لیست موجودی های روز:

No data

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت – مجتمع صنعتی و معدنی سیمرغ

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات سنگ آهن مگنتیتسنگ آهن مگنتیت 62 درصدقیمت روز سنگ آهن مگنتیت فوب بندر امامفروش کنسانتره سنگ آهن
قیمت سنگ آهن مگنتیت

جهش قیمت روز سنگ آهن مگنتیت fob بنادر ایران تحت تاثیر رشد جهانی قیمتها قابل توجه بوده است. قیمت سنگ آهن صادراتی برای عیار 61 درصد رشد محسوس 15 دلاری را از 55 دلار تا حدود 69.8 دلار از ابتدای 2019 میلادی تجربه کرده است. قیمت جهانی نیز تحویل cfr بنادر اصلی چین برای سنگ آهن مگنتیت ۶۲ درصد مرز ۱۲۰ دلار را عبور کرده است.

صادرات سنگ آهن مگنتیت

بالا بودن میزان صادرات سنگ آهن مگنتیت و البته هماتیت از ایران سبب شده بازار آهن و فولاد ایران متاثر از نوسانات بازار جهانی باشد. لذا نوسان قیمت سنگ آهن که از اوایل سال ۲۰۱۹ به دلیل شرایط بحرانی و فورس ماژور ایجاد شده برای شرکت های بزرگ تولید و صادرکننده سنگ آهن نظیر شرکت واله برزیل رخ داد تاثیر خود را بر قیمت سنگ  آهن  در بازار کشورهای مصرف کننده نظیر چین و صادرکننده نظیر ایران گذاشت.

مهمترین مقصد صادرات سنگ آهن ایران کشور چین است. کمبود موجودی انبار بنادر چین که ناشی از کاهش صادرات شرکت های واله برزیل٬ ریوتینتو و BHP بود رشد قیمت سنگ آهن و متعاقبا محصولات فولادی را در پی داشت. رشد قیمتها در بازار چین سبب شد قیمت سنگ آهن ایران نیز روند رو به رشدی را طی نماید.

سنگ آهن مگنتیت 62 درصد

نرخ قیمت روز سنگ آهن مگنتیت ۶۲ درصد صادراتی ایران را با رشد ۱۵ دلاری هم اکنون در نقطه ۷۰ دلار می بینیم. سنگ آهن مگنتیت عیار ۶۰-۶۱ درصد با ظرفیت ماهانه ۱۵ هزار تنی در حال حاضر بصورت تحویل EX-WORK معدن زنجان و یا FOB بندر امام در لیست ظرفیت های موجود فابل عرضه مجتمع صنعتی و معدنی فولاد سیمرغ است.

 

همچنین پرمیوم 67.4 درصد مگنتیت خشک با دانه بندی صفر ده نیز با شاخص کنسانتره 65 درصد با آنالیز زیر آماده عرضه می باشد. ظرفیت تحویل خلوص 67 درصد برابر بیست هزار تن در هر ماه است.

قیمت سنگ آهن مگنتیت

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت فوب بندر امام

هر دو عیار سنگ آهن مگنتیت قابل عرضه مجتمع فولاد سیمرغ، تحویل فوب بندر امام و یا کف معدن می باشد. همانطور که می دانید نرخ قیمت حمل و نقل از بندر امام به بنادر اصلی چین حدود دو دلار بالاتر از هزینه های حمل و نقل از بندرعباس تا بنادر چین است. لذا قیمت سنگ آهن مگنتیت فوب بندر امام در حدود دو دلار پایین تر اعلام می شود. هم اکنون نرخ و هزینه های کشتی رانی از بندرعباس تا بنادر اصلی چین از جمله تیانجین برای کشتی های فله بر به ازای هر تن سنگ آهن در حدود 30 الی 31 دلار و از بندر امام حدود 32 الی 33 دلار می باشد.

فروش کنسانتره سنگ آهن

سنگ آهن یا به صورت دانه بندی شده فرآوری و عرضه می شود و یا در اشکال کنسانتره سنگ آهن و گندله. هر سه شکل سنگ آهن تحت عنوان سنگ مورد عرضه است لذا اغلب نوسانات نرخ این سه محصول همراستا است. در حقیقت از ابتدای سال 2019 نوسان افزایشی نرخ قیمت را برای هر سه نوع سنگ آهن یعنی سنگ آهن دانه بندی شده، کنسانتره سنگ آهن  و گندله آهن شاهد بوده ایم.

نرخ قیمت هم اکنون کنسانتره سنگ آهن صادراتی 66 درصد ایران تحویل فوب بندرعباس برابر 121.6 دلار و قیمت گندله سنگ آهن تحویل فوب برابر 108 دلار است. در بازارهای جهانی نیز نرخ قیمت کنسانتره سنگ آهن و گندله به ترتیب برابر 121.85 و 143.97 دلار بر تن می باشد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید