صادرات میلگرد به عراق

صادرات میلگرد به عراق نه تنها از طریق بازار آزاد بلکه در پی تشکیل کار گروه ایران و عراق در بورس کالای ایران، از طریق بورس نیز در حال انجام است. نخستین صادرات میلگرد به عراق از طریق بورس کالای ایران در سال 96 با ارزش 500 دلاری در حجم 500 تنی انجام گرفت.

صادرات میلگرد به عراق با توجه به اینکه این کشور یکی از بازارهای هدف مهم صادرات انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد ایران است، رونق بالایی دارد. سالانه ده ها هزار تن میلگرد تولیدی کارخانه های مختلف کشورمان از جمله مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق، در بازارهای صادراتی از جمله بازار کشور عراق عرضه می شود.

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم علاوه بر بازار آزاد، صادرات میلگرد به عراق از طریق بورس کالای ایران نیز انجام می گیرد. در سال تاریخ 1396/10/03، صادرات میلگرد به عراق از در تناژ 500 تن از بورس انجام شده است.

صادرات شمش فولاد از دیگر مقاطع فولادی که علاوه بر صادرات میلگرد به عراق رونق دارد می توانیم به صادرات تیرآهن، نبشی، همچنین شمش اشاره نماییم. به عنوان مثال در شش ماه نخست سال جاری یعنی سال 1397، حدود 144 هزار تن صادرات شمش فولاد و آهن از ایران به عراق انجام گرفته است.

سفارش انواع مقاطع فولادی تحویل fob بنادر مرزی کشورمان توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ پذیرفته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

میلگرد ها یکی از محصولات کامپوزیتی هستند که سطح مقطعی آنها دایره‌ ای و توپر است. معمولاً بیشتر مدل های آجدار آنها برای مصارف ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در اکثر مواقع برای اینکه میلگرد ها را بسازند از فولاد ها استفاده می کنند. فلزات دیگر هستند که می توان از آنها برای ساخت میلگرد استفاده کرد. در حالت کلی اگر بخواهیم که میلگرد ها را به چند دسته بندی تقسیم کنیم می‌ توان آنها را در عنوان هایی مانند میلگرد ساده و میلگرد آجدار تقسیم بندی کرد.

میلگرد های کلاف نیز جزو دسته بندی هایی برای این محصول قرار گرفته است. همچنین یک سری از متخصصین معمولاً عواملی مانند طول، جنس و قطر را نیز جزو معیارهایی می‌ دانند که می توان میلگرد ها را با آن دسته بندی کرد.

در حالت کلی مهمترین نوع، میلگرد های اروپایی، مدل های گالوانیزه، فایبرکلاس ، اپوکسی و فولاد کربن دار هستند. برای مثال میلگرد های اروپایی جزو مقاوم‌ ترین نوع میلگردهایی هستند که در سطح جهانی شناخته شده هستند . با توجه به این که مقاومت بالا است، سطح دسترسی به آن راحت است و راه را برای کاربران آسانتر می کند. هر کدام از مدل های دیگر انواع میلگرد فولادی که نام برده شد برای خودشان شناخته شده هستند.

صادرات میلگرد به عراق

منظور از مقاطع فولادی چیست؟

مقاطع فولادی یکی از مهم ترین الیاژ های در بدنه آهن ها است که در شکل های مختلفی تولید می شود مثل ورق ها , میلگرد ها , لوله ها و . . . که هر یک از آن ها کاربرد های مختلفی دارند و در ساخت کشتی ها , ماشین ها و در ساختمان سازی و . . . مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت میلگرد بستگی به استاندارد و کیفیت میلگرد مورد نظر بستگی دارد زیرا این محصول در ساختمان سازی کاربرد خیلی زیاد و گسترده ای دارد . استفاده از بهترین جنس ها و مواد باعث می شود که هم کیفیت محصول و هم قیمت محصول تغییر کند و کم یا زیاد شود . کارخانه های معتبر با تولید محصولات با کیفیت این اطمینان را به مشتریان می دهند که محصول تهیه شده مقاومت خوبی در برابر آسیب ها دارد البته مقاطع فولادی ابتدا وزن می شود و از جمله محصولاتی هستند که به صورت کیلویی به فروش می رسند.

در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند.

بررسی سایز انواع میلگرد

سایز میلگرد ها متفاوت است و اندازه گیری سایز و وزن آن ها از مهم ترین کار ها در هنگام خرید میلگرد ها است که سایز آن ها از 12 میلی متر شروع می شود و تا 50 میلی متر ادامه دارد که هر کدام از ان ها برای کار های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تشخیص سایز میلگرد ها می توان از روش های مختلفی استفاده کرد :

تشخیص به صورت چشمی : در این روش درصد اشتباه زیاد است.

استفاده از انگشتان دست: این روش بسیار سریع و حرفه ای است برای مهندسین و معماران زرنگ که خودشان از قبل از اندازه بند انگشتانشان آگاهی دارند بنابراین انگشتان خود را روی میلگرد می گذارند و به راحتی و بدون هیچ وسیله ای سایز میلگرد را متوجه می شوند.

استفاده از شابلون ها : این یک روش بین معماران و مهندسان ناظر است که از دقت زیادی برخوردار هستند و به خصوص بعضی از افرادی که از شابلون های آماده استفاده می کنند که سایز میلگردها روی آن مشخص شده است و کار را به مراتب ساده تر و دقیق تر می کند.

استفاده از ریسمان یا طناب : به دور میلگرد بسته می شود و با اندازه گرفتن محیط و قطر میلگرد , سایز آن را به دست می آورند.

به کارگیری آچار فرانسه : این هم روشی تقریبا دقیق است به شرطی که از آچار فرانسه مدرج استفاده شود که سایزهای مشخص با آن اندازه گیری شده و همان مقادیر, معیار قرار داده می شود برای تشخیص سایز بقیه میلگردها.

موارد استفاده از میلگرد در بخش صنعت

انواع میلگرد و مشخصات مکانیکی آنها : بیشترین میلگردی که در صنعت بتن کاربرد دارد میلگرد معمولی است که به این صورت در ایران دسته بندی , تولید و مصرف می شوند :

۱ – میلگرد نرم بدون آج این میلگرد با وزنی حدود ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و یا ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع به عنوان میلگرد نرم شناخته می شود و عمدتا به صورت صاف و بدون آج می باشد. این میلگرد برای آهنگری و تغییر شکل دادن آن و انجام عملیات جوشکاری مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد.

۲ – میلگرد نیمه سخت با آج ساده این نوع میلگرد با وزنی حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. و به عنوان میلگرد نیمه خشک (ترد) و نیمه نرم شناخته می شود و عاج آن ها معمولا به شکل فنری شناخته می شوند. این میلگرد برای عملیات ساختمانی و خصوصا خاموت زنی مناسب است و در صورت نبودن میلگرد نرم می توان از این میلگرد برای جوشکاری استفاده کرد.

میلگرد هایی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد باعث بالا رفتن قدرت ساختمان ها و خانه ها می شوند به طوری که از برخی از میلگرد ها برای جوشکاری اهن ها به یک دیگر استفاده می کنند و از برخی دیگر به عنوان ستون ها و یا پایه های مقاوم در زیر و گوشه های دیوار ها و یا سقف استفاده می شود و باعث می شود در هنگام زلزله یا برخی از اتفاقات ساختمان خانه و ساختمان آسیب کمتری ببیند و از ریزش ساختمان بر روی افراد جلوگیری شود و این کار برای انجام و حین ساختمان سازی بسیار ضروری و مهم است و مقاومت ساختمان خیلی زیاد می شود.

فروش انواع میلگرد در تناژ بالا

فروش میلگرد ها در تناژ بالا به روش های مختلفی انجام می شود که مهم ترین آن ها به این دو صورت است :

1 – خرید به صورت حضوری

2 – خرید به صورت غیر حضوری و یا اینترنتی

برای خرید به صورت حضوری می توان به شعبه ها و فروشگاه های بزرگ فروش آهن الات و فروش میلگرد ها در شهر های مختلف مراجعه کرد و در ان جا انواع مختلفی از میلگرد ها را مشاهده کرد و در همان جا میلگرد مورد نظر و نیاز خود را تهیه و خریداری کرد. برای خرید با قیمت مناسب بهتر است به کارخانه های تولید میلگرد در شهر های بزرگ صنعتی مراجعه کرد.

برای خرید به صورت غیر حضوری باید به سایت ها و فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کرد و در آن جا با فروشندگان و مشاوران فروش میلگرد ها صحبت کرد و پس از کسب اطلاعات و اطمینان از میلگرد ها می توان آن ها را سفارش داد و هزینه ی میلگرد ها را به صورت اینترنتی پرداخت کرد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما