قیمت جهانی خرید سنگ آهن دانه بندی شده هماتیت و مگنتیت

قیمت جهانی سنگ آهن دانه بندی شده تاریخ 2 فوریه 2019 با نوسان افزایشی تحویل cif بنادر چین و fob کشورهای صادرکننده نظیر استرالیا و برزیل، اعلام شده است. رشد هفتگی قیمت سنگ آهن 62 درصد که در یک فوریه گزارش شد در حدود 14.5 ، برای قیمت سنگ آهن 58% برابر 19.5% و برای قیمت کنسانتره سنگ آهن 66% برابر 9.4% بوده است.

قیمت جهانی سنگ آهن دانه بندی شده همانطور که مشاهده می کنید در هفته گذشته با پرواز 19.5 و 14.5 درصد به ترتیب برای عیار متوسط و سنگ آهن پرعیار مواجه شد. قیمت کنسانتره سنگ آهن نیز رشد قابل توجهی را در حدود 9.4 درصد تجربه کرد. قیمت گندله سنگ آهن نیز در همین بازه زمانی رشدی در حدود 5.4 درصد داشته است.

قیمت سنگ آهن در سایت پلت (پلتس PLATTS)

تداوم رشد قیمت خرید سنگ آهن و دیگر مواد اولیه فولاد نظیر در بازار جهانی دو دلیل عمده دارد. این دو دلیل را در مقاله قبل “شاخص جهانی قیمت سنگ آهن 62 درصد” مطرح کردیم که شامل موارد زیر بوده است:

  • تخریب سد باطله شرکت واله برزیل، کشور برزیل یکی از بزرگرین صادرکنندگان سنگ آهن در بازار جهانی است.
  • بی ثباتی حمل و نقل سنگ آهن در استرالیا که از قطب های صادرات این محصول است.
  • هجوم فولادسازان به خرید و پر کردن انبار ها که نشات یافته از دو مورد فوق بعلاوه ی صعودی بودن شاخص قیمت جهانی سنگ آهن و آهن قراضه است، از دیگر دلایل است. درحقیقت شاخص قیمت سنگ آهن و قراضه آهن برای ماه ژانویه مثبت بوده است که این عامل محرک قیمت فولاد است.

پیش بینی افزایش قیمت را برای چند ماه آینده با توجه به اتفاقاتی که افتاده بود هفته پیش انجام دادیم. با بررسی آماری که در بخش نخست مقاله اشاره کردیم شاهد رخداد این پیش بینی هستید.

خرید سنگ آهن هماتیت و مگنتیت

افزایش قیمت جهانی سنگ آهن که ناشی از وجود تقاضای خرید سنگ آهن و عدم تامین مناسب محصول (پیش بینی کاهش عرضه) بوده است بر قیمت خرید سنگ آهن هماتیت همچنین خرید سنگ آهن مگنتیت در سراسر جهان تاثیر گذاشته است. علیرغم افزایش قیمت سنگ آهن با توجه به افزایش تقاضا خرید سنگ آهن در بازار کشورهایی نظیر چین که از مهمترین فولادسازان جهان به شمار می آید، میزان خرید سنگ آهن رو به رشد بوده و وقفه ای در آن مشاهده نمی شود.

همانطور که می دانید قراضه آهن دیگر محصول اصلی مورد استفاده برای شارژ کوره است که همزمان جهت ذوب مورد استفاده قرار می گیرد. لذا قصد داریم در ادامه به تغییرای که بر روی قیمت قراضه آهن در هفته گذشته ایجاد شده نیز اشاره ای داشته باشیم.

قیمت قراضه آهن

همزمان با افزایش قیمت سنگ آهن، شاهد افزایش تقاضا برای خرید قراضه اهن از سوی فولاد سازان بوده ایم. این افزایش تقاضا رشد قیمت آهن قراضه را در پی داشته است. البته رشد قیمت فولاد نیز عامل دیگری است که سبب رشد قیمت قراضه آهن را سبب شده است.

همانطور که می دانیم مهمترین تامین کننده قراضه آهن کشورهای آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن هستند. شاخص قیمت جهانی قراضه آهن رشد 3.2 درصدی داشته است. قراضه ویتنام نیز با رشد قیمت مواجه بوده است. قیمت اهن قراضه تحویل ترکیه نیز با افزایش 12.2 درصدی در دو هفته اخیر مواجه شده است.

دلایل رشد قیمت فولاد در بازار جهانی در مقاله زیر به تفصیل بیان شده است.

مقاله: قیمت جهانی شمش فولاد

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما