قيمت روز گندله و سنگ آهن

قیمت روز گندله و سنگ آهن تحویل fob مطابق با هزینه های حمل و نقل از ایران بعلاوه نرخ جهانی گندله و سنگ آهن، اعلام می گردد. هزینه های لجستیک از ایران اغلب بالاتر از نرخ جهانی است، لذا قیمت fob گندله آهن و سنگ پایین تر از نرخ متداول جهانی به دست می آید.

بازار سنگ اهن

بازار سنگ اهن هم اکنون که در 17 آوریل 2019 قرار داریم شاهد دو شوک بزرگ در خصوص عرضه سنگ آهن است. اتفاقاتی که سبب کاهش قابل توجه فروش سنگ آهن از سم بزرگترین صادرکنندگان این محصولات یعنی کشور برزیل و استرالیا شده است. این شوک ها پیش بینی قیمت سنگ آهن برای کارشناسان به صورت صعودی نشان می دهد.

نمودار قیمت سنگ آهن

روند صعودی نمودار قیمت سنگ آهن را در زیر مشاهده می کنید.

سایت پلت سنگ آهن - قیمت
سایت پلت سنگ آهن – قیمت

قیمت لحظه ای سنگ آهن در حال حاضر که در نیمه آوریل 2019 هستیم برای عیار 62 درصد مرز 90 دلار را عبور کرده است. این روند صعودی از وقوع حادثه شکستن سد برزیل آغاز شده و با طوفان ورونیکا تشدید شد. از زمان حادثه شرکت واله برزیل نیز روند افزایش توسط کارشناسان پیش بینی می شد.

قیمت روز گندله

قیمت روز گندله آهن در بازار جهانی طبق آخرین نشریه متال بولتن برای خلوص 65 درصد این محصول، برابر 127.5 دلار اعلام شده است. این قیمت مربوط به تاریخ 12 آوریل در نشریه روزانه متال بولتن 17 آوریل می باشد. قیمت گندله سنگ آهن تحویل fob ایران نیز برای همین تاریخ برابر 91.4 دلار است.

صادرات گندله سنگ آهن

صادرات گندله سنگ آهن از ایران به کشورهای مختلفی که چین از نظر میزان خرید سالانه در صدر خریداران سنگ و گندله آهن ایران قرار دارد، انجام می گیرد. قیمت fob ایران را در بالا اعلام کردیم. می خواهیم توجه شما را به قیمت fob دیگر کشورها برای همین عیار 65 درصد جلب کنیم. قیمت fob دیگر کشورها را می توانید در زیر مشاهده کنید:

  • قیمت روز گندله آهن تحویل fob برزیل: 114.1 دلار
  • قیمت گندله آهن هند: 106.2 دلار
  • قیمت گندله روسیه: 97.4 دلار/تن

همانطورکه مشاهده می کنید اختلاف قیمت قابل توجهی بین قیمت fob ایران نسب به دیگر کشورها وجود دارد، دلیل این مسئله هزینه های حمل و نقل بالا از ایران است. که هم اکنون در حدود 29 دلار می باشد.

قیمت گندله در بورس

قیمت گندله آهن در بورس ایران هنوز در سال جدید شمسی 1398 اعلام نشده است. با این حال قیمت یومتال روند افزایشی را در سال جدید نشان داد که آخرین نرخ اعلام شده همانطور که اشاره شد 91.4 دلار بود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما