تهاتر آهن آلات با فولاد خام

شرکت بازرگانی آهن و فولاد سیمرغ با تهاتر آهن آلات میلگرد و تیرآهن با انواع شمش فولادی، آهن اسفنجی، گندله و ضایعات آهن بهرین قیمت های پیشنهادی را به مصرف کنندگان این محصولات ارائه می نماید.

تهاتر آهن آلات با مواد خام آهن و فولاد که ماده شارژی کارخانه های تولیدکننده مقاطع فولادی محسوب می شود، توسط شرکت های بازرگانی بزرگ فعال در صنعت فولاد، متداول است.تهاتر سنگ آهن خام با کنسانتره و سنگ آهن دانه بندی شده با واحد های کانه آرایی و یا تهاتر کنسانتره با فرآورده هایی نظیر گندله سنگ آهن یا آهن اسفنجی و بریکت آهن این امکان را فراهم می نماید که محصولات با بهترین شرایط ممکن هم برای کارخانه تولیدکننده و هم مصرف کنندگان مورد تبادل قرار گیرد.

فروش کنسانتره آهن و آهن اسفنجی شرکت بازرگانی آهن و فولاد سیمرغ با توجه به قدرت تامین بالا و فعالیت بسیار تخصصی و ارتباط با مدیران ارشد کارخانه های تولید کننده، امکان تهاتر و تبادل مواد خام آهن و فولاد و البته انواع آهن آلات را دارد.

این امکان شرکت سیمرغ را قادر به ارائه محصولات فولادی با بهترین شرایط به کارخانه های تولیدکننده کرده است. البته یکی از مهمترین خط مشی هایی که بنابر توصیه مؤسس شرکت خانم مهندس نعمت زاده ثبت شده است و شرکت طبق آن به فعالیت خود ادامه می دهد، اهمیت به تقاضای خرید شرکت های داخلی جهت تامین مواد مورد نیاز زنجیره تولید با هدف حمایت از اشتغال، می باشد. با این حال چنانچه تقاضای خرید نقد و یا خرید تهاتری از سوی کارخانه های داخلی برای محصولات وجود نداشته باشد شرک اقدام به صادرات مستقیم آن به چین، ترکیه و عراق خواهد نمود.

کنسانتره آهن از فرآوری سنگ آهن ایجاد شده و از آن جهت تولید گندله یا آهن اسفنجی که به عنوان ماده اولیه تولید فولاد در روش های کوره های بلند و احیای مستقیم هستند، استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های متمایز آهن اسفنجی یا همان گندله متخلخل داشتن عیار بالاتر نسبت به کنسانتره سنگ آهن است که با استفاده از روش های پیچیده ای امکان افزیش عیار آن فراهم می گردد. این خاصیت مهم سبب شده که این ماده جایگزین مناسبی برای آهن قراضه که قبلا در تولید فولاد مورد استفاده قرار می گرفت، شود و مورد توجه متخصصان قرار گیرد. در طی سال‌های اخیر روش‌ها و تکنولوژی‌های گوناگونی جهت افزایش کیفیت تولید آهن اسفتجی ارائه شده اند و در این میان ایران با بهره‌گیری از دانش متخصصان داخلی توانشته است تکنولوژی ساخت آهن اسفنجی را تا درصد بالایی بومی‌سازی نموده و به عنوان دومین تولیدکننده‌ بزرگ آن در جهان فعالیت نماید.

تهاتر آهن آلات با فولاد خام

منظور از تهاتر آهن آلات چیست؟

منظور از تهاتر آهن آلات چیست؟ تهاتر شیوه جایگزین مبادله ریالی به منظور رونق کسب و کار که به دلیل کمبود نقدینگی دچار رکود شده است، می باشد. تهاتر از نظر لغوی به معنای معاملات پایاپای و برابر شدن است و در چنین معاملاتی دو طرف نیازهای یکدیگر را تامین می کنند و هیچ پرداخت نقدی صورت نمی گیرد. البته موضوع مورد تهاتر باید قانونی باشد و دوطرف معامله از سلامت عقلی برخوردار باشند. این شیوه سبب سادگی انجام فعالیت های اقتصادی شده که امکان افزایش قدرت خرید و تقاضا را در پی خواهد داشت. با افزایش تقاضا، تولید و عرضه محصولات بیشتر شده و کسب و کارها رونق می گیرند. تهاتر دارای انواع مختلفی به شرح زیر است:

  • تهاتر قهری: در این نوع تنها قانون تعیین می کند چه چیزی باید در قبال نیاز طرفین مورد تهاتر قرار گیرد.
  • تهاتر قضایی: اگر بین طرفین قرارداد اختلافی رخ دهد و نتوانند آن را حل کنند، به دادگاه مراجعه نموده و پس از صدور رای قضایی تهاتر صورت می گیرد.
  • تهاتر قراردادی: در صورتیکه شرایط انجام تهاتر قهری وجود نداشته باشد، دو طرف معامله تصمیم می گیرند که چه چیزی را تهاتر نمایند و خودشان قرار دادی در این خصوص ایجاد می نمایند.

تهاتر مصالح ساختمانی و آهن آلات از جمله محصولات مورد تهاتر است که امروزه در بازار بسیار رواج گرفته و سبب تسریع انجام معاملات، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت شده است.


از فولاد خام چه استفاده ای می شود؟

از فولاد خام چه استفاده ای می شود؟ فولاد را در گذشته به صورت آلیاژی از آهن و کربن توصیف می کردند اما امروزه بر اساس تعریف استاندارد، فولاد ماده ای است که مقدار آهن در آن از هر عنصر دیگر بیشتر است و عموما میزان کربن آن کمتر از ۲ درصد بوده ونیز شامل عناصر دیگری باشد. تعداد محدودی از فولادهای کروم دار ممکن است بیش از دو درصد کربن داشته باشند اما ۲ درصد کربن، مرز بین فولاد و چدن است.

از روشهای تولید فولاد خام بیشتر بدانید

از روشهای تولید فولاد خام بیشتر بدانید برای تولید فولاد خام دو روش وجود دارد که تفاوت آن ها براساس مواد خام مورد استفاده در آن ها می باشد:

  1. تولید فولاد در کوره بلند ذوب آهن: مواد خام مورد استفاده در این روش را آهن کنسانتره و گندله می نامند. در این روش مبدل های اکسیژنی برای تولید فولاد به کار گرفته می شوند. آهن کنستانتره از سنگ آهن و با به کار گیری فرآیندهای مغناطیسی و خشک تولید می شود.
  2. احیای مستقیم: در روش احیای مستقیم بیشتر از آهن اسفنجی برای تولید فولاد استفاده می گردد. آهن اسفنجی یکی از فراورده های تولید شده از سنگ آهن است اما مزیت آن نسبت به گندله بالاتر بودن عیار آهن آن است. این نوع فولاد در کوره های الکتریکی القایی و یا قوس الکتریکی با استفاده از دمیدن اکسیژن تولید می گردد. در روش احیای مستقیم امکان استفاده از آهن قراضه وجود دارد و بیشتر در مواردی کاربرد دارد که منابع خوبی برای تامین آهن قراضه در دسترس باشد. بنابراین در مناطقی که به معادن سنگ آهن نزدیک هستند، استفاده از آهن اسفنجی برای کارخانه های ذوب آهن به صرفه تر است.

در زمان تولید فولاد، گازها و ناخالصی هایی در مذاب آن وجود دارند و در صورتیکه با استفاده از روش هایی پاکسازی نشوند، پس از انجماد آن نیز در آن باقی می مانند. زدودن گازها و ناخالصی ها براساس کاربرد فولاد، به میزان متفاوتی صورت می گیرد و هرچه زدایش بیشتر یاشد انعطاف پذیری فولاد افزایش می یابد. به عنوان مثال در فولادهای Rst در مقایسه با فولادهای St زدایش بیشتری از این نوع ناخالصی ها انجام می شود. به همین دلیل از فولاد Rst برای مقاصد شکل دهی و کشش بیشتر استفاده می شود. فولاد به دست از آمده پس از فرآیند زدایش ناخالصی ها را فولاد نرم یا Killed Steel می نامند.

فروش کنسانتره آهن با بهترین قیمت

فروش کنسانتره آهن با بهترین قیمت یکی از مهم‌ترین فرآیندهای تولید فولاد فرآوری سنگ‌آهن است و بر اساس محصول تولیدی دو روش برای آن وجود دارد:

  1. تولید سنگ‌ آهن دانه‌بندی با عیار بالا: تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی به‌صورت خشک و بدون استفاده از آب انجام می‌شود. سپس با استفاده از روش‌های تفکیک فیزیکی (به روش مغناطیسی) ، سنگ‌آهن با عیار بالا از سنگ های باطله کم عیار جدا می‌شود. به مخصول تولید شده با استفاده از این روش، سنگ‌آهن دانه‌بندی می گویند که به علت پایین بودن عیار قابل استفاده در سیستم احیای مستقیم نیست اما در روش کوره بلند می‌توان از آن استفاده نمود.
  2. تولید کنسانتره سنگ‌آهن: سنگ آهن دانه بندی شده دارای عیار پایینی است و برای افزایش عیار آن با استفاده از روش‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری اقدام به تولید کنسانتره می نمایند. کنسانتره سنگ آهن به پودری گفته می شود که از سنگ آهن حاصل شده و کاملا سیاه رنگ است. این پودر در صنایع مختلف مرتبط با ذوب آهن به کار برده می شود و برای تولید انواع گندله آهن, آهن اسفنجی و یا سایر محصولات فلزی به کار می رود. در این روش مواد مضر و مزاحم از کنستانتره گرفته شده و سبب صرف انرژی و زمان کمتری در کارخانه ها می شود که هزینه ها را کاهش می دهد بنابراین این محصول برای صنایع ذوب آهن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

فروش کنسانتره آهن با قیمت مناسب و در مقدار مورد نیاز مشتریان از سوی بسیاری از شرکت های مشغول در این زمینه صورت می گیرد اما با توجه به کاهش نقدیگی در بازار بهتر است از شرکت هایی که امکان تهاتر دارند و در بازار در خصوص ارائه محولات با کبفیت و با خلوص مناسب مورد اطمینان هستند، خرید نمایید. این شرکت ها از طریق ارتباط با مدیران کارخانه های فعال در این زمینه محصولی با قیمت مناسبتر و مورد اطمینان را به مشتریان ارائه می دهند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما