تولید بریکت آهن اسفنجی

تولید بریکت آهن اسفنجی با هدف بهبود قابلیت حمل و نقل آهن اسفنجی و کاهش احتمال اکسیداسیون و اشتعال این محصول در مرحله دپو بعد از خرید، انجام می گیرد. سه موضوع مورد اشاره، در فروش صادراتی بریکت آهن اهمیت دو چندان دارد.

تولید بریکت آهن اسفنجی در کشورهای تولیدکننده آهن اسفنجی از جمله کشورمان ایران در حال توسعه و افزایش است. بریکت آهن اسفنجی نوع فشرده آهن اسفنجی است که خطر اشتعال و یا احتمال افت کیفیت را در اثر اکسیداسیون ندارد. بهترین راه حل جهت حمل ایمن و دپو مناسب بار آهن اسفنجی تولید آن به شکل بریکت آهن اسفنجی است.

تولید آهن اسفنجی آهن اسفنجی محصول مورد استفاده در کوره های القایی و قوس است. از آنجاییکه این کوره ها توان ذوب سنگ آهن و گندله را ندارند، خوراکشان تنها قراضه آهن بعلاوه ی آهن اسفنجی است. استفاده از آهن اسفنجی مزیت های بسیاری برای فولادسازان در کاهش هزینه ها و افزایش سود تولید دارد. ولی متاسفانه معایبی نیز دارد. مهمترین معایب آهن اسفنجی همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، اکسیداسیون آن در گذر زمان و عدم امکان انبار کردن این محصول است.

تولید بریکت آهن اسفنجی به شکل گرم و سرد این معایب کارشناسان را به فکر حل آنها انداخته و سبب راه اندازی خطوط تولید بریکت آهن اسفنجی شده است. بریکت آهن اسفنجی مزیتهای آهن اسفنجی را دارد ولی معایب آن که احتمال بالای اکسیداسیون و اشتعال است، در این محصول برطرف شده است.

تولید بریکت آهن اسفنجی در دو نوع انجام می شود.

1) بریکت گرم آهن اسفنجی بریکت گرم آهن اسفنجی از پرس آهن اسفنجی در درجه حرار ورودی حدود 650 درجه سانتی گراد به دست می آید. این درجه حرارت همان دمایی که آهن اسفنجی در مرحله انتهای تولید دارد. به همین دلیل قرار دادن خط تولید بریکت گرم در کنار واحد احیای مستقیم می تواند صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی به وجود آورد.

2) بریکت سرد آهن اسفنجی بریکت سرد آهن اسفنجی از نرمه آهن اسفنجی که به آهن اسفنجی زیر سرندی نیز معروف است و مخلوط چند ماده از جمله چسب سیلیکات بعلاوه ی حرارت به دست می آید.

جهت اطلاع از موجودی روز بریکت سرد و گرم آهن اسفنجی، دریافت آنالیز و قیمت روز محصولات می توانید با واحد فروش شرکت آهن و فولاد سیمرغ در ارتباط باشید.

بریکت آهن اسفنجی از فشرده شدن و کم حجم کردن آهن اسفنجی به دست می آید با این کار هنگام جابجایی آهن اسفنجی بیشتری را می توان حمل کرد آهن اسفنجی ماده اصلی و مهم در تولید فولاد است.تولید بریکت آهن اسفنجی

بریکت آهن اسفنجی چیست؟

بریکت آهن اسفنجی چیست؟ مراحل تولید و ساخت به این صورت است که پس از ذوب و احیا در فولاد سازی در فرآیند ریخته گری به شکل های مختلفی در می آید و به سه شکل متخلخل و شمش و میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. بریکت آهن اسفنجی از فشرده سازی و ترکیب گرد و غبار ذغال سنگ یا موادی مانند آهن اسفنجی و خرده آهن و خاک آهن اسفنجی ساخته می شوند و در واقع همان آهن اسفنجی فشرده شده اند .

به گلوله های تولید شده از نرمه یا سنگ آهن های خردشده به همراه مواد افزودنی دیگر ، گندله می گویند که در ابتدا خام هستند و سپس پخته شده و سخت می شوند و محصول نهایی تولید می شود . احیای گندله به روش سنتی در کوره های بلند و به روش مستقیم صورت می گیرد. امروزه بیشترین ماده اولیه برای ساخت سنگ آهن همین بریکت و گندله ها هستند. کنسانتره محصول پر کردن آهن و حذف ناخالصی‌ها از سنگ‌های آهن ها است که با خرد و نرم کردن صورت می گیرد.

جهت کنسانتره کردن با رطوبت ده درصدی ، در ابتدا باید مواد مرطوب با سنگ آهن خشک مخلوط شود تا کیفیت ماده اولیه افزایش یابد. برای کنسانتره ده درصدی باکیفیت باید حتما روی سنگ آهن با روش های لازم ، خشک سازی به خوبی انجام شود . یکی از مهم ترین کاربرد های بریکت آهن اسفنجی جهت تولید آهن و فولاد خام است و در کوره های القائی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و گزینه انتخابی مناسبی جهت جایگزینی با ضایعات آهن است . درصد بالایی از مواد اولیه مورد نیاز جهت تامین ذوب های لازم در واحد های فولاد سازی از طریق آهن اسفنجی تامین می گردد.

آشنایی با انواع بریکت آهن اسفنجی

آشنایی با انواع بریکت آهن اسفنجی

بریکت ها در واقع بلوک های فشرده حاوی گرد و غبار ذغال سنگ و آهن اسفنجی و خاک آهن اسفنجی و پلیسه ها و خرده آهن و… می باشد. این بریکت های فشرده آهنی ، برلی تولید آهن مورد استفاده قرار می گیرند که با روش‌های تولیدی خرد و آسیاب می شود و با دانه‌بندی که در سایز 0 تا 100 است به به صنایع عرضه می‌شوند و در بیشتر صنایع مختلف که با سنگ آهن سرکار دارند استفاده می شوند.

بریکت آهن اسفنجی به دو روش تولید می شود . در شیوه اول تولید از نوع سرد ، عمدتاََ از دانه های ریز آهن اسفنجی و خاک استفاده می شود که در نهایت بریکت نرمه آهن اسفنجی تولید می شود که اندازه ذرات کمتر از ۶ میلی متر است. در شیوه تولید از نوع گرم ، دما بالای ۶۵۰ درجه سانتی گراد است.

قیمت انواع بریکت آهن اسفنجی با توجه به‌ خواص و کاربرد متفاوت است. جهت اطلاع دقیق از قیمت آهن اسفنجی به سایت فروش های معتبر مراجعه نموده و یا با شماره مراکز مربوطه تماس حاصل بفرمایید. با توجه به کمبود ضایعات آهن و افزایش قیمت بی سابقه آن و همچنین مشکلات زیست محیطی ، آهن اسفنجی مورد توجه قرار گرفته و بیشتر از قبل استفاده می شود ؛ شایان ذکر است که آهن اسفنجی ۵ درصد از فولاد جهان را به خود اختصاص می دهد.

این مواد به همراه مواد کلوخ سازی در کوره های بلند مخلوط شده و آسیاب می شوند و سپس در مرحله احیا به مواد گندله سازی افزوده می‌شوند . تفاوت آهن اسفنجی و گندله در شکل و استحکام مکانیکی آنهاست که بنا بر نوع موردنیاز در صنایع استفاده می گردد.

کاربرد بریکت آهن اسفنجی

کاربرد بریکت آهن اسفنجی از نکات مهم ساخت این فرآورده باید بگوییم که این محصولات از احیای مستقیم سنگ آهن بدست می‌آیند و یک منبع انرژی و ماده ای برای سازندگان فولاد است که تا قبل از این به فلز قراضه متکی بودند . برای احیای آهن از زغال سنگ استفاده می شود ؛ همچنین برای تولید این مواد می توان از روش دیگری به نام روش گازی استفاده کرد؛ این روش مورد استقبال کشورهایی با ذخایر گازی است. در کشور ما ، ایران ، شرکت های فولاد خوزستان و فولاد مبارکه از روش گازی فرایند احیا را انجام می‌دهند . بریکت ها و گندله ها برای ساخت آهن بسیار کاربردی هستند که برای این امر در تولید آهن از خام آن ها استفاده می شود.

بریکت ها و گندله ها به صورت فشرده در ذخیره سازی و حمل و نقل اهن اسفنجی استفاده می شوند که موجب افزایش و بهبود کیفیت می گردد. از جمله مزایای این فراورده های آهنی قابل بیان است که میتوان پسماند های فلزی مانند نرمه گندله را با بریکت بازیافت کرد و از گندله سازی مجدد چشم پوشی کرد . همچنین با تنظیم درصد کربن میتوان درجه فلزی بریکت و چگالی آن را برحسب نیاز مشخص کرد .

نکته شایان ذکر این است که با توجه به غیرفعال بودن بریکت ها ،جابجایی و ذخیره سازی به سهولت انجام می شود و با توجه به‌ عدم افت درجه فلزی کیفیت محصول یکنواخت است. برای داشتن بریکت آهن اسفنجی با استحکام کافی باید آنها را در کوره بلند پخت تا مقاومت نهایی به وجود آید و پس از طی مراحل خشک و سرد کردن به راحتی انتقال و حمل و نقل آنها صورت بگیرد. شکل ظاهری آن ها کروی و متخلخل و شبیه به اسفنج می باشد که به همین دلیل به آن ها اسفنجی می گویند و همچنین عیار آهن در آن بسیار بالاست.

انواع بریکت سرد و گرم وجود دارد. از ویژگی‌های بریکت گرم حمل و نقل آسان ، استحکام مکانیکی بالا و مقاومت مناسب در برابر اکسیداسیون می‌باشد و از جمله ویژگی‌های بریکت سرد استفاده از آن در صنعت فولاد و جایگزینی برای آهن قراضه در کوره های القایی و کاهش مصرف کک و افزایش کیفیت بار فلزی در کوره بلند و … می باشد که با توجه به ویژگی های فوق ، صنعتگران بهترین انتخاب را جهت مواد اولیه انجام‌ می دهند .

قیمت انواع بریکت آهن اسفنجی

قیمت انواع بریکت آهن اسفنجی خرید بریکت از دو طریق حضوری و آنلاین امکان پذیر است و برای کاهش قیمت بریکت آهن آن را بدون واسطه و مستقیم خریداری کنید، شرکت های مختلف در سراسر کشور با همکاری متخصصان و سرمایه داران آن را به شعب عرضه می کنند، صادر کنندگان بریکت آهن اسفنجی صادراتی عیار بالا آن را به کشورهای بسیاری با رونق اقتصادی بالایی صادر می کنند، قیمت بریکت آهن اسفنجی را در سایت فروش آن بررسی کنید، انواع بریکت درکیفیت بالا به خریداران این محصول به فروش می رسد، شما می توانید این محصولات آهنی را آنلاین و حضوری خریداری کنید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما