لیست موجودی های روز:

No data

خریدار سنگ آهن مگنتیت

آنچه در این مقاله می خوانید...

خریدار سنگ آهن مگنتیت و هماتیت
خریدار سنگ آهن مگنتیت

خریدار سنگ آهن مگنتیت این محصول را اغلب در مقایسه با خریدار سنگ آهن هماتیت، با ارزش دلاری بالاتری تهیه می کند. سنگ آهن مگنتیت و هماتیت با عیار یکسان اختلاف قیمت حدود 3 الی 4 دلاری دارند.

اگر خریدار سنگ آهن مگنتیت هستید شاید دلایل اختلاف قیمت سنگ آهن مگنتیت با قیمت سنگ آهن هماتیت برایتان مهم باشد. در مقاله ای که هم اکنون مطالعه می کنید تفاوت های عمده و مهم این دو نوع کانی نسبت به هم را اعلام می کنیم. و سپس به مهمترین دلیل بالاتر بودن قیمت سنگ آهن مگنتیت خواهیم پرداخت.

خریدار سنگ آهن مگنتیت و هماتیت

از مهمترین کانی های آهن که در طبیعت وجود دارد و بسیار مناسب برای فرآیند فولادسازی است، به هماتیت و مکنتیت می توانیم اشاره کنیم. این دو نوعکانی دو اختلاف مهم نسب به هم دارند:

  • خاصیت مغناطیسی سنگ آهن مگنتیت که در هماتیت وجود ندارد. این خاصیت در مرحله پرعیارسازی بسیار مفید بوده و سبب کاهش هزینه های پرعیارسازی می شود. چراکه امکان پرعیارسازی سنگ اهن از طریق روش مغناطیسی که هزینه های کمتری نسبت به فلوتاسیون دارد، امکان پذیر است. این یک امتیاز و ارزش برای سنگ آهن مگنتیت می باشد.
  • قابلیت احیاء شدن: قابلیت احیاء شدن سنگ آهن مگنتیت در مقایسه با انواع دیگر کانی های آهن، کمترین مقدار می باشد. بنابراین به نظر می رسد باید این کانی به دیگر کانی هانظیر هماتیت تبدیل شود تا قابلیت احیا پیدا کند. شاید در ابتدا برای خریدار سنگ آهن مگنتیت اینطور به نظر برسد که این مسئله یک نقطه ضعف برای سنگ آهن مگنتیت بوده و بنابراین ارزش و قیمت آن باید نسبت به هماتیت پایین تر باشد. ولی چرا اینگونه نیست؟ میخواهیم این موضوع را با تشریح ماهیت واکنش تبدیل سنگ اهن مگنتیت به هماتیت توضیح دهیم.

فرآیند اکسیداسیون مگنتیت به هماتیت که طی فرآیند و واکنش زیر انجام می گیرد، یک واکنش به شدت گرمازا و مولد انرژی است. این انرژی آزاد شده در محاسبه مقدار انرژی مورد نیاز در فرآیند ذوب و همچنین گندله سازی چنانچه هدف تبدیل نمودن کنسانتره به گندله باشد، محاسبه می گردد.

4(Fe2O3.FeO) + O2 = 6Fe2O3                   ΔH = – 119 Kj/mole

بنابراین همانطورکه مشاهده می کنید سنگ آهن مگنتیت ارزشمند تر از سنگ آهن هماتیت است. بنابراین بدیهی است خریدار سنگ آهن مگنتیت هزینه بیشتری را نسبت به خریدار سنگ آهن هماتیت بپردازد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید