لیست موجودی های روز:

No data

قیمت گندله و آهن اسفنجی

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات گندله سنگ آهن
قیمت گندله و آهن اسفنجی

قیمت گندله و آهن اسفنجی در پی افزایش صادرات گندله که با کاهش عوارض صادرات از 15 به 5 درصد و افزایش نرخ دلار رخ داد، افزایش را تجربه کرده است.

قیمت گندله و آهن اسفنجی در هفته های اخیر روند صعودی را طی کرده است. این موضوع در پی افزایش صادرات گندله که ماده شارژی واحد های احیاء و تولید آهن اسفنجی است، رخ داد. قیمت آهن اسفنجی یکشنبه این هفته در تاریخ هشت مهر 1397، در بورس کالا، در محدوده 17545 ریال اعلام شد. همانطور که مشاهده می کنید قیمت افزایش حدود 90 تومانی را نسبت به هفته قبل تجربه کرده است.

صادرات گندله سنگ آهن

میزان صادرات گندله سنگ آهن به دلیل افزایش نرخ دلار که صادرات را سود آور کرده است، افزایش یافت. این موضوع همزمان با کاهش عوارض صادرات گندله آهن رخ داد. به همین دلیل میزان صادرات این محصول افزایش چشمگیری داشته است. در پی این اتفاق قیمت گندله و آهن اسفنجی روند صعودی را پیمود.

افزایش صادرات گندله سنگ آهن بدون کنترل میزان عرضه، مشکلاتی را در پی داشته است. از جمله کمبود گندله سنگ آهن و عدم پاسخگویی به نیاز فولادسازان داخلی. در پی بروز این مشکل، قوانین جدیدی در دست تصویب و اجراست. بر اساس این قانون عرضه انواع محصولات زنجیره آهن و فولاد در بورس با اولویت فروش به کارخانه داران داخلی انجام می گیرد، و تولید مازاد مورد صادرات قرار خواهد گرفت. شرکت های تولیدکننده که محصولات خود را در بورس عرضه ننموده اند، اجازه صادرات را نخواهند داشت. این تصمیمی است که در پی جلسات کنترل عرضه داخلی و صادراتی محصولات فولادی به مدیریت جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی، گرفته شده است.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید