قیمت روز سنگ آهن مگنتیت – آخرین اخبار

آخرین اخبار قیمت روز سنگ آهن حاکی از جهش قیمت برای سومین روز متوالی 3 آوریل 2019 با توجه به حوادث رخ داده برای بزرگترین صادرکنندگان سنگ آهن جهان یعنی شرکت های واله برزیل و شرکت ریوتینتو می باشد. قیمت روز سنگ آهن مگنتیت 62 درصد هم اکنون 89.89 $/t طبق آخرین نشریه متال بولتن می باشد.

جابه جایی مرز قیمت جهانی سنگ آهن به بیش از 100 دلار

بررسی آمار نشان دهنده صعودی بودن نمودار قیمت سنگ آهن طی سه ماه نخست 2019 است. قیمت سنگ آهن طی سه ماه نخست برای عیارهای 58 درصد، 62 و 65 درصد رشد حدود 1.6 الی 3 درصدی داشته است. مهمترین عامل محرک قیمت ها، حادثه شکست سد باطله معدن شرکت واله برزیل به عنوان بزرگترین صادرکننده سنگ آهن در جهان بود. این حادثه سبب افت صادرات سنگ آهن این شرک تا حدود هفتاد میلیون تن شد. اما داستان پیچیده صادرکنندگان سنگ آهن برای سال 2019 و رشد قیمت ها همچنان ادامه دارد. قیمت هر تن سنگ آهن عیار 65 درصد نیز مرز 100 دلار را در حال حاضر رد کرده است.

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت - آخرین اخبار

آخرین اخبار در خصوص اتفاقات دنیا که سبب نوسان و تحریک قیمت صنعت آهن و فولاد شده است را در ادامه مرور می کنیم.

وضعیت صادرات سنگ آهن استرالیا – شرکت ریوتینتو

شرک ریوتینتو دومین تولیدکننده سنگ آهن در جهان در طوفان هفته قبل که در شرق آسیا رخ داد، ظاهرا دچار آسیب شده است. محدودیت حمل و صادرات این شرکت به بازار جهانی در اثر وقوع این اتفاق، مربوط به بخش A بندر Capelambert می باشد. ظرفیت بارگیری این بندر حدود 85 میلیون تن سنگ آهن است. این حادثه می تواند بر بازار آهن جهان تاثیر نامطلوب بگذارد. این اتفاق سبب کاهش عرضه 14 میلیون تنی سنگ آهن طی هفته گزشته شده است.

وضعیت صادرات سنگ آهن استرالیا – شرکت ریوتینتو

آخرین اخبار صادرات سنگ آهن برزیل – شرکت واله برزیل

و اما قصه شرک واله برزیل بزرگرین صادرکننده سنگ آهن جهان، پایان ناپذیر شده است. در آخرین گزارشات منتشر شده گزارشاتی مبنی بر ناامن بودن سه سد باطله دیگر شرکت واله برزیل و تخلیه معادن و روستاها به چشم می خورد. از طرفی نیز طوفان و بارش های شدید در برزیل چند روزیست که مانع بارگیری سنگ آهن در بندر pdm شده است. این بندر برای صادرات سنگ آهن معدن کاراجاس برزیل، مهمترین بندر به شمار می آید.

در حال حاضر دو غول صادرات سنگ آهن جهان، در مشکل و محدودیت هستند. و این موضوع مهمترین عوامل محرک قیمت روز سنگ آهن بوده است.

صادرات سنگ آهن شرکت BHP

البته عامل سوم حریک قیمت سنگ آهن طی روز 2 ام آوریل 2019، شرکت BHP به عنوان سومین تولیدکننده سنگ آهن جهان بود که اعلام فورس ماژور به خریداران خود کرد. این شرکت اعلام کرده است به دلیل طوفان ورونیکا در استرالیا، برای سال جاری (سال 2019) کاهش تولید در حدود هش میلیون تن دارد.

با این خبر شاخص قیمت سنگ آهن در بنادر چین، روند صعودی خود را ادامه داد. هم اکنون قیمت روز سنگ آهن مگنتیت 62 درصد از مرز 90 $ عبور کرده است. پیش بینی قیمت سنگ آهن با توجه به حوادث اخیر، فعلا روند صعودی قیمتهاست.

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت - آخرین اخبار1

قیمت سنگ آهن FOB بندر

قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت برای 62 درصد را برای بازار داخلی در این بخش بررسی می نماییم. قیمت یومتال سنگ اهن هم اکنون 57.4 دلار تحویل FOB ایران اعلام شده است. قیمت هر تن سنگ آهن هماتیت عیار 62 درصد نیز تحویل FOB برابر 53.8 دلار برای 13 فروردین 1398 می باشد.

قیمت جهانی فولاد

در حال حاضر در شاخص جهانی قیمت محصولات معدنی، فولاد به همراه سنگ آهن در صدر جدول قرار دارد. کاهش صادرات سنگ آهن در حدود هشتاد میلیون تن در بازارهای جهانی، سبب نوسان صعودی قیمت سنگ آهن و متعاقبا قراضه آهن و فولاد شده است. آخرین قیمت بیلت و اسلب فولاد را در مقاله زیر بررسی کرده ایم. جهت مطالعه وارد لینک شوید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما