شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت شمش فولادی (5sp (125*125

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی انواع شمش فولادیشمش فولادی 5sp چیست؟کاربرد شمش فولادی در صنعتتولید کننده برتر انواع شمش فولادی در کشور

قیمت شمش فولادی 5sp حدود 150 الی 200 تومان بالاتر از شمش فولادی 3sp به دلیل درصد بالاتر عناصر الیاژی محصول نظیر کربن است. شمش فولادی 5sp نسبت به 3sp دارای انعطاف پذیری کمتری است.

اختلاف قیمت شمش فولادی 5sp با سایر گرید های شمش فولادی نظیر شمش فولادی 3sp، به دلیل تفاوت در ترکیب شیمیایی آنها و لذا خواص فیزیکی و مکانیکی آنها می باشد. همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره کردیم، درصد عناصر آلیاژی نظیر کربن در شمش فولادی 5sp، بیشتر است. به همین دلیل این محصول از استحکام و سختی بیشتری برخوردار است. در حالیکه شمش فولادی 3sp دارای انعطاف پذیری بیشتری است. این موارد هم در قیمت شمش فولادی تاثیر می گذارد و هم تعیین کننده کاربرد آنهاست. به عنوان مثال شمش فولادی 3sp به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا، گزینه مناسب تری برای تولید مقاطع فولادی نظیر میلگرد است.

آنالیز انواع شمش فولادی همانطور که مطرح کردیم آنالیز گرید های مختلف شمش فولادی نظیر سمس فولادی 5sp و شمش فولادی 3sp متفاوت از هم است. به عنوان مثال درصد کربن موجود در شمش فولادی 3sp حدود 0.14 الی 0.22 است. در حالیکه این عدد یعنی درصد کربن برای شمش فولادی 5spبرابر با 0.28 الی 0.37 درصد می باشد.

همین اختلاف و تفاوت در آنالیز و لذا تفاوت در خواص شمش ها، دلیل اصلی تفاوت نرخی به عنوان مثال تفاوت قیمت شمش فولادی 5sp نسبت به سایر گریدها شده است.

قیمت شمش فولاد بر اساس نوع آن ها متفاوت بوده و هم چنین این قیمت ها بر حسب موارد دیگری نیز مانند: کیفیت شمش، نحوه بسته بندی، نحوه تولید و توزیع محصول، نوع برند و شرکت تولیدی آن، میزان عرضه و تقاضا در کشور، نوسانات ارزی در کشور، هزینه های انبار داری، حمل و نقل، آنالیز بودن، استاندارد بودن، ارگانیک و توجه به رعایت اصول و نکات بهداشتی طی عملیات فرایند تولید، نوع آلیاژ، استفاده از دستگاه های مجهز و مدرن، ابعاد، اندازه، وزن، نوع کاربرد و غیره متفاوت می باشد که بسته به سرمایه خریدار انتخاب و خریداری می شود.

قیمت شمش فولادی (5sp (125*125

معرفی انواع شمش فولادی

معرفی انواع شمش فولادی

شمش فولادی چیست؟ شمش فولادی دارای انواع مختلفی است که به روش های متفاوتی با بهترین درجه کیفیت و نازل ترین قیمت در بازار عرضه می شوند که هر کدام بسته به نوع خود دارای خواص و کاربرد فراوان می باشند.

امروزه کارخانه های تولید کننده شمش فولادی برای تولید میلگردهای صنعتی، تولید نبشی و ناودانی، تیر آهن، سپری و غیره از هر سه نوع شمش استفاده می کنند که جهت مصارف مختلف از کاربرد زیادی برخوردار می باشند.

هم چنین این شرکت ها قادر به تولید انواع آن ها به سایز های ریز و درشت در ظرفیت های بالاتر هستند که با ابعاد و اندازه های مختلف به بازارهای جهانی عرضه می شوند که مشتریان خاص خود را دارا می باشند.

شایان ذکر است از انواع شمش فولادی می توان به شمش سی سی ام، شمش فابریک و بلوم اشاره نمود که هر کدام بسته به نوع خود دارای خواص و کاربرد جداگانه می باشند.

یکی از انواع شمش های فولادی شمش از نوع سی سی ام است که در کلیه نقاط دنیا با بالاترین درجه کیفیت تولید و نیز با قیمت مناسب در بازارهای هدف  عرضه می شوند که دارای طرفداران خاص و نیز جهت مصارف گوناگون استفاده می کنند.

شمش فابریک نوع دیگری از انواع شمش های فولادی است که در سایز و اندازه های بالاتر تولید و نیز پس از عملیات فرایند نورد به سایز مورد نظر جهت استفاده در نوردهای مقاطع تولید و به بازار عرضه می گردد.

این گونه است که از دیگر انواع شمش های فولادی شمش بلوم است که از کنار شمش های اسلب بریده و به صورت شمش کامل در می آید که از هر سه نوع شمش برای تولید میلگرد استفاده می کنند.

باید خاطر نشان کرد که انواع شمش های فولادی فقط از لحاظ ظاهری و ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند در صورتی که فرایند تولید آن ها با یکدیگر چندان فرقی ندارد.

البته در تولید میلگردهای ساختمانی استفاده از بیلت و در تولید میلگردهای صنعتی استفاده از بلوم متداول و رایج است که هر کدام خصوصیات و کاربرد جداگانه ای دارند.

شمش فولادی 5sp چیست؟

شمش فولادی 5sp چیست؟ شمش فولادی 5sp یکی از انواع شمش های آنالیز شده توسط شرکت های تولیدی در صنایع فولادسازی می باشد که دارای دو نوع متفاوت و هر کدام بسته به نوع خود از کارایی و از کاربرد جداگانه برخوردار است که دارای ثبات بیشتری نسبت به نوع دیگر خود بوده و همچنین از قیمت ارزان تری برخوردار بوده که هر کدام بسته به نوع خود دارای مشتریان خاص خود می باشند.

تولید شمش اغلب در کوره ها انجام می گیرد که هر کدام به دو روش متفاوت توسط کوره القایی و قوس الکتریکی حاصل شده و با یکدیگر متفاوت می باشند به طوری که شمش حاصل از کوره به روش قوس الکتریکی از کیفیت بهتری نسبت به کوره الکتریکی برخوردار است زیرا در آن یک مرحله آنالیز بیشتر انجام می شود.

باید متذکر شد که شمش فولادی در گرید های مختلف و نیز دارای انعطاف پذیری و از نظر استحکام شمش فولادی 5sp استحکام بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد که این امر مهم سبب تفاوت آن ها با یکدیگر می شود.

هم چنین این نوع شمش از لحاظ قیمت با یکدیگر اختلاف دارند و دلیل آن تفاوت در آنالیز و خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آن ها می باشد.

کاربرد شمش فولادی در صنعت

کاربرد شمش فولادی در صنعت

کاربرد شمش فولادی در این است که این محصول عمده صنعتی در ساخت انواع گوناگونی جهت استفاده در صنایع مختلف از قبیل: نبشی، ناودانی، میلگرد، کلاف و غیره استفاده می شود که از قیمت مناسب و مشتریان زیادی برخوردار می باشد.

همان طور که گفته شد برای تولید هر کدام از انواع محصولات فولادی می بایست از نوعی شمش استفاده نمود که این شمش ها دارای استانداردهای خاص و نیز طی فرایند تولید توسط کارخانه ها تولیدی از طریق کوره های ریخته گری در دمای مناسب با کیفیت مرغوب تولید و نیز روانه بازار می شوند که بر اساس نوع کاربرد با یکدیگر متفاوت و دارای طرفداران خاص خود می باشند.

امروزه یکی از انواع شمش ها که نوع مرغوب و متداول به حساب می آید اسلب نام دارد که در واقع این نوع شمش حالتی تخت دارد که برای تولید محصولاتی نظیر ورق فولادی بسیار پرکاربرد می باشد.

تولید کننده برتر انواع شمش فولادی در کشور

تولید کننده برتر انواع شمش فولادی در کشور

کارخانه های تولید کننده شمش فولادی در استان های مختلفی از کشور مانند: استان اصفهان، خوزستان، هرمزگان، یزد، قم، همدان، خراسان و دیگر استان ها وجود دارند که امروزه از تولیدات گسترده ای برخوردار بوده و نیز توانسته اند این محصولات صنعتی با ارزش را در گریدهای متنوع، سایز و ابعاد گوناگون، مطابق استانداردهای بین المللی به صورت آنالیز شده و دارای بسته بندی های متنوع با کیفیت عالی جهت استفاده در صنایع مختلف با آلیاژهای متفاوت تولید و نیز به اکثر کشورهای دنیا صادر نمایند.

امروزه ایران با پیشرفت علم و فناوری های روز دنیا و نیز با استفاده از مواد اولیه مرغوب و استفاده از دستگاه های مدرن و هم چنین بهره گیری از نیروی مهندس و متخصص و نیروی انسانی ماهر در این عرصه صنعت و تولید انواع شمش فولادی از تولید روز افزون و گسترده ای برخوردار باشد و نیز توجه اکثر کشورهای خارجی را به امر صادرات متوجه خود سازد که از لحاظ اقتصادی برای کشور بسیار حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است هدف از صادرات این محصول عمده رقابت بین انواع شرکت های تولیدی و نیز برندهای ایرانی با خارجی، افزایش تولیدات بیشتر محصول، کیفیت برتر آن و نیز مسئله اقتصاد کشور می باشد که اغلب عرضه  آن به روش مستقیم و بدون واسطه صورت می گیرد.

البته عرضه و فروش مستقیم و با حذف واسطه انواع شمش های فولادی جهت استفاده در مصارف صنعتی و دیگر صنایع بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد که معمولا خریداران و مشتریان این روش را برای خرید انتخاب می کنند.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید