قیمت امروز آهن اسفنجی سبزوار

قیمت امروز آهن اسفنجی سبزوار 30 دی ماه 1397 در بورس فولاد هم اکنون برابر 1300 تومان اعلام شده است. آخرین قیمت شمش فولاد در بورس نیز برابر 28625 ریال است. همانطور که می دانید تخمین قیمت روز آهن اسفنجی در بورس بر اساس قیمت شمش بلوم انجام می گیرد.

امروز در بورس کالا دو محصول آهن اسفنجی و شمش بلوم مورد عرضه قرار گرفته است. شرکت های عرضه کننده به ترتیب برای آهن اسفنجی شرکت پارس فولاد سبزوار و شرکت عرضه کننده شمش بلوم شرکت فولاد خراسان است. قیمت امروز آهن اسفنجی در مقایسه با آخرین عرضه آهن اسفنجی در بورس که مربوط به سه شنبه هفته گذشته 25 دی 1397 است، بدون تغییر اعلام شده است. قیمت شمش بلوم 5sp (150*150) نیز بدون تغییر نسبت به آخرین قیمت اعلام شده در بورس می باشد.

جزئیات عرضه و فروش آهن اسفنجی در بورس کالا را می توانید در جدول زیر بررسی و مطالعه نمایید. میزان عرضه آهن اسفنجی توسط کارخانه پارس فولاد سبزوار برابر پنج هزار تن و حداقل مقدار قابل سفارش نیز پنج هزار تن اعلام شده است.

عرضه فولاد در بورس کالا 30 دی ماه 1397

کارگزار تاریخ عرضه نام کالا نماد تولید کننده عرضه کننده حجم کالای قابل عرضه حداقل عرضه قیمت پایه مکان تحویل نوع ارز
پارسیان 1397/10/30 آهن اسفنجی SPSC-DRI-00 پارس فولاد سبزوار پارس فولاد سبزوار 5000 5000 13000 انبار کارخانه ریال
سی ولکس 1397/10/30 شمش بلوم (150*150)5SP KSO-BSG194X-00 مجتمع فولاد خراسان شرکت فولاد خراسان 5000 2000 28625 انبار کارخانه ریال

نرمه آهن اسفنجی سبزوار نمونه محصول است که امروزه به دلیل ساخت و ساز زیاد از این محصول بسیار استفاده شده. و مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است نرمه آهن اسفنجی طبیعی عیار بالا بسیار مناسب بوده و کیفیت باورنکردنی نداشته. و تمامی افراد در هر طبقه مالی که هستند این محصول را خریداری کنند و از خواص بی نظیر و بسیار زیاد آن بهره مند شوند.

قیمت امروز آهن اسفنجی سبزوار

آشنایی با آهن اسفنجی

آشنایی با آهن اسفنجی

آهن از زمان های دور تا به حال بیشترین کاربرد را در جای جای سازه ها و خانه و کارخانه ها داشته است یکی از محصولات سنگ آهن، اهن اسفنجی است. در طی مراحل تولید اکسیژن از سنگ آهن حذف می شود و آهن اسفنجی که شبیه گلوله های کوچک و ظاهری متخلخل، به وجود می‌آید به همین علت به آن اسفنجی می گویند. آهن اسفنجی جایگزینی برای ضایعات آهن است زیرا یکی از مشکلات کارخانه کمبود قراضه و ضایعات است.

آهن موجود در این محصول بسیار بالا است برای همین بهترین گزینه برای کارخانه های ذوب و فولاد است. در این راستا ایران توانسته است با وجود تحریم ها آن را بومی سازی کند و بعد از کشور هند دومین کشور تولید کننده آهن اسفنجی در جهان شود. آهن اسفنجی به چند روش تولید می شود:

 • با استفاده از ذغال حرارتی
 • با استفاده از گاز طبیعی
 • به وسیله احیای مستقیم

از بین سه روش فوق روش احیای مستقیم کاربردی تر است .یکی از مزایایی این روش باردهی مداوم آهن اسفنجی به صورت سرد است. واحده های مختلفی در سراسر کشور از طریق احیای مستقیم مشغول به فعالیت هستند. هر دستگاه تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس دارای یک کوره احیا و نیز تاسیساتی برای تغییر شکل گاز طبیعی است. در این روش، گندله های پخته شده، توسط سرند، غربال شده و گندله های مناسب به سیلوهای بالای کوره هدایت می شوند.

از کاربرد اهن اسفنجی جایگزین مناسبی برای ضایعات آهن است در نتیجه می توان با استفاده از این ماده درصد بالایی از مواد اولیه برای فراهم آوردن ذوب مورد نیاز واحدهای فولادسازی را بجای بهره گیری از ضایعات، تهیه نمود.آهن اسفنجی یا همان گندله با استفاده از سنگ آهن با خلوص 50درصد تولید میشود به این ترتیب که سنگ آهن مورد نظر را داخل کوره با حرارت به مرز خمیری شدن می‌رسانند و ناخالصی آن را میگیرند و به خلوص 98 درصد می‌رسانند. بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی دنیا کشور هند است که از ذغال سنگ برای این کار استفاده می کند.

ویژگی های خاص آهن اسفنجی

ویژگی های خاص آهن اسفنجی ویژگی آهن اسفنجی:

 • استفاده از آهن اسفنجی به جای قراضه باعث پایین آمدن سطح رسوبات در آهن و بالا رفتن عیار آن می شود.
 • استفاده از آهن اسفنجی یا بریکت در سبد قراضه ها ،موجب می شود نیتروژن موجود در ذوب کاهش پیدا کند.
 • همینطور کاهش نیتروژن در ذوب موجب می شود بیلت های با کیفیت تولید شود که در ساخت ورق های گرم و انواع محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مو آهن اسفنجی عناصر مضر در آهن را کم می کند و باعث میشود محصولات دارای کیفیت خوب و منسجمی باشند.
 • آهن اسفنجی بخاطر نداشتن گردو خاک نسبت به بقیه مواد دارای امتیاز بالای است.
 • آهن اسفنجی به راحتی و بدون وقفه در نوار نقاله ها و مخازن استفاده می شود.
 • کاهش عنصرهای ناخالص مانند گوگرد و فسفر
 • مصرف کم انرژی
 • نگه داری آسان و راحت
 • زدن آسیب کمتر به جداره ها و کف کوره
 • ترکیب شیمیایی مشخص تر
 • عدم امکان استفاده از قراضه ارزان

استفاده از این محصول به خاطر در دسترس بود و همچنین کاهش هزینه ها باعث بالا رفتن راندمان تولید میگردد. بیشتر آهن اسفنجی در کوره به وسیله سیستم تغذیه مداوم و از طریق نوار نقاله بالابرنده شارژ میشودو موازنه بار فلزي از طریق ریختن قراضه در سبد و نیز براي ایجاد سریعتر حوضچه در کوره، ایجاد میگرد.بیشتر شرکتها حدود 95% -%90 آهن اسفنجی در هر بار ذوب کوره مورد استفاده قرار میدهند.

موارد مصرف آهن اسفنجی

موارد مصرف آهن اسفنجی

بیشترین موارد مصرف آهن اسفنجی در واحد‌های فولاد سازی است که به جای استفاده از قراضه و ضایعات می شود. بیشترین مصرف آهن اسفنجی در کوره های القائی می باشد. آهن اسفنجی به خاطر استخدام و انسجامی که دارد در صنعت فولا، ابزارها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آهن اسفنجی در فولاد سازی و کورهای القایی نیاز به مهارت خاص خود را دارد، حدود 50درصد میتوان از آهن اسفنجی به جای قراضه استفاده کرد که باعث بالا رفتن راندمان تولید و همچنین کیفیت محصولات می شود. در فرایند تولید آهن اسفنجی به شکل اسلب، بیلت و میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد.

فروشنده آهن اسفنجی در تناژ بالا

فروشنده آهن اسفنجی در تناژ بالا

سهم تولید بسیار زیادی از آهن اسفنجی کشور را فولاد مبارکه و زیر مجموعه های آن انجام میدهند. امروزه آهن اسفنجی به خاطر مزایایی که دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است فروش آهن اسفنجی از طریق نمایندگی های فروش این محصولات در استان های کشور صورت میگیرد، که خریداران می تواند به صورت عمده و با قیمت مناسب خریداری کنید. از این رو نمایندگی های فروش اهن اسفنجی برای خریداران عمده تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته اند که هم به نفع خریدار و هم به نفع فروشنده است. فروشنده آهن اسفنجی در صدد از که محصول با کیفیت را با قیمت مناسب تر به دست مصرف کننده برساند.

همچنین از طریق سایت های این شرکت ها می توانید خرید خود را به هر میزان که باشد را ثبت کنید تا در کمترین زمان به دست شما برسد.در ای میان افراد سود جو‌ ممکن است که با خرید آهن اسفنجی، آن را دپو کنند که بعدها در بازار گران‌تر به فروش برسانند یا اینکه آن را صادر کنند. حتی بین شرکت‌های واسطه نیز خرید و فروش آهن اسفنجی انجام می‌شود. در این بازه خرید و فروش توسط همین واسطه‌ها، قیمت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند. از همین رو شرکت های فولادسازی برای تامین خوراک مورد نیاز خود مجبور هستند که وارد معامله با این واسطه‌ها شوند.

طبق قوانین صورت گرفته در این حوضه، آهن اسفنجی تنها به واحدهای تولیدی که مصرف‌کننده واقعی آن محصول هستند و تنها متناسب با ظرفیت حقیقی تولید هر یک از واحدها، مجاز بوده است. قیمت آهن اسفنجی از نظر کیفیت و مقدار عرضه قیمت متغیری دارد. این موضوع که در زنجیره فولاد کشور، بخش قدرتمندی به عنوان واسطه‌ها حضور دارند جای شکی وجود ندارد ولی باز هم می توان این محصول را با خرید از درب کارخانه بدون واسطه انجام داد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما