قیمت ضایعات آهن سنگین و سوپر ویژه

قیمت ضایعات آهن سنگین و سوپر ویژه که دارای یکنواختی بیشتر و ابعاد کوتاهتر در سایز و تمیز هستند، اغلب نسبت به قیمت آهن آلات قراضه در گرید دیگر، بیشتر است.

قیمت آهن قراضه سنگین یا همان سوپر ویژه با وجود اینکه برای کارخانه مصرف کننده این محصول در گام اول یعنی خرید بالاتر است، ولی به دلیل راندمان تولید خوب صرفه اقتصاد مناسبی دارد. دلیل بالا بودن راندمان تولید و فولاد ریزی در استفاده از آهن قراضه سنگین که با نام آهن قراضه سوپر ویژه نیز نامیده می شود، دلایلی نظیر یکنواختی و یکدستی بار، تمیز بودن آن، کوچک تر بودن ابعاد و … است. از آهن آلات قراضه که در دسته آهن قراضه سوپر ویژه قرار می گیرد می توانیم به ضایعات آهن آلات ساختمانی نظیر سر تیر آهن، نبشی، پرس روغنی یکدست و … اشاره کنیم.

آهن قراضه سنگین 1 و 2 آهن قراضه سنگین را در دو دسته یک و دو قرار می دهند.

این دو دسته با نام های دیگر به ترتیب آهن قراضه سوپر ویژه و آهن قراضه ویژه معرفی می شود.

قراضه هایی که در ردیف آهن قراضه سوپر ویژه جای می گیرد را در بالا اشاره کردیم. آهن قراضه ویژه نیز می تواند شامل ضایعات گالوانیزه، قطعات آلیاژی و … باشد. البته آهن قراضه سنگین 2 و درجه یک هر دو در گروه آهن قراضه ویژه هستند.

اگر خریدار یا فروشنده ضایعات آهن سنگین و سوپر ویژه هستید، قطعا می خواهید از نرخ روز آن اطلاع یابید. بدین منظور به شما پیشنهاد می شود به کاسبان خرید و فروش آهن قراضه و تولید کنندگان آهن در شهر اصفهان مراجعه کنید. زیرا شهر بزرگ اصفهان منبع تولید آهن و خرید و فروش آهن قراضه است و بیش از دست اندرکاران آهن در سایر شهرها از قیمت و سایر شرایط آن اگاه هستند. 

از آنجایی که قیمت آهن قراضه نیز هر لحظه تغییر می کند، مراجعه به سایتهای آنلاین خرید و فروش ضایعات آهنی راهی بسیار سریع و کوتاه است که متقاضیان می توانند با صرف کمترین وقت و هزینه از لیست قیمتهای روز ضایعات آهن سنگین و سوپر ویژه مطلع شوند و در اسرع وقت اقدام به خرید یا فروش نمایند. در این حالت فعالان در زمینه ضایعات آهنی با به دست آوردن اطلاعات به روز و زود هنگام در معاملات خود نه تنها  دچار ضرر نمی شوند، بلکه سود فراوانی عاید آنان خواهد شد.

قیمت ضایعات آهن سنگین و سوپر ویژه

منظور از ضایعات آهن سنگین چیست؟

منظور از ضایعات آهن سنگین چیست؟ گاهی بین کلمه ضایع و زائد تفکیکی قائل نشده و به جای هم به کار می رود. در حالیکه زائد به معنای چیز غیر قابل استفاده و غیرمفید است که بازگشتی ندارد و دور ریختنی است، مانند کیسه نایلون. ولی ضایعات به چیز قابل استفاده و برگشت پذیر گفته می شود که اگر چه دور ریخته می شود، ولی می توان دوباره از آن استفاده ای مفید کرد و ضایعات آهن از این دسته مواد است.

گاهی برخی وسیله های آهنی فرسوده شده و دیگر قابل استفاده نیست و دور انداخته می شود، اما باز می توان آنها را بازیافت کرده و از آن استفاده مفید کرد و حتی وسایل مفید از آن ساخت. ضایعات آهن انواع مختلف دارد و ضایعات سبک یا سنگین یا متوسط است و قیمت و ارزش متفاوتی دارد. ضایعات آهن علاوه بر برگشت پذیر بودن ارزش پولی بالایی دارد. بنابراین با به دست آوردن اطلاعات به روز و مفید در زمینه شرایط خرید و فروش قراضه آهن می توان کسب و کاری بسیار پردرآمد و سودمند ایجاد کرد.

مشخصات ضایعات آهن سنگین

مشخصات ضایعات آهن سنگین ضایعات آهن که حاصل شده از وسایل آهنی فرسوده است در انواع گوناگون وجود دارد و یکی از آنها ضایعات آهن سنگین است و خود آهن سنگین نیز به دسته های آهن سنگین یک و آهن سنگین دو تقسیم می شود و هر کدام ویژگیهای خاص خود را دارد و بر این اساس مشخصات ضایعات آهن از هم متفاوت می شود.

ضایعات آهن سنگین دارای وزن و حجم سبک و سنگین و چگالی متفاوت و نیز اندازه کوچک و بزرگ است و ضخامت آنها نیز کم و زیاد است و بر اساس همه این ویژگیها دسته بندی و قیمت گذاری می شوند. وزن آهن سنگین معمولا کمتر از نیم تن بر متر مکعب نمی باشد و تا بیش از یک تن بر متر مکعب وجود دارد و اگر وزن آهن قراضه بین این پارامترها باشد از دسته ضایعات آهن سنگین محسوب می شود.

قراضه آهن سنگین از چه موادی بدست می آید؟

قراضه آهن سنگین از چه موادی بدست می آید؟ قراصه آهن سنگین انواع متفاوتی دارد و این بدان دلیل است که از مواد یکسانی به دست نمی آید و هر نوع آن حاصل شده از وسایل فرسوده مختلف است. امروزه با پیشرفت علم و صنعت ساخت بسیاری از وسایل خانگی و ساختمانی و علمی و غیره به وسیله آهن است و هر کدام از آنها هنگامی که فرسوده شده و هیچ کاربردی ندارد، می تواند ضایعات آهنی فراوانی به بار آورد. 

قراضه آهن گاهی از وسایل بزرگ فرسوده و غیر قابل استفاده خانگی مانند: آبگرمکن ، بخاری ، اجاق گاز ، یخچال ،کولر و ماشین لباسشویی و دیگر وسایل ریز و درشت آهنی به دست می آید. همچنین وسایل ریزی چون میز یا صندلی فلزی و لوله بخاری و حتی قوطیهای کنسرو و رب و میخ و پیچ و مهره های ریز و درشت و یا چوب لباسیهای ایستاده و کمدهای فلزی قدیمی سهم کوچکی در تولید ضایعات آهنی دارد.

بیشترین و آشناترین وسیله ای که ضایعات آهن از آن ساخته می شود خودروهای کهنه و برخی قطعات آن است. از بدنه خودرو و میلگردهای خوردو و دیگر وسایل آهنی مربوط به انواع ماشینها ضایعات آهنی فراوانی حاصل می شود. وسایل فرسوده غول پیکری چون کشتیها و هواپیما و قطار و ماشین‌های سنگینی چون کامیون و تریلر و اتوبوسها سهم بسیار بزرگی در تولید ضایعات آهنی دارد.

از وسایل دیگری که آهن قراضه از آن به دست می آید آهن آلات به کار رفته در ساختمان است. مثلا از در و پنجره های آهنی منازل و به خصوص خانه های قدیمی و از تیر آهنهای به کار رفته در ساختمان و چارچوب درب های آهنی موجود در ساختمان ضایعات آهنی فراوانی حاصل می شود.

فروش ویژه قراضه آهن سنگین

فروش ویژه قراضه آهن سنگین آهن قراضه اگر چه به نظر از ضایعات محسوب می شود ولی کاربردهای فراوانی دارد. مثلا بسیاری از لوازم خانه مثل مبل یا لامپها و یا برخی لوازم هنری مانند بیشتر مجسمه های زیبای فلزی نصب شده در خانه و محل کار بوسیله آهن قراضه به وجود می آید. از این رو تولید آهن قراضه اهمیت دارد و فروش و رونق بسیار خوبی دارد و می تواند کسب و کاری پر منفعت باشد. فروش آهن قراضه و درآمد آن وابسته به عوامل مختلفی است. هر چه وزن و حجم آهن بیشتر باشد و قراضه آهن از وسایل سنگین تری به دست آید، مسلما فروش بهتری خواهد داشت. 

میزان تجربه و اطلاعات فروشنده در زمینه ضایعات آهن و روش بازاریابی وی برای تبلیغ و فروش محصول و نیز دانستن شرایط فروش آهن قراضه و همچنین شناخت رقیبان و اوضاعشان در این کار می تواند فروش ویژه و بسیار پر منفعتی برای هر فروشنده ضایعات آهنی به بار آورد.

 فروشندگان ضایعات آهنی نیز بهتر است قبل از فروش محصول خود مشتری مناسبی پیدا کنند و برترین ان ها را بشناسند تا نه تنها از فروش قراضه آهن متحمل ضرر نشوند، بلکه سود خوبی از این راه نصیب آنها گردد. در این راستا کارخانه های بزرگی در شهرهای مختلف و به خصوص در شهر اصفهان وجود دارد که به دلیل منفعت فراوانی که برایشان دارد، حاضر هستند آهن قراضه را با قیمت زیاد بخرند و پول خوبی به فروشنده بپردازند و فروشندگان ضایعات نباید از آنان غافل شوند، چرا که در دنیای امروز می توانند به راحتی و حتی به صورت مجازی به این کارخانجات دست یابند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما