صادرات سنگ آهن به چین

حجم سالانه صادرات سنگ آهن به چین از ایران چه مقدار است؟ قیمت سنگ آهن صادراتی ایران تحویل (FOB BND (Bandar Abbas و تحویل CFR Shanghai چین در چه حدودی است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

صادرات سنگ آهن ایران به چین ، عراق، امارات متحده عربی، اسلوونی، آذربایجان، هند، کویت و اتریش طبق آمار گزارش شده از سوی اتاق بازرگانی سالانه در حجم عمده انجام می گیرد. بیشترین حجم صادرات سنگ آهن به چین انجام می گیرد. در حقیقت چین مهمترین مقصد صادرات سنگ آهن ایران است. میزان صادرات چین در 4 ماه نخست امسال یعنی 1397 بیش از سه میلیون تن برای انواع سنگ آهن خام و دانه بندی شده از هر دو نوع سنگ آهن هماتیت و مگنتیت بوده است.

قیمت سنگ آهن صادراتی

قیمت سنگ آهن صادراتی ایران در محدوده 16 الی 30 دلار برای سنگ آهن دانه بندی شده در عیاز متفاوت در انواع مگنتیت و هماتیت می باشد. و قیمت کنسانتره آهن نیز در محدوده 68 الی 73 دلار می باشد. در ماه جاری با توجه به تغییراتی که در بازار چین رخ داد و تعطیالا یک هفته ای چین، هم نواسان نزولی و هم صعودی قیمت جهانی سنگ آهن و به بع آن قیمت سنگ آهن صادراتی را تجربه کردیم. و در بازه ای ثبات نسبی را نیز در قیمت کنسانتره آهن و همچنین آهن دانه بندی شده داشتیم.

در هفته جاری یعنی هفته دوم اکتبر 2018 روند افزایشی حدود 1.3 درصدی را در قیمت کنسانتره آهن صادراتی ایران داشتیم. نوسان سنگ آهن دانه بندی شده نیز برای سنگ آهن مگنتیت عیار 61 و 62 در حدود 0.3 درصد افزایشی و برای سایر سنگ آهن دانه بندی شده از صفر تا -1.7 درصد کاهشی بوده است. هم اکنون در تاریخ 8 اکتبر 2018 قیمت سنگ آهن صادراتی مگنتیت 61 درصد تحویل فوب بندرعباس حدود 29.2 دلار می باشد.

صادرات سنگ آهن به چین، عراق، هند و امارات توسط شرکت سیمرغ انجام می گیرد. تحویل بار CFR بنادر کشور مقصد و یا FOB بندر عباس انجام می گیرد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما