شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

سایت قیمت جهانی سنگ آهن – تحلیل بازار جهانی فولاد در نوامبر 2018

آنچه در این مقاله می خوانید...

نوسان نزولی قیمت سنگ آهن چینقیمت جهانی سنگ آهنقیمت سنگ آهن جهانی در آخرین ماه 2018
سایت قیمت جهانی سنگ آهن

سایت قیمت جهانی سنگ آهن دلایل روند صعودی و نزولی قیمت جهانی سنگ آهن در ماه های اکتبر و نوامبر 2018 را در این مقاله مطرح می کند. تحلیل بازار سنگ آهن در روزهای اخیر، می تواند پیشنهاد روند قیمت ها را جهت تصمیم گیری در خصوص عملکردمان، تسهیل نماید.

در ماه اکتبر و اوایل نوامبر(11 روز نخست ماه نوامبر) 2018 به دلیل کاهش موجودی انبار معادن چین و بالا بودن میزان تقاضا برای سنگ آهن از سوی فولادسازان چینی، شاهد روند افزایشی قیمت ها بوده ایم. ولی از 12 نوامبر شاهد افت قیمت ها برای انواع مقاطع فولادی و در پی آن سنگ آهن بوده ایم. دلیل این روند نزولی قیمت محصولات فولادی و متعاقبا سنگ آهن چیست؟

نوسان نزولی قیمت سنگ آهن چین

میزان تولید فولادسازان چینی در ماه های اکتبر و 11 روز نخست نوامبر افزایش داشت. در 11 روز ابتدای ماه نوامبر میزان تولید با رشد 6.6%+ به 1.92 میلیون تن در روز رسید. که باعث عرضه مازاد در بازار شده است. این موضوع همزمان با کم شدن ساخت و ساز در فصل سرما، مستقیما بر قیمت محصولات فولادی تاثیر گذاشت و قیمتها روند نزولی به خود گرفتند. فشاری که بر فولادسازان با کاهش روند نزولی قیمت محصولات وارد شد و مارجین سودآوری فولادسازان  را به شدت تا حدود 8.2 دلار در تن رساند، به تدریج تاثیر خود را بر محصولات بالادستی فولاد گذاشت. قیمت سنگ آهن نیز روند نزولی به خود گرفت. در اولین روزهای کاهش قیمتها انتظار می رفت کاهش سود تولید فولادسازان چینی منجر به کاهش تولید شود که تاثیر بیشتری بر کاهش قیمت سنگ آهن خواهد داشتبگذارد، که اینگونه نیز شد.

قیمت جهانی سنگ آهن

تداوم کاهش قیمت فولاد چین چندین تاثیر را به طور همزمان بر فولاد جهان داشت. کاهش سودآوری فولادسازان چینی آنها را به سمت استفاده از محصولات کم عیار سوق داد. لذا میزان تقاضا برای سنگ آهن با عیار کمتر افزایش یافت. و این موضوع سبب شده قیمت سنگ آهن پرعیار با کاهش بیشتری مواجه شود.

موضوع دیگری که بازار فولاد جهان را تحت تاثیر گذاشت، صادرات فولاد چین است. کاهش قیمت فولاد چین احتمال اقتصادی شدن صادرات فولاد چین را افزایش داد و این تهدیدی بر فولادسازان خاورمیانه، آفریقا و کشورهای cis بود. لذا با کاهش قیمت فولاد چین، این مناطق از جمله کشورمان ایران نیز مجبور به کاهش قیمت محصولات فولادی شدند. این کاهش قیمت را در قیمت شمش فولاد خوزستان مشاهده کردیم.

قیمت سنگ آهن جهانی در آخرین ماه 2018

دو موضع هم اکنون در شرایط فعلی قابل ذکر است. نشیده ها حاکی از تمدید محدودیت های اعمالی بر واحد های زینترینگ است. در پی تمدید محدودیتی که دولت چین بر روی فولادسازان از جمله واحدهای سینترینگ اعمال نموده است و این واحدها مجبور هستند فقط با ظرفیت حداکثر 30 درصدی خود فعالیت نمایند، میزان تقاضای سنگ آهن محدود خواهد شد. این موضوع عامل تقویت قیمت گندله آهن و فولاد خواهد شد.

از طرفی در هفته های اخیر شاهد تداوم افت قیمت بازار فولاد و سنگ آهن چین بوده ایم. انتظار کاهش بیشتر قیمها دیگر وجود ندارد. در حقیقت قیمت ها در حال نزدیک شدن به یک نقطه ثبات هستند. این موضوع سبب شده برخی خریداران سنگ آهن مجددا برای خرید ا بنادر بازگردند که سبب افزایش شاخص قیمت بازار نقدی تا حدود +1.5 درصد شد. روند افزایشی قیمت از روز 28 نوامبر شروع شده است و دو روز متوالی ادامه یافت. این روند افزایشی هم در قیمت جهانی سنگ آهن و هم در محصولات فولادی چین خود را نشان داده است. البته این روند صعودی نگرانی افزایش صادرات فولاد چین را کاهش می دهد که به نوبه خود بر روی قیمت جهانی فولاد و سنگ آهن تاثیر می گذارد.

البته تصمیم گیری دولتهای محلی بروی فولادسازان چینی در خصوص اعمال محدودیت تولید، فاکتور بسیار مهمی است که در صورت تغییر آن، پیش بینی ها متفاوت خواهند بود.

آخرین اخبار از قیمت ها (30 نوامبر 2018) نشان دهنده افت قیمت کنسانتره پر عیار 66 درصد و قرار گرفتن در حالت بالانس نسبت به کنسانتره 62 درصد بوده است. همچنین گندله سنگ آهن امروز 30 نوامبر 2018 شاهد افت تقاضا و سقوط 9.6 درصدی یوده است.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید