لیست موجودی های روز:

No data

تعرفه صادرات آهن اسفنجی dri

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات فولاد و محصولات نهایی این صنعتصادرات سنگ آهن
تعرفه صادرات آهن اسفنجی dri

تعرفه صادرات آهن اسفنجی dri با کد تعرفه طبقه بندی ۷۲۰۳۱۰۰۰ و ۷۲۰۳۰۰۰۰ در کتاب صادرات و واردات 1397 پنج درصد مشابه گندله آهن اعلام شده است. عوارض صادراتی محصولات خام صنعت فولاد برای سال 1397 پنج درصد و با روند افزایشی سالانه  تا 10 درصد اعلام شده است.

اعمال تعرفه صادرات آهن اسفنجی dri با هدف جلوگیری از صادرات بیش از حد آن بدون توجه به نیاز داخلی فولادسازان کشورمان انجام شده است. ولی آنچه حاصل وضع تعرفه های صادراتی بر محصولات خام و میانی فولاد جهت جلوگیری از خام فروشی بوده، کاهش تولید و ایجاد رکود در بازار و به دنبال آن کاهش اشتغال است. کارخانه ها و واحدهای فرآوری در صورت محدودیت صادرات و نبود تقاضای داخلی مجبور به کاهش تولید خواهند بود. راه حلی که باید جایگزین قوانین محدود کننده صادرات شود، افزایش تقاضای خرید داخلی با تسهیل و تمرکز بر صادرات محصولات نهایی فولاد در کنار تحریک سرمایه گذاری در حوزه مسکن و زیرساخت فولاد است. عدم مدیریت صحیح و کوتاهی حتی بسیار کم در این خصوص می تواند رکود شدیدی را بر صنعت فولاد کشورمان ایجاد نماید.

صادرات فولاد و محصولات نهایی این صنعت

تمرکز بر صادرات محصولات فولادی نظیر میلگرد، تیرآهن، و یا محصولات نیمه تمام شده نظیر شمش و بیلت فولادی با تبلیغات صحیح در این حوزه توسط صادرکنندگان می تواند رونق را در صنعت فولاد کشورمان حفظ نماید. این موضوع در کنار وضع قوانین مناسب در خصوص صادرات محصولات میانی یا نهایی فولاد امکان پذیر خواهد بود.

صادرات سنگ آهن

آنچه در صادرات سنگ آهن و محصولات خام فولاد نظیر صادرات آهن اسفننجی dri باید مورد توجه قرار گیرد، وضعیت فعلی اقتصاد کشورمان و نیاز به افزایش صادرات غیر نفتی است. اسفاده از منابع موجود فعلی که می تواند با مدیریت صحیح به اقتصاد ایران کمک کند باید انجام گیرد. تغییر شرایط جهانی قطعا می تواند وضعیت فعلی و امکان بهره مندی از این منایع طبیعی را برایمان محدود کند. بنابراین نیاز است در راستای اشتغال و رشد اقتصادی در کنار حمایت از تولید داخلی فولادسازان ایران، صادرات محصولات زنجیره فولاد را نیز با کنترل مناسب رونق داد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید