کارخانه کنسانتره آهن – فروش مستقیم کنسانتره

فروش مستقیم کنسانتره آهن از کارخانه کنسانتره سنگ آهن به واحدهای گندله سازی٬ بیشترین حجم عرضه کنسانتره سنگ آهن تولید شده را دارد. در کنار الیین فروش٬ صادرات کتسانتره سنگ آهن نیز به طور مستقیم به کشورهای آسیای شرقی از قبیل چین انجام می گیرد.

کارخانه کنسانتره سنگ آهن زنجان

راه اندازی کارخانه کنسانتره سنگ زنجان خوشبختانه مزیت های بسیاری با خود به همراه داشته است. از جمله:

  • جلوگیری از خام فروشی سنگ آهن
  • افزایش منابع تامین برای واحدهای گندله سازی
  • ایجاد ارزش افزوده بیشتر با جایگزینی صادرات کنسانتره به جای صادرات سنگ آهن خام

تا قبل از این متاسفانه حجم بالایی از سنگ آهن استخراج شده از معادن سنگ آهن زنجان بدلیل تبود واحدهای کانه آرایی و کنسانتره سازی به صورت خام عرضه می شد. ولی خوشبختانه ما با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر واحد کنسانتره سازی زنجان را راه اندازی و هم اکنون به ظرفیت ۲۰ هزار تن تولید در ماه رسیده ایم.

صادرات کنسانتره سنگ آهن

ایران سهم چند درصدی در صادرات کنسانتره سنگ آهن در جهان را دارد. مهمترین بازار هدف کنسانتره صادراتی ایران٬ کشور چبن است. آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران که چین را در رتبه نخست از نظر مقدار خرید سالانه نشان می دهد٬ تصدیق کننده این موضوع است.

iron ore concentrate export
iron ore concentrate export

هم اکنون نیز که میزان فروش کنسانتره آهن  سنگ از سوی تولیدکنندگان بزرگ این فرآورده ها یعنی شرکت های واله برزیل و ریوتینتو استرالیا کاهش یافته است٬ ایران فرصتی برای افزایش سهم عرضه جهانی فرآورده های سنگ آهن٬ کنسانتره و گندله پیدا کرده است.

هم اکنون علیرغم رشد قیمت ها در بازار٬ میزان تقاضای خرید از سوی بازار جهانی به شدت بالا رفته است.

قیمت کنسانتره سنگ آهن

قیمت کنسانتره سنگ آهن در بازار کشور چین نسبت به فولاد (بیلت تانگشان) 23.4 درصد است. این عدد در بازار ایرانی کاملا  دستوری تعیین شده است و برابر 13% می باشد.

قیمت گندله سنگ آهن

سهم گندله سنگ آهن نیز در بازلر کشور چین نسبت به بیلت فولادی تانگشان برابر 27% است در حالیکه در بازار ایران سهم گندله نسبت به شمش خوزستان برارر 21.5 درصد به صورت دستوری تعریف شده است.

طرح توجیهی تولید کنسانتره سنگ آهن

طرح توجیهی تولید کنسانتره سنگ آهن با توجه به ارزش افزوده ای که برای کانه آهن تولید شده دارد، در برخی از معادنن کن تاکنون محصول استخراج شده از آن بصورت سنگ آهن خام به فروش می رفت، خوشبختانه در حال اجراست. از جمله می توانیم چندین معدن سنگ آهن در زنجان و یزد و خراسان را معرفی کنیم که معادن آهن شرکت آهن و فولاد نیز در این لیست بوده و در حال توسعه است.

مراحل تولید گندله سازی

گندله آهن شکل دیگر سنگ آهن است که از فرآوری و آگلومراسیون کنسانتره سنگ آهن تولید می شود. کنسانتره تولید شده از سنگ آهن قابلیت ذوب در کوره ندارد. این فرآورده پس از تولید به واحد گندله سازی منتقل می شود و به شکل گلوله های 16 تا 25 میلی متر درآمده و سپس در کوره بلند برای ذوب مورد استفاده قرار می گیرد و یا به واحد احیا مستقیم برلی تولید آهن اسفنجی منتقل می شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما