شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت اسلب صادراتی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

از اسلب فولادی چه می دانید؟آشنایی با انواع اسلب فولادنحوه تولید اسلب فولادیفروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی

شاخص قیمت اسلب صادراتی ایران آخرین هفته دسامبر 2018 با کاهش -5.2 درصدی مواجه بود که در پی آن سقوط تا حدود 365 دلار را تجربه کرد. قیمت بیلت فولادی صادراتی نیز افت در حدود 1.3 درصد داشت که با این کاهش به کف قیمت و به مقدار 375 دلار رسید.

قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته نوسان کاهشی داشت. در مجموع قیمت فرآورده های صنعت فولاد ایران نسبت به نیمه نخست 1397 در نیمه دوم تغییر چشم گیری داشته است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید قیمت اسلب صادراتی ایرانی و همچنین قیمت بیلت فولاد صادراتی ایران روند نزولی مداومی را پیموده و هم اکنون در کف قیمت ها قرار دارد.

در اولین روز کاری ژانویه سال 2019 یعنی 2 ام ژانویه شاخص قیمت ها در بازار کامودیتی دنیا نوسانات ذکر شده را برای قیمت اسلب صادراتی ایران و قیمت بیلت فولادی نشان دادند.

قیمت بیلت فولاد cis و چین قیمت بیلت فولاد cis و چین نیز نوسان کاهشی را در شاخص قیمت های اعلام شده در 2 ژانویه توسط بازار کامودیتی ها نشان داد. میزان نوسان قیمت بیلت فولاد چین برابر حدود 1.5 درصد بود که با این نوسان در حدود 3700 الی 3750 یوئن به ازای هر تن قرار گرفت. نوسان قیمت برای بیلت فولاد cis نیز 1.2 درصد بود که قیمت 403 دلار به ازای تن اعلام شد.

قیمت اسلب صادراتی ایران گویای این مطلب است که میزان افزایش و کاهش این کالا وابسته به قیمت دلار خواهد بود. اما نکته ای که واقعا به چشم می آید نوع تبلیغات و سرویس دهی و در نتیجه استقبال مردم از این کالاها می باشد. اما وجود جشنواره های فروش فرصت مناسبی برای تعیین قیمت مناسب این کالاهای بی نظیر به شمار می رود.

قیمت اسلب صادراتی ایران

از اسلب فولادی چه می دانید؟

از اسلب فولادی چه می دانید؟

اسلب فولادی یک محصول مستطیل شکل از جنس فولاد می باشد که دارای طول و عرض و ضخامت مشخصی می باشد. محصولی که با ذوب کردن آهن و فولاد خام به دست می آید شمش فولادی است.

اسلب های فولادی در ساخت ورق و صفحه فولادی و همچنین ساخت قطعات درصنایع ماشین َسازی از آن استفاده می شود. اسلب فولادی از آلیاژهای خاصی تشکیل می شوند. اسلب را به نام دیگر تختال نیز می شناسند.

از فرآورده های فولادی می توان به با اهمیت ترین آن ها بیلت، بلوم، اسلب،و شمش اشاره داشت. اسلب ها معمولا از عناصر یکسانی تشکیل شده اند.

بلوم و بیلت که از انواع شمش فولادی هستند در تهیه نبشی، میلگرد، تیر آهن که از لوازم لازم در ساختمان سازی است استفاده می شوند. محصولات اسلب فولادی در صنایع اهمیت زیادی را دارا می باشد.

اسلب ها دارای جنس فولاد کربن وهمچنین فولاد زنگ نزن هستند. فولاد ها از آلیاژهای مانند: مس، نیکل، منگنز، سیلیسیم به دست می آیند. کدهای استاندارد حکاکی شده بر روی اسلب ها ویژگی های آنها را نشان می دهند.

اگر در تهیه و تولید اسلب فولادی عناصر کروم و نیکل استفاده شود سطح مقاومتی بسیار بالا می رود. ماده ی اولیه در تولید اسلب فولادی سنگ آهن می باشد.اسلب ها نه شکلی عریض مانند بلوم و نه صورتی مربعی دارند بلکه شکل آنها به صورت مستطیل می باشد.

اسلب را به سه روش تولید می کنند. اندازه ای که اسلب ها را برش می زنند بسته به نیاز و کاربرد آن‌ها دارد. اسلب ها داری طولی در حدود 12 متر و عرضی 1متر و 25 سانتی متر دارند.

بیشترین سرمایه گذاری به استخراج سنگ آهن اختصاص یافته است.اگر مقدار کربن استفاده شده در تهیه فولاد پایین باشد فولادی کم استقامت و منعطف به وجود می آید.

مقدار گرما در به وجود آمدن یک فولاد خوب مد نظر است. بازار اسلب امروز نسبت به گذشته پیشرفت داشته است. برش اسلب های فولادی با استفاده از ماشین آلات جدید کار را برای همگان آسان نموده است

آشنایی با انواع اسلب فولاد

آشنایی با انواع اسلب فولاد

از انواع اسلب فولاد، فولاد زنگ نزن و کربن دو نوع مختلف آن هستند. اسلب زنگ نزن همان طور که از نامش پیداست استحکام و مقاوم بودن خود را در برابر زنگ زدگی نشان داده است. این فولاد در دمای بالا مقاوم به اکسید شدن می باشد.

برای اینکه استحکام فولاد زنگ نزن زیاد شود به آن کروم اضافه می کنند. علاوه بر کروم، نیکل عنصر دیگری است که به دلیل انعطاف پذیری در فولاد زنگ نزن استفاده می شود.اسلب های فولادی را می توان در ساخت ریل، میلگرد، تیر آهن مورد استفاده قرار داد.

فولادی که از عناصر نیکل و کروم به دست می آید مقاومت زیادی دارد به همین دلیل در ساختن لوازم خانگی، مخازن آبی و غذایی، تانکرهای حمل مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد های زنگ نزن به پنج دسته ی آستنیتی، مارتنزیتی، آهنی، دوپلکس، رسوب سخت شونده تقسیم می شوند. فولاد کربن نوعی از فولاد است که عناصر نیکل، کروم، مولیبدن، تیتانیوم، کبالت آن نا مشخص است.

مقدار مس آن نباید از یک مقدار مشخص بالاتر باشد. زمانی که به این نوع فولاد کربن بیشتری افزوده شود مقاومت بالاتری در برابر حرارت می گیرد.ولی این امر علاوه بر مفید بودن مشکلاتی را نیز دارد. فولاد کربنی را می توان به سه دسته ی پر کربن، کم کربن و کربن متوسط تقسیم کرد.

نحوه تولید اسلب فولادی

نحوه تولید اسلب فولادی

تولید اسلب فولادی به سه روش صورت می گیرد. روش اول به این گونه است که فولاد و آهن در کوره های الکتریکی ذوب می گردند. البته از جنس بلا استفاده و قراضه هر دو استفاده می شود.

در هنگام ذوب مواد دیگری مانند آهن اسفنجی و آهک نیز به آن اضافه می گردد. سپس اکسیژن را به آن اضافه می کنند تا ناخالصی آن اکسید گردد و در آخر فولاد مذاب را با قالب گیری در قسمت ریخته گری تبدیل به شمش می نمایند.

روش دیگر تولید اسلب کوره بلند نام دارد. به این صورت که کک و آهک را به درون کوره می ریزند تا آهن خام به دست آید. سپس با اضافه کردن اکسیژن فولاد خام به دست می آید.

بعد ساخت اسلب فولادی می توان آنها را بسته به نوع استفاده و کاربردهایی که دارد در سایزهای مختلفی برش زد.روش سوم تولید اسلب فولادی کوره ی القایی نام دارد که خیلی گران تمام می شود.

علت گران بودن این روش استفاده از الکترود و برق است. این روش علاوه بر صرف هزینه ی زیاد موانعی را نیز برای استفاده بر سر راه خود دارد. کارخانه های نظیر ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و خوزستان در زمینه ی تولید شمش فولادی فعالیت دارند.

فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی

فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی

قیمت بیلت صادراتی ایران در فروردین و اردیبهشت 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا کاهش چشمگیری را تجربه کرد. در این هفته در کشورهای حاشیه خلیج فارس محصولات فولادی افزایش قیمت زیادی را داشته است.

به دلیل در خواستهای زیادی که در باره ی اسلب فولادی شده این محصولات در انبارها بسیار کم شده است. زمانی که در کشورهای دیگر قیمت این محصول رو به رشد باشد در ایران نیز می توان شاهد افزایش قیمت بود.

اگر مسائل مربوط به تحریم و همه گیری ویروس کرونا در میان نبود فروش اسلب فولادی صادراتی باعث رشد درآمد در کشور می شد. متاسفانه محصولات فولادی کاهش یافته است. بالاترین تغییرات مربوط به ورق های پوشش دار می شود.

فروش فوق العاده اسلب صادراتی در ایران مربوط به کارخانجات فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان می شود که محصولات این استان به کشورهایی مانند هند و تایوان و همچنین کشورهای اروپایی صادر می گردد.

فروش اسلب در داخل کشور بهتر از صادرات آن به کشورهای دیگر بوده است. قیمت شمش فولادی صادراتی ایران قیمت پایه را دربورس کالا مشخص می کند. فروش اسلب فولادی صادراتی درآمد ارزی خوبی را به سرمایه گذاران خود می دهد.

قیمت اسلب صادراتی در برخی از کشورها مانند بندرهای دریای سیاه روند خوبی را داشته است. ایران نیز محموله هایی برای فروش بیلت به کشورهای چین و تایلند داشته است.

در صورت از بین بردن ویروس کرونا می توان آینده ی ورود رو به رشدی را برای صنعت فولاد سازی پیش بینی کرد. قیمت اسلب فولادی صادراتی بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور ها تغییر می کند.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید