قیمت سنگ آهن دانه بندی 0-10

قیمت سنگ آهن دانه بندی را همراه با ارائه برگه آنالیز آن که گویای خلوص و یا درصد ناخالصی هاست، اعلام می نماییم. دانه بندی سنگ آهن مورد دیگری است که اغلب در برگه آنالیز سنگ آهن مورد اشاره قرار می دهیم.

در تعیین و گزارش قیمت سنگ آهن دانه بندی، چندین مورد را که در زیر به ترتیب لیست می کنیم، مورد توجه قرار می دهیم.

قیمت سنگ آهن دانه بندی هماتیت و مگنتیت

نوع کانی سنگ آهن یکی از مهمترین فاکتورهای در تعیین قیمت سنگ آهن است. از بینکانی های مختلف سنگ آهن، سنگ اهن مگنتیت و سنگ آهن هماتیت به عنوان مهمترین انواع هستند که در فولادسازی مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت قیمت سنگ آهن از نظر نوع کانی وجود دارد. قیمت سنگ آهن مگنتیت در شرایط یکسان از نظر درصد خلوص و دانه بندی، اغلب بالاتر از قیمت سنگ اهن هماتیت است.

انواع دانه بندی سنگ آهن

مورد دیگری که در حین اعلام قیمت سنگ آهن مورد اشاره قرار می دهیم، دانه بندی بعبارت بهتر سایز دانه های سنگ آهن است. سنگ آهن یا سایز 0-10 به عنوان سنگ آهن ریز (iron ore fines) ه فروش می رسد. سنگ آهن با دانه بندی و سایز 10-30 نیز به عنوان سنگ آهن دانه بندی درشت یا کلوخه سنگ آهن (iron ore lumps) مورد عرضه قرار می گیرد.

قیمت سنگ آهن عیار 60

از مهمترین فاکتورهایی که برای اعلام قیمت سنگ آهن دانه بندی شده مورد توجه قرار می دهیم، درصد خلوص آهن است. هرچه درصد خلوص بالاتر البته با توجه به نوع اکسید آهن (نوع کانی) قیمت سنگ آهن نیز بالاتر خواهد بود. دلیل توجه به نوع اکسید آهن در بیان قیمت اختلاف قیمت سنگ آهن هماتیت و قیمت سنگ آهن مگنتیت است. البته دلیل این اختلاف تفاوت در خصوصیاتی است که این کانی ها نسبت به هم دارند.

موجودی شرکت آهن و فولاد سیمرغ هم اکنون سنگ آهن مگنتیت و هماتیت در دانه بندی های 0-10، 10-30 با عیار در حدوده 48 الی 62 درصد می باشد. برای استعلام قیمت می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی درج شده در زیر با ما تماس بگیرید.

اگر تمایل به تهیه انواع کنسانتره آهن را دارید بهتر است که با ویژگی های آن و مشخصاتشان آشنا باشید تا در هنگام استفاده از آن ها دچار اشتباه و سرگرمی نشوید. در حال حاضر مراکز تولید کننده انواع بریکت و کنسانتره های آهن در سطح جهان در حال افزایش است چرا که این محصول دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف می باشد. این نوع محصولات آهنی نیز که یکی از کالاهای پرفروش در سطح جامعه می باشد،

به همین دلیل بیشتر مردم دنبال اطلاعاتی در مورد آن هستند، تا بتوانند موقع خرید با آگهی کامل از آن بتوانند خرید مطلوبی داشته باشند، به طور کلی کنسانتره های آهن سنگ دارای ویژگی ها و کاربردهای زیادی می باشد که در این مقاله به مختصری از آن ها پرداختیم. از مهم ترین ویژگی های آن ها می توانیم به سطح ویژه بالای آن‌ ها و هم چنین مقاومت در برابر اکسایش و سایش اشاره کنیم. کنسانتره آهن دارای خواص مکانیکی است که اگر در طول مدت زیادی ذخیره شود این خواص کاهش یافته و ضعیف می شوند.

پس باید از این کنسانتره هایی که به تازگی تولید شده اند استفاده کنید تا خواص مکانیکی آن ها صدمه ندیده باشد.سنگ آهن انواع مختلفی دارد شاید برایتان جالب باشد که سنگ آهن شکل های متنوعی دارد و شامل: سنگ آهن کلوخه ای، سنگ آهن کنسانتره، گندله و سنگ آهن دانه بندی شده که در صنایع فولاد و ذوب آهن از انواع این سنگ آهن ها استفاده می شود و قیمت و ارزش هر کدام از این سنگ آهن ها بستگی به درصد آهن موجود در آن می تواند متفاوت باشد.

همچنین سنگ آهن استخراج شده در معادن ایران و دیگر کشور ها را نیز می توان با توجه به نوع کانی موجود در ترکیب آن به چند نوع تقسیم کرد که شامل: سنگ آهن مگنتیت، سنگ آهن سیدریت، هماتیت، پیریت، وستیت، لیمونیت و گوتیت که هر کدام از این سنگ آهن ها دارای میزانی آهن خالص هستند. توجه شود که میزان آهن در سنگ آهن های مگنتیت و هماتیت از بقیه بیشتر است.

قیمت سنگ آهن دانه بندی 0-10

سنگ آهن دانه بندی شده چیست؟

سنگ آهن دانه بندی شده چیست؟ سنگ آهن ایران دارای مشخصات ویژه‌ ای است که سبب شده میزان استفاده و کاربرد آن در بخش‌ های مختلف افزایش پیدا کند؛ یکی از مهم ترین مشخصاتی برای این سنگ آهن را می توان در نظر گرفت این است که خالص سازی آن ها به شدت آسان است چرا که میزان اکسیژن موجود در آن ها پایین بوده و می توان با استفاده از مواد ارزان مانند کربن سبب خالص سازی آن شد. از دیگر مشخصات این نوع سنگ فلزی ایرانی این است که پس از استخراج و خالص سازی میزان ضایعات بسیار کمی خواهد داشت به طوری که می‌ توان گفت در هر کیلوگرم از سنگ آهن تنها ممکن است ۵ الی ۱۰ کیلوگرم ضایعات تولید شود که درصد نسبتاً کمی بوده و به این ترتیب مصرف آن مقرون به صرفه است.

سنگ آهن خالص ایرانی از استحکام بسیار بالایی برخوردار است به طوری که می توان با استفاده از این سنگ آهن ها انواعی از اسکلت های ساختمانی، میلگرد، بدنه خودرو و غیره تهیه کرد چرا که این نوع سنگ آهن ها دارای تراکم نسبتاً بالایی بوده و همین باعث می شود که اجزای آن به صورت فشرده و متراکم در کنار هم قرار بگیرند و شکننده نباشد.سنگ آهن انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای مشخصات منحصر به فردی است که در طبیعت به صورت فلز نیست و ابتدا بایداز سنگ معدن خارج شود.

انواعی از سنگ آهن در طبیعت جود دارد که رنگ آن کاملا سیاه است و بیش از هفتاد درصد آن را آهن خالص تشکیل داده است و این گونه سنگ آهن خاصیت مغناطیسی زیادی دارد و قابل بازیافت است. اما انواع دیگر سنگ آهن نیز وجود دارد که رنگ آن می تواند در طیف رنگی روشن یا تیره باشد و مثلاً رنگ نقره‌ای یا قهوه ای و قرمز داشته باشد اما خاصیت مغناطیسی ندارد.
ایننوع سنگها بیشتر برای برای ساخت آهن و فولاد اسفنجی به کار می رود و حدود ۷۰ درصد آن آهن خالص می باشد. نوع دیگر سنگ آهن در کشور یافت می شود که رنگ زرد یا قهوه ای داشته و درصد آهن خالص آن کمتر است. انواع دیگری از سنگ آهن وجود دارد که سیئدریت نامیده شده و فقط پنجاه درصد یا حتی کمتر از آن آهن خالص دارد و بیشتر حجم آن را ناخالصی تشکیل داده است.

انواع دانه بندی سنگ آهن

انواع دانه بندی سنگ آهن سنگ آهن اسفنجی چه کارایی دارد؟ این محصول به دلیل کاربرد هایی که دارد، با استقبال مشتریان مواجه شده است. از مهم ترین کاربرد های آن می توان به استفاده از این محصول در کوره های القایی اشاره کرد. استفاده از این محصول در کوره ها، موجب شده تا آهن اسفنجی، جایگزین آهن قراضه شود. استفاده از آهن اسفنجی، نیاز به مهارت و دانش دارد، تا نتیجه ی بهتری حاصل شود. از آهن اسفنجی، برای تولید انواع فولاد، استفاده می شود. به همین دلیل، بیشتر افرادی که در کار تولید فولات فعالیت دارند، از این راه، برای تولید محصول خود استفاده می کنند.

این محصول، مزیت های بسیاری دارد که از جمله آن ها، می توان به این مورد اشاره کرد که سنگ آهن اسفنجی، گوگرد و فسفر کمتری دارد و جایگزین مناسبی، برای ضایعات آهنی است. عناصر زائدی که در آهن قراضه وجود دارد، در این محصول نیست و می توان برای تولید فولات، به جای آهن قراضه، از آن استفاده کرد. هم چنین در کارخانه های فولاد از این محصول، به عنوان یک خنک کننده استفاده می شود.

فروش سنگ آهن دانه بندی شده

فروش سنگ آهن دانه بندی شده فروش سنگ آهن در بازار داخلی عمدتاً فرآیندی معمول و مشخص است. چرا که اغلب منابع استخراج شده به صورت مستقیم در اختیار کارخانجات فولادسازی در استان هایی مانند یزد و اصفهان قرار می گیرند.
برای خرید این کانی ها به صورت عمده آگاهی دقیق از شرکت های دولتی و خصوصی فعال در این حوزه اهمیت زیادی دارد. بسیاری از فعالین در زمینه صادرات نیز برای خرید سنگ آهن به دنبال راهکارهایی با قیمت های مناسب و تامین سالانه این محصولات هستند. از آنجایی که قیمت انواع سنگ آهن بر اساس معیارهای بازار جهانی تعیین می شود، بررسی تمامی این جوانب و آنالیز بازارهای خرید و فروش نیز در موفقیت فعالین تاثیر مستقیم دارد.
طی سالهای اخیر بسیاری از فعالین بازار به صورت واسطه ای در زمینه خرید و فروش سنگ آهن بافق فعالیت دارند که سبب افزایش روند قیمت گذاری این محصولات در بازار شده اند. به این ترتیب خرید از مراکز تامین و فروش مستقیم با قیمت های ویژه افزایش حاشیه سود خریداران را به دنبال دارد که امروزه با شیوه های آنلاین امکان پذیر است.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما