قیمت اسلب صادراتی ایران

شاخص قیمت اسلب صادراتی ایران آخرین هفته دسامبر 2018 با کاهش -5.2 درصدی مواجه بود که در پی آن سقوط تا حدود 365 دلار را تجربه کرد. قیمت بیلت فولادی صادراتی نیز افت در حدود 1.3 درصد داشت که با این کاهش به کف قیمت و به مقدار 375 دلار رسید.

قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته نوسان کاهشی داشت. در مجموع قیمت فرآورده های صنعت فولاد ایران نسبت به نیمه نخست 1397 در نیمه دوم تغییر چشم گیری داشته است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید قیمت اسلب صادراتی ایرانی و همچنین قیمت بیلت فولاد صادراتی ایران روند نزولی مداومی را پیموده و هم اکنون در کف قیمت ها قرار دارد.

در اولین روز کاری ژانویه سال 2019 یعنی 2 ام ژانویه شاخص قیمت ها در بازار کامودیتی دنیا نوسانات ذکر شده را برای قیمت اسلب صادراتی ایران و قیمت بیلت فولادی نشان دادند.

قیمت بیلت فولاد cis و چین قیمت بیلت فولاد cis و چین نیز نوسان کاهشی را در شاخص قیمت های اعلام شده در 2 ژانویه توسط بازار کامودیتی ها نشان داد. میزان نوسان قیمت بیلت فولاد چین برابر حدود 1.5 درصد بود که با این نوسان در حدود 3700 الی 3750 یوئن به ازای هر تن قرار گرفت. نوسان قیمت برای بیلت فولاد cis نیز 1.2 درصد بود که قیمت 403 دلار به ازای تن اعلام شد.

قیمت اسلب صادراتی ایران گویای این مطلب است که میزان افزایش و کاهش این کالا وابسته به قیمت دلار خواهد بود. اما نکته ای که واقعا به چشم می آید نوع تبلیغات و سرویس دهی و در نتیجه استقبال مردم از این کالاها می باشد. اما وجود جشنواره های فروش فرصت مناسبی برای تعیین قیمت مناسب این کالاهای بی نظیر به شمار می رود.

قیمت اسلب صادراتی ایران با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود. ابعاد و اندازه اسلب یکی از فاکتورهای مهم و تعیین کننده آن است که هر چه اسلب بزرگتر باشد قیمت گرانتری دارد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسب صادراتی کیفیت و یا برند آن است. اگر اسلب جنس خوبی داشته باشد و از برندهای معنتبر باشد گرانتر است. اگر اسلب مستقیما از تولید کننده خریداری شود به دلیل نبود واسطه ها قیمت اسلب صادراتی ایران ارزانتر می شود و صادرات آن رونق بیشتری پیدا می کند.

قیمت اسلب صادراتی ایران

از اسلب فولادی چه می دانید؟

از اسلب فولادی چه می دانید؟

اسلب فولادی یک محصول مستطیل شکل از جنس فولاد می باشد که دارای طول و عرض و ضخامت مشخصی می باشد. محصولی که با ذوب کردن آهن و فولاد خام به دست می آید شمش فولادی است.

اسلب های فولادی در ساخت ورق و صفحه فولادی و همچنین ساخت قطعات درصنایع ماشین َسازی از آن استفاده می شود. اسلب فولادی از آلیاژهای خاصی تشکیل می شوند. اسلب را به نام دیگر تختال نیز می شناسند.

از فرآورده های فولادی می توان به با اهمیت ترین آن ها بیلت، بلوم، اسلب،و شمش اشاره داشت. اسلب ها معمولا از عناصر یکسانی تشکیل شده اند.

بلوم و بیلت که از انواع شمش فولادی هستند در تهیه نبشی، میلگرد، تیر آهن که از لوازم لازم در ساختمان سازی است استفاده می شوند. محصولات اسلب فولادی در صنایع اهمیت زیادی را دارا می باشد.

اسلب ها دارای جنس فولاد کربن وهمچنین فولاد زنگ نزن هستند. فولاد ها از آلیاژهای مانند: مس، نیکل، منگنز، سیلیسیم به دست می آیند. کدهای استاندارد حکاکی شده بر روی اسلب ها ویژگی های آنها را نشان می دهند.

اگر در تهیه و تولید اسلب فولادی عناصر کروم و نیکل استفاده شود سطح مقاومتی بسیار بالا می رود. ماده ی اولیه در تولید اسلب فولادی سنگ آهن می باشد.اسلب ها نه شکلی عریض مانند بلوم و نه صورتی مربعی دارند بلکه شکل آنها به صورت مستطیل می باشد.

اسلب را به سه روش تولید می کنند. اندازه ای که اسلب ها را برش می زنند بسته به نیاز و کاربرد آن‌ها دارد. اسلب ها داری طولی در حدود 12 متر و عرضی 1متر و 25 سانتی متر دارند.

بیشترین سرمایه گذاری به استخراج سنگ آهن اختصاص یافته است.اگر مقدار کربن استفاده شده در تهیه فولاد پایین باشد فولادی کم استقامت و منعطف به وجود می آید.

مقدار گرما در به وجود آمدن یک فولاد خوب مد نظر است. بازار اسلب امروز نسبت به گذشته پیشرفت داشته است. برش اسلب های فولادی با استفاده از ماشین آلات جدید کار را برای همگان آسان نموده است

اسلب فولادی از محصولات حاصل از فولاد و بسیار پرکاررد است که بیشتر در کارخانه های تولید فولاد در مناطق جنوبی مانند استان خوزستان و یا استان اصفهان تولید می شود. روش تولید اسلب متفاوت است و در هر کارخانه ای با توجه به تجهیزاتی که در اختیار آنها است و نیز دانش نیروی متخصصان و روش های تولید آنها تعیین می شود.

اسلب فولادی انواع گوناگونی دارد و بر اساس آن کاربرد مختلفی هم دارد و برای تهیه میلگرد یا سیم و لوله و مخازن استفاده می شود و در صنایع پتروشیمی یا نفت و گاز کاربرد گسترده تری دارد. اسلب با ضخامت یا طول و عرض مختلف در بازار عرضه می شود و مواد مختلفی چون کربن یا نیکل و کروم و غیره در ساخت آن استفاده می شود.

آشنایی با انواع اسلب فولاد

آشنایی با انواع اسلب فولاد

از انواع اسلب فولاد، فولاد زنگ نزن و کربن دو نوع مختلف آن هستند. اسلب زنگ نزن همان طور که از نامش پیداست استحکام و مقاوم بودن خود را در برابر زنگ زدگی نشان داده است. این فولاد در دمای بالا مقاوم به اکسید شدن می باشد.

برای اینکه استحکام فولاد زنگ نزن زیاد شود به آن کروم اضافه می کنند. علاوه بر کروم، نیکل عنصر دیگری است که به دلیل انعطاف پذیری در فولاد زنگ نزن استفاده می شود.اسلب های فولادی را می توان در ساخت ریل، میلگرد، تیر آهن مورد استفاده قرار داد.

فولادی که از عناصر نیکل و کروم به دست می آید مقاومت زیادی دارد به همین دلیل در ساختن لوازم خانگی، مخازن آبی و غذایی، تانکرهای حمل مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد های زنگ نزن به پنج دسته ی آستنیتی، مارتنزیتی، آهنی، دوپلکس، رسوب سخت شونده تقسیم می شوند. فولاد کربن نوعی از فولاد است که عناصر نیکل، کروم، مولیبدن، تیتانیوم، کبالت آن نا مشخص است.

مقدار مس آن نباید از یک مقدار مشخص بالاتر باشد. زمانی که به این نوع فولاد کربن بیشتری افزوده شود مقاومت بالاتری در برابر حرارت می گیرد.ولی این امر علاوه بر مفید بودن مشکلاتی را نیز دارد. فولاد کربنی را می توان به سه دسته ی پر کربن، کم کربن و کربن متوسط تقسیم کرد.

اسلب فولاد انواع مختلفی دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

 • اسلب فولادی ضد زنگ که در مقابل زنگ زدن مقاومت خوبی از خود نشان می دهد زیرا در تولید آن از کروم به میزان بیشتری استفاده شده است و خود انواع و زیر شاخه های زیادی دارد.
 • اسلب فولاد کربن نوع دیگر اسلب است که اگر میزان کربن آن بیشتر باشد جنس خوبی داشته و مقاوم تر است که با توجه به میزان کربن استفاده شده در دسته های گوناگون تقسیم می شود.
 • اسلب فولادی حاصل شده از ترکیب نیکل یا کروم که بادوام است و در ساخت مخزن ها و وسایل خانگی کاربرد بیشتری دارد.

نحوه تولید اسلب فولادی

نحوه تولید اسلب فولادی

تولید اسلب فولادی به سه روش صورت می گیرد. روش اول به این گونه است که فولاد و آهن در کوره های الکتریکی ذوب می گردند. البته از جنس بلا استفاده و قراضه هر دو استفاده می شود.

در هنگام ذوب مواد دیگری مانند آهن اسفنجی و آهک نیز به آن اضافه می گردد. سپس اکسیژن را به آن اضافه می کنند تا ناخالصی آن اکسید گردد و در آخر فولاد مذاب را با قالب گیری در قسمت ریخته گری تبدیل به شمش می نمایند.

روش دیگر تولید اسلب کوره بلند نام دارد. به این صورت که کک و آهک را به درون کوره می ریزند تا آهن خام به دست آید. سپس با اضافه کردن اکسیژن فولاد خام به دست می آید.

بعد ساخت اسلب فولادی می توان آنها را بسته به نوع استفاده و کاربردهایی که دارد در سایزهای مختلفی برش زد.روش سوم تولید اسلب فولادی کوره ی القایی نام دارد که خیلی گران تمام می شود.

علت گران بودن این روش استفاده از الکترود و برق است. این روش علاوه بر صرف هزینه ی زیاد موانعی را نیز برای استفاده بر سر راه خود دارد. کارخانه های نظیر ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و خوزستان در زمینه ی تولید شمش فولادی فعالیت دارند.

اسلب فولاد با روش های مختلف تولید می شود که بسته به تجهیزات و روش های تولید کننده متفاوت است و شامل روش های مدرن یا کلاسیک زیر است:

 • روش کوره القایی
 • روش کوره الکتریکی
 • روش کوره بلند

روش های اول مدرن و روش کوره بلند از روش های سنتی تر است. در این روش سنتی سنگ آهن داخل کوره بلند می شود و اکسیژن اضافه می شود و در عوض کربن حذف می گردد تا ناخالص اسلب از بین رود و آهن خام حاصل شود و پس از انجماد در قطعات مختلف برش زده شود.

در روش کوره الکتریکی به آهن اسفنجی اکسیژن افزوده می شود تا خالص شود و فولاد مذاب به دست آمده در کوره داخل قالب های مسی شده و سپس آب خنک روی آن پاشیده می شود و اسلب منجمد حاصل می شود.

روش کوره القایی که با برق سر و کار دارد هزینه بر است و طرفدار کمتری دارد و دارای معایبی می باشد مثلا اینکه میزان اکسیژن را نمی توان به خوبی کنترل کرد.

فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی

فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی

قیمت بیلت صادراتی ایران در فروردین و اردیبهشت 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا کاهش چشمگیری را تجربه کرد. در این هفته در کشورهای حاشیه خلیج فارس محصولات فولادی افزایش قیمت زیادی را داشته است.

به دلیل در خواستهای زیادی که در باره ی اسلب فولادی شده این محصولات در انبارها بسیار کم شده است. زمانی که در کشورهای دیگر قیمت این محصول رو به رشد باشد در ایران نیز می توان شاهد افزایش قیمت بود.

اگر مسائل مربوط به تحریم و همه گیری ویروس کرونا در میان نبود فروش اسلب فولادی صادراتی باعث رشد درآمد در کشور می شد. متاسفانه محصولات فولادی کاهش یافته است. بالاترین تغییرات مربوط به ورق های پوشش دار می شود.

فروش فوق العاده اسلب صادراتی در ایران مربوط به کارخانجات فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان می شود که محصولات این استان به کشورهایی مانند هند و تایوان و همچنین کشورهای اروپایی صادر می گردد.

فروش اسلب در داخل کشور بهتر از صادرات آن به کشورهای دیگر بوده است. قیمت شمش فولادی صادراتی ایران قیمت پایه را دربورس کالا مشخص می کند. فروش اسلب فولادی صادراتی درآمد ارزی خوبی را به سرمایه گذاران خود می دهد.

قیمت اسلب صادراتی در برخی از کشورها مانند بندرهای دریای سیاه روند خوبی را داشته است. ایران نیز محموله هایی برای فروش بیلت به کشورهای چین و تایلند داشته است.

در صورت از بین بردن ویروس کرونا می توان آینده ی ورود رو به رشدی را برای صنعت فولاد سازی پیش بینی کرد. قیمت اسلب فولادی صادراتی بسته به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور ها تغییر می کند.

از آنجایی که کارخانه های تولید فولادر در کشور ایران در استان خوزستان و یا اصفهان فعالیت بیشتری داشته و در میان سایر کارخانه های تولید شناخته شده تر است و از این رو می توان گفت تولید اسلب در این مناطق رونق بیشتری دارد و فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی در حجم گسترده تری انجام می شود.

خریداران و فعالان در زمینه خرید و فروش یا صادرات می توانند به فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی در این شهرها مراجعه کنند زیرا هم صاحب اسلب با جنس خوب و اصل خواهند شد و هم به دلیل نبود کوتاه بودن دست واسطه ها قیمت اسلب هم ارزانتر می شود و در نتیجه سود بسیار بیشتر از صادرات داخلی و خارجی آن حاصل می شود.

اگر کارخانه های تولیدی اسلب برای این محصول قیمت ارزانتری در مقایسه با دیگر رقیبان داخلی و خارجی در نظر بگیرند می توانند تعداد خریداران را افزایش دهند و موجب فروش فوق العاده اسلب فولادی صادراتی در مقیاس و میزان بیشتری شوند.

معرفی کامل اسلب فولادی

معرفی کامل اسلب فولادی اسلب فولادی یا همان تختال محصول فولادی نیمه ساخته و ناکامل با شکل مستطیلی است که با روش های مختلف طی چندین مرحله در کارخانه‌ های نوردی به صورت کامل تولید می شود می‌شود. این محصول در ایران با اسم تختال شناخته‌ شده است که در زبان انگلیسی (slab) تلفظ می‌شود. اسلب‌ معمولا از فولاد کربنی حاصل می شود اما برخی از انواع آن هم از جنس فولاد ضد زنگ نزن به دست می آید.

این محصول از عناصری مانند نیکل یا مولبیدن، سیلیسیوم، مس، آهن یا کروم و غیره از مواد تشکیل دهنده اسلب است. مشخصات اسلب ها در اغلب موارد در انتهای آن درج می شود تا کار خرید و فروش آسانتر شود. اسلب با توجه به جنس و ضخامت آن کاربرد گسترده دارد و در ساخت لوله یا مخازن و غیره به کار می رود.

بررسی ابعاد اسلب فولادی

بررسی ابعاد اسلب فولادی اسلب فولادی در ابعاد گوناگون تولید می شود. به طور کلی در بررسی ابعاد اسلب فولادی می توان گفت که ضخامت اسلب معمولا کمتر از دویست میلی متر نیست و تا حدود از 250 میلی متر هم می رسد. همچنین عرض و پهنای اسلب فولادی کمتر از ششصد میلی متر نیست و در مواردی می توان آن را تا عرض دو هزار میلی متر هم در بازار مشاهده کرد.

اسلب فولادی درازا و طول متغیری دارد و حداقل طول آن ممکن است 4 متر باشد و اسلب های فولادی طویل در اندازه بیش از ده متر و تا دوازده متر هم تولید می شود. البته این ابعاد می تواند در هر کارخانه ای متغیر باشد. شکل اسلب نیز می تواند به صورت مربع یا دایره و نیز مستطیل شکل بوده و ابعاد آن بر اساس شکل اسلب معین شود.

مشخصات خاص اسلب صادراتی

مشخصات خاص اسلب صادراتی برخی از مشخصات اسلب صادراتی بدین شرح است:

 • اسلب صادراتی باید جنس خوب و در نتیجه مقاومت و دوام زیادی داشته اشد تا صادرات آن رونق بگیرد.
 • ابعاد اسلب از دیگر مشخصات آن است که در طول و عرض و اشکال هندسی مختلف تولید می شود و هر کدام ضخامت های کم یا زیاد دارد.
 • نرخ اسلب صادراتی با توجه به برند یا جنس و ابعاد آن متفاوت است و اگر ارزانتر باشد خریداران بیشتر شده و صادرات آن سودآور خواهد شد.
 • اسلب صادراتی باید صاف و هموار بوده و اثر ترک خوردگی یا پوسیدگی نداشته باشد و در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد و در این راستا بهتر است با ورق های ضد زنگ پوشیده شده باشد.

فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب

فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب اگر خریدار و فروشنده یا صادر کننده اسلب صادراتی هستید و به دنبال مراکز فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب می باشید از راه های زیر اقدام کنید:

 1. از بهترین مراکز فروش فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب سایت های معتر مجازی مانند سایت حاضر است که پس از تهیه اسلب فولادی از تولید کننده صاحب نام آن را با کمترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می دهند. با مراجعه به این مراکز فروش مجازی می توانید اسلب با کیفیت را در اسرع وقت به دست آورد و بابت خرید آن به دلیل نبود هیچ دلالی کمترین قیمت خرید را بپردازید.
 2. اصلی ترین مراجع فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب تولید کننده ها و به ویژه در خوزستان و اصفهان هستند که مرغوب ترین محصول فولادی را با ارزانترین نرخ می فروشند.
 3. نمایندگی های تولید کنندگان در سراسر کشور نیز از دیگر گزینه‌ های مناسب جهت خرید و فروش اسلب صادراتی با قیمت مناسب می باشند که بهترین محصول را به قیمت درب کارخانه در اختیار مشتریان قرار می‌ دهند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما