شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

قیمت سنگ آهن در سایت پلت (پلتس PLATTS) فوریه 2019

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت سنگ آهن در چینقیمت جهانی قراضه آهن
قیمت سنگ آهن در سایت پلت (پلتس PLATTS) فوریه 2019

شاخص جهانی قیمت سنگ آهن در سایت پلت (پلتس) برای فوریه 2019 همچنان روند افزایشی را هم اکنون که در 6 فوریه 2019 قرار داریم، نشان می دهد. اتفاقات اخیر سبب تداوم رشد قیمت ها شده است.

قیمت سنگ آهن در سایت پلت (پلتس) به روند افزایشی خود ادامه می دهد. تحولات بازار سنگ آهن در مقایسه با قبل سرعت بیشتری گرفته است. متاسفانه حادثه تخریب سد باطله شرکت واله برزیل عامل بروز این اتفاقات است. دادگاه برزیل در پنجم فوریه 2019 در مورد فعالی شرکت واله برزیل حکمی را صادر کرد. این حکم توقف فعالیت هشت معدن سنگ آهن این شرکت در استان میناس گریس و نداشتن اجازه برای سر ریز باطله بروی سدهای باطله می باشد. ظرفیت تولید شرکت واله برزیل از این هشت معدن حدود سی میلیون تن در سال است. بدیهی است این موضوع سبب کاهش بیشتر عرضه سنگ آهن در جهان شده و عامل محرک قیمت جهانی سنگ آهن است.

قیمت سنگ آهن در چین

موجودی سنگ آهن در انبار بنادر وارداتی چین نیز یک چشم انداز مثبت را برای سنگ آهن در سال 2019 نشان می دهد. میزان موجودی انیارها در حدود -900 هزار تن کاهش داشته است. هم اکنون موجودی بنادر چین حدود 138.1 میلیون تن گزارش شده است.
میزان موجودی در انبار بنادر وارداتی کشور چین در مقایسه با سال قبل حدود ده درصد کمتر است. سال قبل موجودی انبارها در حدود 151.8 میلیون تن بود. معمولا در فصل زمستان موجودی انبار بنادر چین به دلیل کاهش مصرف افزایشی است ولی امسال روند نزولی را به چند دلیل نشان می دهد:

  • دلیل اول رشد تولید فولاد کشور چین در سال میلادی 2018 است.
  • اتفاقی که در برزیل برای یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده یعنی شرکت واله برزیل رخ داده است، سبب کاهش واردات به چین لذا کاهش موجودی انبارها شده است.

با توجه به توضیح فوق انتظار می رود با ورود به فصل گرما و رونق ساخت و ساز، به دلیل افزایش تقاضا کاهش بیشتر موجودی انبارها را شاهد خواهیم بود. این موضوع عامل تحریک قیمت سنگ آهن در چین و همزمان در بازارهای جهانی خواهد بود.

قیمت جهانی قراضه آهن

تغییر شاخص جهانی محصولات معدن و صنایع معدن دنیا برای فولاد همچنان افزایش را نشان می دهد. قیمت آهن قراضه در ترکیه سه شنبه 5 فوریه 2019 افزایشی با میزان نوسان +4.2% بوده و همچنان در مسیر گران شدن است. قیمت قراضه آهن cfr ترکیه حدود 319.34 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. تداوم افزایش قیمت سنگ آهن و قیمت آهن قراضه، حاکی از تداوم رشد قیمت فولاد طی روزهای آتی است. آخرین تغییرات قیمت جهانی بیلت فولاد را در مقاله زیر بررسی می کنیم.

مقاله: شاخص بیلت صادراتی ناحیه CIS

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید