قیمت شمش فولاد چین

قیمت شمش فولاد چین شاخص بیلت تانگشان در بازار نقدی فولاد چین با صعود (با توجه به میزان افزایش می توان گفت با جهش) +%8.1 درصد امروز در سوم دسامبر 2018 اعلام شد.

آخرین تغییرات قیمت شمش فولاد چین و سنگ آهن را در مقالات دیروز به طور مفصل با تحلیل یک ماهه (ماه نوامبر) مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که بیان شد از یازده نوامبر تا 28 ام شاهد روند نزول محصولات فولادی بودیم که نهایتا تاثیر آن در محصولات بالادستی و افت قیمت جهانی سنگ آهن را نیز مشاهده کردیم.

قیمت بیلت فولادی کاهش قیمت فولاد و سنگ آهن از 28 ام نوامبر متوقف شد و شاهد صعودی شدن قیمت ها در 28 ام و 29 ام نوامبر بودیم. هم اکنون در آخرین ماه سال 2018 یعنی دسامبر شاهد یک جهش قابل توجه در قیمت بیلت فولادی در چین بوده ایم. این جهش نزدیک به هشت درصد است. آخرین جهش قیمت فولاد مربوط به دوشنبه هفته قبل است که برابر -%8 و کاهشی بود. این نوسان و جهش منجر به بازگشت قیمت بیلت فولاد تانگشان به 483 دلار در هر تن شد. کارشناسان در تحلیل این موضوع به تقویت یوان چین در مقابل ارز دلار که سبب ارزان تر شدن واردات چین شده و تقاضای بین المللی را افزایش می دهد، اشاره نموده اند.

تحلیل بیشتر بازار و روند تغییر نرخ قیمت جهانی فولاد برای مقاطع مختلف و همچنین محصولات بالادستی نظیر قیت کنسانتره آهن، قیمت جهانی سنگ آهن و … را در مقالات بعدی بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قیمت شمش فولاد به دو صورت در بازار ایران اعلام میشود :

  • قیمت شمش فولاد در بازار بورس
  • قیمت آن در بازار آزاد

البته باید این نکته را متذکر شد که در این نوسانات بازار ارز به علت افزایش قیمت سنگ آهن بدیهی است که باید شاهد افزایش قیمت محصولات مشتق شده از آن نیظیر همین شمش های فولادی و زیر مجموعه های آن باشیم.

قیمت شمش فولاد چین

مشخصات بهترین شمش فولاد

مشخصات بهترین شمش فولاد شمش فولاد یکی از مهمترین کالاهای موردنیاز در دنیای امروز است و از آن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا مشخصات شمش فولاد را به اختصار می آوریم.

شمش های فولادی به وسیله دو کوره القایی و قوس الکتریکی به دست می آیند وجود این کوره ها برای تولید شمش بسیار مهم و ضروری است و شمشی که در کوره قوس الکتریکی تهیه می شود دارای قیمت بالاتری نسبت به شمشهای دیگر است.

برای تولید میلگرد آنچه که حائز اهمیت بیشتری است مقدار کربن مورد استفاده در شمش و آنالیز آن است. مثلا برای تولید میلگرد اندازه ۱۴ تا ۴۰ از شمش با کربن ۳۰ الی ۳۵ مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تولید میلگرد در اندازه های کمتر از شمش کم کربن استفاده می شود.

شمشهای سایز ۱۵۰ ، ۱۲۵ یا ۱۳۰ برای تولید میلگرد تفاوتی با هم ندارند و برخی از کارخانجات با لحاظ کردن خط نورد شمش ۱۵۰ را مصرف می کنند و برخی دیگر شمش ۱۲۵ و برخی کارخانه های مدرن از هر دو استفاده می نمایند.

خط تولید های جدید با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی برتر روز برای ساخت هر میلگرد، از هر دو شمش بهره می گیرند برای میلگردهای ریز از شمش ۱۲۰ و درشت از شمش ۱۵۰ استفاده می کنند.

خطهای تولید دیگری نیز طراحی شدند که میلگرد ریز با شمش ۱۵۰ هم دارند . البته در کشور ما خط نوردها فقط شمش ۱۲۰ و نهایت ۱۳۰ رو دارد و تولید میلگرد از شمش ۱۵۰ انجام نمی شود.

از شمش فولاد چه استفاده ای می شود؟

از شمش فولاد چه استفاده ای می شود؟ اما ممکن است سوال شما این باشد که از شمش فولاد چه استفاده هایی می شود؟ ما سعی داریم به توضیح نکاتی بپردازیم و شما را بیشتر با شمش فولاد آشنا کنیم.

شکل شمش فولاد به طور معمول به شکل ذوزنقه است و طولشان اغلب به ۲ متر می رسد .

شمش فولاد به سه نوع تولید می شوند: بیلت ، فابریک، اسلب

• بیلت: وقتی تولید شمش از تولید ccm مستقیم به مصرف نورد تبدیل شود به ان بیلت می گویند. از آن برای تولید میلگرد استفاده می شود بیلت به شمشال هم معروف است.

شمش نسبت به بیلت طول بیشتری دارد سطح شمشال اغلب به شکل دایره یا مربع و عرض کمتر از ۱۵ سانتی متر می باشد.

• فابریک: شمش فابریک در بعدهای گوناگون تولید می شوند و پس از عبور از مرحله نورد به اندازه های مختلف تغییر می یابند و در نوردهای قطعه قطعه شده تولید می شود. شمش فابریک به بلوم هم شناخته می شود. این شمش در کنار اسلب و یا تمام اسلب تولید می شود. این شمش را در قطعه های بزرگ به دست می آورند و سپس به وسیله نورد به قطعات کوچکتر تبدیل می شوند و در واقع همان بیلت است که دارای عرض بیشتری است و کمتر از ۱۵ سانتی متر است.

• اسلب: یکی دیگر از شمشهای فولاد است که از لحاظ ظاهر با دوتای بالایی متفاوت است و سطح مستطیلی دارد و کلفتی آن ۲۳۰ میلی متر ، عرض ان ۱.۲۵ متر و طولش ۱۲ متر است و از ان برای تولید ورق فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر اسلب، سلب یا تختال است.

بعد از تولید شمش فولاد و عبور از مرحله نورد محصولاتی مانند میلگرد ، سپری، ناودانی، نبشی، تیرآهن و…تولید می گردد.

همه چیز در مورد آنالیز شمش فولاد

همه چیز در مورد آنالیز شمش فولاد برای آنالیز شمش فولاد به نکاتی در مورد شمش فولاد می پردازیم شمش فولادی محصول قابل حمل است و از فرایندهای فولاد سازی است که پس از اینکه آهن استخراج کردند و فولاد خام به دست آمد به شکل جامد و در قطعات و ابعاد مختلف به دست می آید و یکی از مواد اولیه صنایع زیر مجموعه آن می باشد.

شمش سازی در طی فرایندی در اثر جامد و سفت شدن فلز مذاب انجام می گیرد .

نکته اصلی شکل و اندازه شمش فولاد تولیدی است، در مراحل بعدی شکل دهی قطعات حایز اهمیت است و مسئله بعدی روش شمش ریزی در قالب آن و انجماد مواد مذاب فلز مورد استفاده است چون خواص فیزیکی و مکانیکی محصول نهایی را مشخص می کند .

بعد از اینکه سنگ آهن به فولاد خام یا آهن اسفنجی تبدیل شد فولاد ساخته می شود و بعد از تولید مواد مذاب در کوره القایی شمش فولادی تولید می شود که در انواع و اشکال گوناگون برای مصارف صنایع دیگر کاربرد دارد و انواع آن شمش، بیلت، بلوم و اسلب می باشد.

انواع روشهای تولید فولاد عبارتند از:

روش کوره بلند

• روش احیا مستقیم

• روش کوره تونلی

بعد از اینکه فولاد به یکی از روشهای بالا در کوره ها به دست آمد تولید شمش ریزی انجام می شود که به دو روش شمش ریزی دستی و پیوسته به دست می آید.

در شمش ریزی دستی مواد مذاب به وسیله پاتیل به قالبها انتقال داده می‌شوند و هر کدام قالب جدا دارند.

در شمش ریزی پیوسته ، فلز مذاب را در داخل قالبی که اغلب مسی هستند و به وسیله سیستم سرد می‌شوند می ریزند و قالبهای قبلی آماده شده را به سرعت از قالب جدا می کنند و مواد مذاب جدید را در داخل قالب می ریزند. این روش به علت سرعت انجام و به صرفه بودن بیشتر کاربرد دارد.

فروش مستقیم شمش فولاد از کارخانه

فروش مستقیم شمش فولاد از کارخانه فروش شمش فولاد در فروشگاه مرکزی ما انجام می گیرد شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت محصول و نحوه خرید آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید و یا مستقیما به مرکز فروش ما مراجعه نمائید و محصول با کیفیت را با بهترین قیمت از ما و به صورت عمده تهیه کنید.

به علت اینکه خرید کلی انجام می دهید هزینه حمل و نقل در مقایسه با کالای خریداری شده بسیار به صرفه خواهد بود و چون واسطه ای بین فروشنده و مشتری قرار ندارد محصول را با قیمت ارزانتر از بازار دریافت می کنید.

روش دیگر برای خرید عمده آن به صورت اینترنتی می باشد شما می توانید با خیالی آسوده در منزل یا محل کار، آن را به صورت آنلاین سفارش دهید همکاران ما آن را در اسرع وقت به آدرس تعیین شده شما ارسال می کنند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما