گفته شد برای تولید هر کدام از انواع محصولات فولادی می بایست از نوعی شمش استفاده نمود که این شمش ها دارای استانداردهای خاص و نیز طی فرایند تولید توسط کارخانه ها تولیدی از طریق کوره های ریخته گری در دمای مناسب با کیفیت مرغوب تولید و نیز روانه بازار می شوند که بر اساس نوع کاربرد با یکدیگر متفاوت و دارای طرفداران خاص خود می باشند.

امروزه یکی از انواع شمش ها که نوع مرغوب و متداول به حساب می آید اسلب نام دارد که در واقع این نوع شمش حالتی تخت دارد که برای تولید محصولاتی نظیر ورق فولادی بسیار پرکاربرد می باشد.

تولید کننده برتر انواع شمش فولادی در کشور

کارخانه های تولید کننده شمش فولادی در استان های مختلفی از کشور مانند: استان اصفهان، خوزستان، هرمزگان، یزد، قم، همدان، خراسان و دیگر استان ها وجود دارند که امروزه از تولیدات گسترده ای برخوردار بوده و نیز توانسته اند این محصولات صنعتی با ارزش را در گریدهای متنوع، سایز و ابعاد گوناگون، مطابق استانداردهای بین المللی به صورت آنالیز شده و دارای بسته بندی های متنوع با کیفیت عالی جهت استفاده در صنایع مختلف با آلیاژهای متفاوت تولید و نیز به اکثر کشورهای دنیا صادر نمایند.

امروزه ایران با پیشرفت علم و فناوری های روز دنیا و نیز با استفاده از مواد اولیه مرغوب و استفاده از دستگاه های مدرن و هم چنین بهره گیری از نیروی مهندس و متخصص و نیروی انسانی ماهر در این عرصه صنعت و تولید انواع شمش فولادی از تولید روز افزون و گسترده ای برخوردار باشد و نیز توجه اکثر کشورهای خارجی را به امر صادرات متوجه خود سازد که از لحاظ اقتصادی برای کشور بسیار حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است هدف از صادرات این محصول عمده رقابت بین انواع شرکت های تولیدی و نیز برندهای ایرانی با خارجی، افزایش تولیدات بیشتر محصول، کیفیت برتر آن و نیز مسئله اقتصاد کشور می باشد که اغلب عرضه آن به روش مستقیم و بدون واسطه صورت می گیرد.

البته عرضه و فروش مستقیم و با حذف واسطه انواع شمش های فولادی جهت استفاده در مصارف صنعتی و دیگر صنایع بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد که معمولا خریداران و مشتریان این روش را برای خرید انتخاب می کنند.

امروزه از شمش های فولادی استفاده های گوناگونی می شود و خریداران زیادی هستند که نیازمند این محصول هستند . شرایط به وجود آمده و نیاز های عموم مردم باعث شده است که این محصول مورد استقبال مردم واقع شود و بازار فروش محصول را پر رونق کنند ، به همین دلیل تولید کنندگان علاقه زیادی به تولید بیش تر این محصول ، چه برای سود بیش تر خود از این محصول و چه برای رفع نیاز های مردم دارند.

امروزه این محصول به کشور های مختلف جهان صادر می شود، چرا که این شمش های فولادی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از فولاد مرغوب و با کیفیت تولید شده است، و خریداران خارج کشور بر طبق نیاز های خود این محصول را خریداری می کنند.

قیمت شمش فولادی (5sp (125*125

آشنایی با انواع پرکاربرد شمش فولادی

آشنایی با انواع پرکاربرد شمش فولادی اولین خروجی که در ساخت فولاد یا استخراج آهن و تولید فولاد خام هست، شمش فولاد است که هم به صورت جامد هست و هم در ابعاد قابل حمل و انتقال تولید می شود. بعد از تبدیل سنگ آهن به آهن و تولید فولاد خام از آن، فولاد خام در کوره‌ی القایی مذاب شده است و از آن شمش فولاد ساخته می شود.

شمش فولادی دارای انواع مختلفی از جمله بیلت، بلوم و اسلب با طول حداکثر دو متر است و براساس نوع آن دارای سطح مقطع به شکل های متفاوت است. شمش‌ها دارای درجه بندیهای مختلفی براساس استاندارهای گوناگون می باشند. به طور مثال استاندارد روسی آن ها را به انواع 3SP-5SP درجه بندی می نماید و درجه بندی استاندارد DIN آلمان St37-St52 است. برخی خواص مکانیکی شمش‌ها مانند انعطاف‌پذیری، خمش، کشش و پیچش، براساس میزان عناصر مختلف موجود در آلیاژهای فولاد تعیین شده و در مصارف خاص کاربرد دارند.

شمش بیلت اندازه بزرگ تری نسبت به شمش های دیگر دارد و سطح مقطعش دایره یا مربع هست. بیلت عرض پانزده سانتی‌متر دارد و سطح مقطع آن دویست و سی سانتی‌متر مربع می باشد. شمش فابریک همان شمش فولادی است که در اندازه های بزرگتر تولید شده و پس از تولید اولیه براساس کاربرد هایی که دارد قطعه بندی شده است. بلوم یا شمشه نیز همان بیلتی است که عرض آن بیشتر از پانزده سانتی‌متر و دارای سطح مقطع بزرگتری است و به همین دلیل بیلت و بلوم را در یک دسته طبقه‌ بندی می نمایند. شمش اسلب یا تختال نیز دارای سطح مقطع مستطیلی شکل است و معمولا به صورت مستقیم از طریق ریخته گری مداوم و یا به صورت غیر مستقیم از طریق تولید گرم شمش، تولید می شود.

شمش فولادی 5sp را بیشتر بشناسید

شمش فولادی 5sp را بیشتر بشناسید

شمش‌ های فولادی با توجه به میزان کربن موجود در آن‌ها، با درجه بندی 3SP و 5SP تولید می‎ شوند که سبب تفاوت ویژگی‌های آن ها می شود. شمش های 3SP دارای کشش و انعطاف بیشتری است و به همین دلیل دارای ارزش و قیمت بالاتری هم نسبت به شمش‌ های 5SP می باشد اما برای تمام کاربردهای صنعتی نیاز به استفاده از شمش های 3SP نمی باشد و در مواقعی که سازه تحت فشار نیست، از شمش 5SP استفاده می شود که دارای قیمت کمتری است و هزینه ها را کاهش می دهد.

کاربرد شمش فولادی در حوزه صنعت

کاربرد شمش فولادی در حوزه صنعت

فولاد پس از نفت خام، دومین ماده پر مصرف در کشورهای مختلف جهان است که دارای کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف می باشد و از زمان قدیم از آن برای تولید ابزار آلات جنگی مانند شمشیر استفاده می گردید. صنایع بیشماری نظیر ساختمان‌ سازی، خودروسازی و تولید قطعات از فولاد به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند بنابراین رشد مصرف فولاد در رشد اقتصادی کشورها بسیار موثر خواهد بود.

همانطور که ذکر شد شمش ها دارای انواع متفاوتی هستند که هر یک کاربردهای خاص خودشان را دارند. شمش‌های نوع بلوم و بیلت پرکاربردتر هستند و در ساخت و تولید محصولات ساختمانی همچون تیرآهن کاربرد دارند. شمش بیلت دارای چگالی بیشتری نسبت به بلوم می‌باشد و به همین دلیل بیشتر در مصارف صنعتی استفاده می‌شود.

یکی دیگر از موارد انتخاب شمش ها در کاربردهای گوناگون، میزان کربن موجود در آن ها می باشد زیرا هرچه میزان کربن آن ها کمتر باشد و زدایش بیشتری بر روی شمش انجام شده باشد، کشش و انعطاف آن بیشتر می شود و قابلیت جوشکاری آن افزایش می یابد. برای مثال برای تولید میلگرد با اندازه های پایین نیاز به کشش و نرمی بیشتری است و باید از شمش‌های کم کربن استفاده شود. از شمش بلوم بیشتر برای تولید میلگرد صنعتی استفاده می‌شود. از شمش تختال یا همان اسلب نیز در ساخت و تولید ورقه های فلزی، صفحه، نوارهای فلزی، کلاف، کویل‌ها و همچنین در ساخت لوله‌های درزدار، نبشی و ناودانی پرسی استفاده می‌شود. به طور کلی، تختال ماده اولیه فرایندهای نورد گرم و سرد محسوب می‌شود و به همین علت نیز بسیار پرکاربرد است.

صادرات شمش فولادی 5sp تولید ایران

صادرات شمش فولادی 5sp تولید ایران خرید شمش فولادی با کیفیت و مرغوب، همواره یکی از دغدغه های خریداران این محصول بوده است. ایران جز کشورهای مطرح تولید کننده فولاد طی سال های اخیر بوده است و توانسته با ثبت حدود 21 میلیون تن فولاد رکورد خوبی به جای بگذارد و رتبه سیزدهم جهان شود.

در حال حاضر این صنعت در ایران دومین صنعت مهم و استراتژیک است که بیشترین حجم تجارت جهانی را بر عهده دارد. در قاره آسیا بزرگ ترین غول های صنعت فولاد قرار دارند که حجم تولید آن ها بسیار زیاد است. به طور مثال صنعت فولاد در چین به عنوان صنعت مادر است که بیش از 42 درصد از فولاد دنیا راپوشش می دهد. کارخانجات تولید کننده فولاد در ایران در چنین شرایطی با غول های دنیا به رقابت می پردازند و شمش فولادی ایران را به کشورهای عراق ، ترکیه ، قطر ، گرجستان ، ارمنستان ، ترکمنستان ، کویت ، عمان ، افغانستان ، پاکستان ، قبرس شمالی ، سوریه و … صادر می نمایند.

صادرات شمش فولادی توانسته است در حمایت از تولیدکنندگان نامی و پرتلاش کشور، بستر مناسبی برای عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات فولادی در کشورهای هدف ایجاد نماید. این مهم، امروزه با حمایت دولت و مشوق های صادراتی تسهیل گشته و رو به فزونی می باشد.

امروزه با پیشرفت در تکنولوژی و اینترنت و فضای مجازی باعث شده است که تولید کنندگان این محصول را به راحتی چه در داخل و چه در خارج به فروش برسانند . خریدار های عمده و جزئی این محصول می توانند این محصول را در سایت های مختلف مشاهده کنند و به آسانی و بدون صرف هزینه های اضافی بتوانند این محصول را خریداری و استفاده کنند‌.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما