سیمرغ آذربایجان
خانه / سنگ آهن / قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت – بها و هزینه آهن و فولاد در اوج

قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت – بها و هزینه آهن و فولاد در اوج

قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت، گندله آهن و کنسانتره در اوج چندین سال اخیر قرار دارد. بها و هزینه آهن و فولاد جهش بی سابقه ای را طی نیمه نخست ۲۰۱۹ داشته است. روند صعودی نرخها همچنان ادامه دارد.

 

قیمت سنگ آهن مگنتیت

کارخانه سنگ آهن

بزرگترین معادن و کارخانه سنگ آهن جهان را قطعا می شناسید. شرکت واله برزیل بزرگترین معادن و واحدهای کانه آرایی جهان را دارد و بیشترین حجم صادرات را در جهان انجام می دهد. ولی ظرفیت فروش و صادرات این شرکت در اوایل ۲۰۱۹ کاهش قابل توجهی داشت. در ابتدای سال ۲۰۱۹، متاسفانه حادثه شکستن سد تعدادی از معادن این شرکت سبب کاهش قابل توجه ظرفیت تامین و صادرات این شرکت شد. عملکرد سه ماهه دوم شرکت واله برزیل طی گزارش تولید این شرکت، افت حدود ۳۳٫۶ درصدی را در این بازه زمانی نسبت به سال قبل نشان می دهد. میزان تولید گندله سنگ آهن نیز در حدود ۲۹٫۳ درصد کاهش داشته است. البته شرکت واله برزیل هدف تولید خود را در چشم انداز ۲۰۱۹ بر روی مقدار تولید ۳۰۷ الی ۳۳۲ میلیون تن حفظ کرده است. این امبد له رشد تولید از بازگشت تدریجز نیمی از تولید معدن Brucutu  ناشی شده است.

همزمان با مواجهه ی شرکت های ریوتینتو و BHP با مشکل بارگیری به دلیل طوفان ورونیکا، شاهد کاهش عرضه و به دنبال آن کسری موجودی در بازار و بنادر و لذا تشدید رشد قیمت ها شدیم.

پس از گذشت چند ماه از وقوع این حادثه و رسیدن محموله های سنگ آهن شرکت هایرریوتینتو و BHP همزمان با محموله های شرکت فورتسکو بهئعنئان چهارمین شرکت بزرگ صادرکننده سنگ آهن جهان٬ هم اکنون ۲۲ ژولای ۲۰۱۹ افزایش و شارژ موجودی انبارها را در بنادر چین مشاهده می کنیم. با این حال هنوز هم نرخ قیمت سنگ آهن همچنان روند صعودی دارد. ولی افزایش موجودی در کنار پایین ماندن سود مارجین فولادسازان علیرغم افزایش تولید٬ مهره فشار بر قیمتها است.

قیمت سنگ آهن دانه بندی شده

قیمت سنگ آهن دانه بندی شده در جدول نرخ های جهانی و شاخص ها (دو شاخص متال بولتن و پلتس) را برای هم اکنون می توانید از صفحه زیر دانلود و مطالعه کنید.

لیست: جدول قیمت سنگ آهن

آخرین تغییرات مثبت بوده است. برای سنگ آهن ۶۲ درصد سی اف آر بنادر اصلی چین مثل تیانجین رشد +۲٫۱ را شاهد بودیم که قیمت با این رشد فعلا بر روی ۱۲۱٫۷۹ دلار می باشد. نرخ قیمت گندله آهن نیز ۱۴۳٫۹۷ دلار بر هر تن است. قیمت کنسانتره سنگ آهن با رشد +۰٫۸۵ درصد هم اکنون برابر ۱۲۲٫۸۸ دلار می باشد.

فروش کنسانتره سنگ آهن

فروش کنسانتره سنگ آهن همانطور که اشاره کردیم برای خلوص ۶۶ درصد هم اکنون ۱۲۲٫۸۸ دلار تحویل در بنادر اصلی چین است. قیمت فروش کنسانتره آهن همزمان با رشد در بازارهای جهانی در ایران نیز با افزایش مواجه بوده است. فوب بنادر داخلی کشورمان قیمت ها در آخرین تغییرات رشد +۱٫۵ درصدی داشته است.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آهن و فولاد سیمرغ
راه های ارتباطی:
شماره مستقیم مدیر بازرگانی شرکت خانم مهندس نعمت زاده: 09146602486
شماره تلفن ثابت: 04132605249
شماره فکس: 02142694815
آدرس کانال: iron_metals@
پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir
آدرس: ایران، دفتر مرکزی تبریز - دفاتر نمایندگی تهران، اهواز٬ اصفهان و مشهد
اهواز

مطلب پیشنهادی

فروش سنگ آهن مگنتیت معدن زنجان

فروش ده هزار تن سنگ آهن مگنتیت زنجان با عیار ۵۷% با feo برابر ۲۱٫۵% …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ