خریدار سنگ آهن هماتیت 58 درصد

خریدار سنگ آهن هماتیت 58 درصد دانه بندی شده کارخانه های دارای کوره بلند و کنورتور هستند. سنگ آهن دانه بندی شده خوراک مناسبی می تواند برای کوره بلند باشد ولی برای کوره های قوس و القایی مناسب نیست.

خریدار سنگ آهن هماتیت را همانطور که بیان کردیم می توانیم کارخانه هایی نظیر ذوب آهن اصفهان بدانیم که مجهز به کوره بلند هستند. سنگ آهن دانه بندی شده قابلیت استفاده در کوره بلند را دارند. ولی این محصول درصد خلوص پایینی برای به کار گیری مستقیم آن در کوره های قوس و القایی دارد بنابراین گزینه مناسبی در انتخاب خوراک برای این کوره ها نیست. در حقیقت سنگ آهن دانه بندی شده فقط مناسب کوره بلند و کنورتور است. خوراک دیگر کوره ها قراضه آهن و آهن اسفنجی است.

خریدار سنگ آهن هماتیت در حوزه صادرات

آنچه از آمار گمرک می توانیم به دست آوریم این است که چین مهمترین خریدار سنگ آهن هماتیت و البته سنگ آهن مگنتیت است. خرید سنگ آهن از سوی چین در عیارهای 52 الی 62 درصد انجام می گیرد. کشورهای عراق، عمان، هند، امارات متحده عربی نیز در لیست اتاق بازرگانی به عنوان مقاصد صادرات سنگ آهن درج شده اند. اولویت و رتبه بندی کشورها بر اساس تناژ خرید سالانه سنگ آهن به این صورت است:

  1. چین رتبه نخست را دارد
  2. عراق در مقام دوم است
  3. امارات متحده عربی سومین مقام را در لیست واردکنندگان سنگ آهن ایران از نظر تناژ خرید سالانه سنگ آهن دارد.
  4. رتبه چهارم متعلق به عمان است.
  5. همچنین هند طبق آمار اتاق بازرگانی در لیست خریداران سنگ آهن ایران در رتبه 5 ام جای گرفته است.

آهن اسفنجی برای کوره القایی

بیان شد که سنگ آهن دانه بندی شده نمی تواند خوراک مناسبی برای کوره های القایی و قوس باشد. مهمترین خوراک این کوره ها همانطور که بیان کردیم قراضه آهن است. البته نرخ بالای قیمت قراضه آهن کارخانه ها را به استفاده از مواد اولیه ای نظیر آهن اسفنجی و بریکت آهن سوق می دهد. این محصول حاصل احیاء مستقیم سنگ آهن آسیاب شده است که فرآیند گندله سازی بر روی آن انجام گرفته است. در مقاله بعد در خصوص آهن اسفنجی و استفاده آن در کوره های قوس و القایی بیشتر صحبت خواهم نمود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما