سیمرغ آذربایجان
خانه / سنگ آهن / خرید سنگ آهن هماتیت دانه بندی – قیمت فروش

خرید سنگ آهن هماتیت دانه بندی – قیمت فروش

عیار سنگ آهن هماتیت دانه بندی در محدوده ۵۲ الی ۶۲ درصد در شاخص های تعیین قیمت سنگ آهن اعلام می گردد، ولی درصد بالای خرید سنگ آهن هماتیت دانه بندی اغلب مربوط به خلوص  بین ۵۲ الی ۵۸ درصد می باشد. چراکه ظرفیت تامین سنگ آهن هماتیت با خلوص بیش از ۵۸ درصد محدود است.

سنگ آهن دانه بندی شده

سنگ آهن دانه بندی محصول و فرآوررده خردایش و پرعیارسازی خشک کانی آهن است. کانسار که از معدن استخراج می شود اغلب در مرحله ابتدایی از نظر خلوص در رده های پرعیار با عناصر مضر کم و کم عیار با عناصر مضر بالا دسته بندی می شود. منظور از عناصر مضر فسفر، گوگرد و … می باشد.

کانسار آهن با عناصر مضر کم به واحد کانه آرایی خشک یعنی فرآیند تولید سنگ آهن دانه بندی شده منتقل می شود. کانی کم عیار بدلیل اینکه عناصر ناخالصی بالایی دارد نیاز به مراحل فرآوری بیشتر و پیچیده تر جهت خالص سازی دارد، لذا این محصول به واحد کنسانتره سازی که فرآیند شامل شستشو و آسیاب کنی است، منتقل می شود.

سنگ آهن هماتیت دانه بندی

سنگ آهن دانه بندی شده از سه نظر دسته بندی می شود.

  • نوع سنگ آهن: از نطر نوع کانی سنگ آهن دو نوع مگنتیت و هماتیت مهمترین انواع در فولاد سازی هستند.
  • انواع دانه بندی سنگ آهن: از نظر دانه بندی٬ سنگ آهن دانه بندی شده در انواع سنگ آهن دانه بندی ریز با نام iron ore fines و سنگ آهن دانه بندی درشت با نام iron ore lumps دسته بندی می گردد. سایز دانه بندی برای سنگ آهن ریز iron ore fines در محدوده صفر الی ده میلی متر است. و سایز سنگ آهن کلوخه یا همان iron ore lumps در محدوده ده الی سی میلی متر می باشد.
  • خلوص و عیار سنگ آهن: خلوص هر دو نوع سنگ آهن دانه بندی شده هماتیت و مگنتیت در شاخص ها بین ۵۲ الی ۶۲ درصد اعلام می گردد.

البته همانطور که در بخش ابتدای مقاله اشاره کردیم٬ موجودی سنگ آهن هماتیت با خلوص بالاتر از ۵۸ درصد اغلب کم هست و بیشتر مواقع خرید و فروش سنگ آهن هماتید دانه بندی شده در محدوده عیار ۵۰ الی ۵۸ درصد صورت می گیرد. ولی در خصوص سنگ آهن مگنتیت اینگونه نیست. سنگ آهن مگنتیت بدلیل قابلیت جداسازی مغناطیسی امکان پرعیارسازی بصورت خشک را دارد و ظرفیت تامین بالایی براز عیارهای بالای ۵۸ درصد آن وجود دارد. حتی پرمیوم سنگ آهن مگنتیت با خلوص بیش از ۶۴ درصد نیز توسط معادن فرآوری و عرضه می گردد.

قیمت سنگ آهن مگنتیت

شاخص PLATTS برای قیمت سنگ آهن مگنتیت نوع پرمیوم٬ آن را با تنظیم قیمت به ازای تغییر درصد خلوص و کاهش ناخالصی ها اعلام می نماید. مقایسه ای که می توانیم بین قیمت سنگ آهن مگنتیت و هماتیت در شاخص ها داشته باشیم، بالاتر بودن قیمت نسبی سنگ آهن مگنتیت در مقایسه با سنگ آهن هماتیت برای خلوص برابر آنهاست.

فروش کنسانتره سنگ آهن

ورودی و ماده شارژی کارخانه کنسانتره سازی، کانی آهن با درصد بالای فسفر و گوگرد است که برای زدایش عناصر مضر نیاز به آسیاب و شستشو دارد. ماده حاصل واحد کنسانتره سازی، کنسانتره آهن با دانه بندی ریز با خلوص در محدوده ۶۵ الی ۶۹ درصد می باشد. کنسانتره سنگ آهن در زنجیره فولادسازی با هدف انتقال به واحد گندله سازی خرید و فروش می شود.

گندله سازی سنگ آهن

کنسانتره آهن به دلیل داشتن شکل پودری و دانه بندی ریز قابلیت استفاده مستقیم در کوره بلند و یا قابلیت احیاء مستقیم ندارد. به همین دلیل در زنجیره فولادسازی به واحد گندله سازی انتقال و پس از تبدیل شدن به گندله در ابعاد ۶٫۳ الی ۱۶ میلی متر مورد استفاده در کوره بلند قرار می گیرد یا جهت تبدیل شدن به آهن اسفنجی برای استفاده در کوره های قوس و القایی به واحدهای احیاء مستییم تحویل داده می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آهن و فولاد سیمرغ
راه های ارتباطی:
شماره مستقیم مدیر بازرگانی شرکت خانم مهندس نعمت زاده: 09146602486
شماره تلفن ثابت: 04132605249
شماره فکس: 02142694815
آدرس کانال: iron_metals@
پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir
آدرس: ایران، دفتر مرکزی تبریز - دفاتر نمایندگی تهران، اهواز٬ اصفهان و مشهد
اهواز

مطلب پیشنهادی

فروش سنگ آهن مگنتیت معدن زنجان

فروش ده هزار تن سنگ آهن مگنتیت زنجان با عیار ۵۷% با feo برابر ۲۱٫۵% …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ