کارخانه آهن اسفنجی سیرجان – شرکت فولاد سیرجان ایرانیان

کارخانه آهن اسفنجی سیرجان ایرانیان با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن در دو خط احیاء مستقیم، آهن اسفنجی با عیار 88-89 درصد و متالیزاسیون 91 الی 94 درصد را تولید و به فروش می رساند.

آهن اسفنجی سیرجان

کارخانه آهن اسفنجی سیرجان - شرکت فولاد سیرجان ایرانیان

آنالیز محصول کارخانه آهن اسفنجی سیرجان ایرانیان در زیر قرار داده شده است. همانطور می بینید متوسط درصد کربن حدود 1.7 درصد بعلاوه ی آهن فلزی در حدود 81 الی 83 درصد، می باشد. درصد ناخالصی های مضر نظیر فسفر نیز بسیار کم و در حدود 0.05 درصد طبق نتیجه آنالیز گرفته شده، است.

صادرات آهن اسفنجی

صادرات آهن اسفنجی به کشورهای هند، چین، عراق و … از ایران انجام می گیرد. فروش صادراتی اغلب بصورت تحویل fob یا cfr کشورهای مقصد انجام می شود. صادرکننده مسئولیت حمل و انتقال تا کشور مقصد و ریسک های احتمالی را بر عهده می گیرد. با توجه به شرایط خاص صادرات آهن اسفنجی، تنها شرکت های صادرکننده که نماینده تعیین شده کارخانه برای صادرات باشند، قادر به انجام صادرات خواهند بود.

عوارض صادرات آهن اسفنجی

عوارض صادرات آهن اسفنجی به عنوان محصول بالادستی در صنعت فولاد با هدف کنترل عرضه داخلی و صادراتی از سمت وزارت صمت اعمال شده است. همانگونه که عوارض برای صادرات سنگ آهن، گنسانتره و گندله اعمال شده است. آهن اسفنجی با کد تعرفه ۷۲۰۳۱۰۰۰ و ۷۲۰۳۰۰۰۰ مورد عرضه قرار می گیرد. مقاصد صادرات آن نیز کشورهایی چون عراق، هند، چین، کویت، عمان، مالزی، اندونزی، امارات، پاکستان، گرجستان، آذربایجان، ترکیه هستند.

فروشندگان آهن اسفنجی

فروشندگان آهن اسفنجی که منبع صادرات این محصول در جهان به شمار می آیند، کشورهای هند و ایران هستند. تولید آهن اسفنجی در ایران در سال 2018-2019 افزایش داشته و توامان صادرات نیز رو به توسعه بوده است.

مراحل و شرایط فروش آهن اسفنجی

شرایط فروش آهن اسفنجی در بازار داخلی و حوزه صادرات را در این بخش طبق آخرین اطلاعیه هایی که در این خصوص از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است را ارئه می نماییم.

در فروش داخلی کارخانه ها بایستی محصول تولیدی را مستقیما به واحدهای با پروانه بهره برداری تولید شمش عرضه نمایند. البته سخت گیری در این خصوص در ماه های پایانی 1397 بیشتر بود. هم اکنون که در اردیبهشت 1398 قرار داریم این سختگیری در فروش کمتر است.

مراحل و شرایط فروش آهن اسفنجی

در بخش صادرات نیز، صادرات آهن اسفنجی تنها از طریق خود کارخانه ها و یا نماینده رسمی آنها قابل انجام است.

(آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش و صادرات آهن اسفنجی چنانچه ابلاغیه ای از سمت وزارت صمت باشد، در بخش اخبار روز سایت رسمی شرکت آهن و فولاد سیمرغ ارائه خواهد شد.)

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما