فروش سنگ آهن هماتیت زنجان

فروش سنگ آهن هماتیت زنجان در انواع دانه بندی شده و کنسانتره با توسعه واحد های استخراج و فرآوری سنگ آهن در این استان که با سرمایه گذاری داخلی و خارجی انجام یافته است، رو به توسعه و افزایش است.

توسعه و رونق فروش سنگ آهن هماتیت زنجان در سال های اخیر با اقدام به سرمایه گذاری در این استان با هدف بهره برداری از معادن سنگ آهن کشف شده در آن که تعداد آن به بیش از 30 معدن می رسد، در حال افزایش است.

فرآوری سنگ آهن هماتیت زنجان هم اکنون سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان در بخش استخراج سنگ آهن ورود پیدا کرده و خوشبختانه دو واحد را نیز راه اندازی نموده است. با توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی به معادن این استان، شاهد توسعه زنجان در زمینه تولید مواد خام آهن و فولاد خواهیم بود. البته با ایجاد کارخانه های فولادسازی با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد در آن، می توان زنجان را به یکی از مناطق تولید فولاد در ایران تبدیل نمود.

بررسی ها نشان می دهد که کانه های آهن موجود در معادن سنگ آهن زنجان هم از نوع هماتیت است و هم از نوع سنگ آهن مگنتیت. عیار سنگ آهن معادن مختلف زنجان متفاوت است. بر اساس عیار سنگ آهن هر معدن می توان به بررسی نیاز این معادن جهت فرآوری کانه اسخراج نموده پرداخت و به احداث و تکمیل واحد های خردایش، کانه آرایی، کنسانره سازی و … پرداخت.

فروش سنگ آهن هماتیت زنجان امتیازی است که کشور عزیزمان ایران از آن بی نصیب نیست. معمولا فروش این محصولات توسط کسانی صورت می گیرد که آشنایی کامل با بازار فروش و ویژگیهای برجسته هماتیت زنجان داشته باشد. شاید شرایط بازار به دلیل تقاضای زیاد، تعداد زیادی از جویندگان هماتیت را وسوسه کرده باشد. به هر حال ایران بهترین مرکز فروش سنگ های هماتیت را از آن خود کرده است. 

فروش سنگ آهن هماتیت زنجان

آشنایی با سنگ آهن هماتیت

آشنایی با سنگ آهن هماتیت نکته مهم در رابطه با سنگ آهن هماتیت رنگ قهوه ای مایل به قرمز تا سیاه آن می باشد. سیستم تبلوار سنگ هماتیت هگزاگونال است. که با فرمول شیمیایی Fe2So4 در معادن سنگ آهن در معرض دید همگان قرار می گیرند. 

مسئله مهم دیگر در خصوص سنگ آهن مسئله کاربرد آنهاست. مصرف عمده هماتيت براي استخراج آهن مورد استفاده قرار مي‌‌گيرد. همچنين خاك سرخ آن به صورت رنگدانه قرمز مصرف مي‌شود. به عنوان پودر ساينده نيز مصرف مي‌شود. بلورهاي سياه آن به صورت جواهر برش داده مي شوند.

دلیل اصلی نامگذاري سنگ آهن هماتیت به رنگ قرمز نمونه‌ خاكي آن بر می گردد. پودر هماتیت در صنعت رنگ‌سازی و در تولید مواد ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرد. که رسیدن به این رنگ از شیشه و بلور استفاده می کنند. همچنین جهت استخراج سنگ معدن آهن از هماتیت استفاده می شود علتش هم به خاطر خواص مغناطیسی ویژه هماتیت ها می باشد.

سنگ های آهن که به کریستال معروف هستند جهت تقویت منطق به کار گرفته می شوند. تفاوت سنگ هماتیت و مگنتیک در میزان درصد آهن موجود در آنها می باشد. بر همین اساس میزان درصد آهن دو هماتیت به 70 درصد و در مگنتیک به 72 درصد می رسد.   

 

فرق سنگ آهن هماتیت با مگنتیت

فرق سنگ آهن هماتیت با مگنتیت چراکه امکان پرعیارسازی سنگ اهن از طریق روش مغناطیسی که هزینه هایچراکه امکان پرعیارسازی سنگ اهن از طریق روش مغناطیسی که هزینه هایچراکه امکان پرعیارسازی سنگ اهن از طریق روش مغناطیسی که هزینه هایچراکه امکان پرعیارسازی سنگ اهن از طریق روش مغناطیسی که هزینه های

 کانی های آهن که در طبیعت وجود دارد و بسیار مناسب برای فرآیند فولادسازی است، به هماتیت و مگنتیت می توانیم اشاره کنیم. این دو نوعکانی دو اختلاف مهم نسب به 

از اساسی ترین تفاوت های بین هماتیت با مگنتیک در خاصیت مغناطیسی سنگ آهن است. از روشهای عیار سازی سنگ آهن می باشد. چرا که خاصیت مغناطیسی امکان پرعیارسازی سنگ آهن را کاهش می دهد. که امتیاز ارزشمندی برای سنگ گنتیک به شمار می رود. 

پارامتر بعدی در تفاوت سنگ آهن هماتیت با مگنتیک قابلیت احیاء شدن آنهاست. قابلیت احیاء شدن سنگ آهن مگنتیت در مقایسه با دیگر کانی های آهن، کمترین مقدار را داراست. بنابراین به نظر می رسد باید این کانی به دیگر کانی ها نظیر هماتیت تبدیل شود تا قابلیت احیا پیدا کند.

ارزش سنگ آهن مگنتیک نسبت به سنگ آهن هماتیت کمتر است. که این موضوع به فرآیند واکنش تبدیل سنگ آهن مگنتیت به هماتیت بر می گردد. که فرآیند اکسیداسیون مگنتیت به هماتیت، طی فرآیند یک واکنش به شدت گرمازا و مولد انرژی صورت می گیرد.

انرژی آزاد شده در محاسبه مقدار انرژی مورد نیاز در فرآیند ذوب و همچنین گندله سازی چنانچه هدف تبدیل نمودن کنسانتره به گندله باشد، محاسبه می گردد.

4(Fe2O3.FeO) + O2 = 6Fe2O3 ΔH = – 119 Kj/mole

بنابراین همانطورکه مشاهده می کنید سنگ آهن مگنتیت ارزشمند تر از سنگ آهن هماتیت است. بنابراین بدیهی است قیمت سنگ آهن مگنتیت نسبت به قیمت سنگ آهن هماتیت بالاتر  باشد.

هر کدام از این سنگ آهن ها در نوع خود با وجود تفاوت هایی که در کاربرد و قیمت آنها هست کارایی بسیار زیادی در صنایع مختلفی چون صنایع لوکوموتیو و کشتی سازی و دیگر صنایع دارند.        

معدن سنگ آهن هماتیت زنجان

معدن سنگ آهن هماتیت زنجان معدن سنگ آهن هماتیت استان زنجان شامل 47 فقره معدن سنگ آهن فعال است. از 47 فقره معدن سنگ آهن فعال زنجان، 24 معدن از نوع مگنتیت و 23 معدن از نوع سنگ آهن هماتیت می باشد. معمولا در صنایع مختلف برای تولیدات متنوع و با کیفیت خود با چالش هایی در رابطه با سنگ آهن هماتیت روبرو می شوند. چالش هایی چون درصدتولید سالانه سنگ آهن هماتیت، میزان صادرات محصولات هماتیت زنجان و میزان صادرات انجام شده در این خصوص.

که صادرات هماتیت با کاهش 40 تا 60 درصدی روبرو شده است. همچنین واحد خرید و فروش سنگ آهن هماتیت با معیار تن سنجش می شود.

سنگ معدن آهن هماتیت زنجان، معدن تولید مواد معدنی است که با بیانی بسیار کوتاه تصویری از فرآوری آنها در کارخانه های مختلف ارائه می دهد. صنایع ای چون سیمان سازی. در حال حاضر نیمی از تولیدات سنگ هماتیت زنجان در کارخانه سیمان زنجان فرآوری می شود. در بهترین شرایط از تولیدات معدن سنگ زنجان شما شاهد یک میلیون 200 هزار تن تولید است.  

از نکات جالب توجه سنگ هماتیت در ساخت آهن و فولاد است که نقش بسیار پر رنگی در این صنایع دارند. ضروری است که سنگ آهن هماتیت تولید کننده خود را از لحاظ ایمنی اطمینان بدهد.

صادرات سنگ آهن هماتیت زنجان

صادرات سنگ آهن هماتیت زنجان اگر طالب شدید در بازار رد و پایی از صادرات سنگ آهن هماتیت زنجان بگیرید، اکیدا درخواست می کنیم سراغ دلالان سنگ های هماتیت نروید. آن حکما در بساط خود چیزی از سنگ هماتیت نمی گذارند. در این موقع پیشنهاد می کنم سراغ کارخانه های تولید كننده سنگ هماتیت بروید. 

ممکن است وقتی به آقای تولید کننده می گویید که دنبال سنگ آهن هماتیت  هستید، از شما سوال کند: «برای بکار گیری در صنعت رنگ سازی یا صنعت اتومبیل سازی می خواهید؟» بله این سنگ آهن هماتیت این روزها به همین کار می آیند. به همین دلیل خریداران زیادی هم دارند.

این طور که تولید کنندگان هماتیت می گویند، سنگ هماتیت صادرات کمی دارد. اگر هم صادراتی در این زمینه باشد تعرفه های آن به ندرت دیده می شود. به دلیل کمبود سنگ آهن هماتیت است که مشکل کاهش صادرات داریم. زیرا گفته اند که در داخل، دچار کمبود این نوع از سنگ آهن شده ایم و سنگ آهن  تولید شده هم کفاف مصارف داخل کشور هم نمی شود. تا با کمبود سنگ آهن هماتیک صنایع مختلف اتومبیل سازی به مشکل جدی کاهش مواد اولیه روبرو نشوند.

ایران به جهت بودن در صف تولیدکنندگان اصلی سنگ آهن می تواند صادرات سنگ آهن را به دیگر کشورها از طریق نمایندگی های فروش خود دست به کار شود. به دلیل غنی بودن مناطق مختلفی از کشور منجمله زنجان صادرات چشمگیری در این زمینه از کشورهای اروپایی در حال انجام است.


 

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما