لیست موجودی های روز:

No data

شمش فولادی یزد – تولید بیلت 3sp

آنچه در این مقاله می خوانید...

کارخانه فولاد آلیاژی یزدانواع شمش فولادیشمش فولادی 3spقیمت شمش فولادی 3spتولید شمش فولاد دستیقیمت شمش آهن در بازار ایران

تولید بیلت فولادی 3sp در کارخانجات ایران در ابعاد استاندارد ۱۲۵×۱۲۵ ٬ ۱۳۰×۱۳۰ ٬ ۱۵۰×۱۵۰ انجام می گیرد. شمش فولادی یزد نیز در سه شکل بیلت٬ اسلب (تختال) و بلوم تولید می شود. بیلت تولیدی در شمش فولادی یزد نیز دارای گریدهای 5sp همچنین 3sp می باشد. آتالیز گرید 5sp ذا می توانید در زیر مشاهده کنید.

کارخانه فولاد آلیاژی یزد

کارخانه فولاد آلیاژی یزد تولید گریدهای مختلف بیلت فولادی در انواع 3sp و 5sp را دارد. عکس ارائه شده در بخش قبل آنالیز گرید 5sp بیلت فولادی کارخانه فولاد آلیاژی یزد را نشان می دهد.

انواع شمش فولادی

انواع شمش فولادی را می توانیم از دو  نظر  1) آنالیز محصول و 2) ابعاد تولید و برش شمش دسته بندی می کنیم. انواع شمش از نظر سایز و ابعاد در سه زیردسته قرار می گیرد:

  • شمش بلوم
  • بیلت فولادی
  • تختال یا اسلب فولاد

دلیل تفاوت در ابعاد تولید شمش فولاد، مواد کاربرد متفاوت آن می باشد. از شمش فولاد برای تولید مقاطع فولادی مختلف استفاده می شود نظیر میلگرد که بیلت فولاذی گزینه مناسب برای خط تولید و نورد میلگرد است، یا انواع ورق فولادی که اسلب یا تختال فولادی در خط نورد تولید صفحات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.

مثالهای مطرح شده تا حدود زیادی دلیل تولید شمش در ابعاد مختلف را مشخص کرد. موضوع دیگری که نیاز است بررسی شود موضوع تفاوت در آنالیز شمش فولادی است. آنالیز دو گرید از بیلت فولادی 3sp و 5sp را در زیر مشاهده  می کنید. تفاوت در آنالیز و درصد عناصر آلیاژی شمش سبب تفاوت در مشخصات فیزیکی و مکانیکی فولاد می شود. مقاطع فولادی برای کاربردهای مختلف با خصوصیات مکانیکی مختلف تولید می شوند. به عنوان مثال برای برخی  مقاطع فولادی نیاز به انعطاف پذیری بالا داریم و برای برخی نیاز به استحکام بیشتر می باشد. لذا بر اساس مورد مصرف مقطع فولادی گرید و آنالیز مشخصی از آن تولید می شود. ررای این تولید نیاز به شمش فولاد با آنالیز و گرید متفاوت می باشد.

شمش فولادی 3sp

شمش فولادی 3sp دارای انعطاف پذیری بیشتر به دلیل کم بودن عناصر آلیاژی در آن نسبت به شمش فولادی 5sp می باشد. ولی از نظر استحکام شمش فولادی 5sp استحکام بیشتری دارد.

فروش بیلت فولادی - تولید

قیمت شمش فولادی 3sp

اختلاف قیمت شمش فولادی 3sp با شمش فولادی 5sp دقیقا به دلیل تفاوت در آنالیز و خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آنها است. اختلاف قیمت در حدود ۱۵۰ الی ۳۰۰ تومان است.

تولید شمش فولاد دستی

البته شمش فولادی در کارگاه های کوچک ذوب و فولادسازی به صورت دستی تولید می شود. عکس نمونه شمش فولاد دستی را در زیر می توانید مشاهده کنید.

قیمت شمش آهن در بازار ایران

قیمت شمش آهن در بازار ایران در دو رنج اعلام می شود. قیمت شمش فولاد در بورس و قیمت در بازار آزاد. البته نرخ قیمت شمش فولاد در بازار ایران متاثر از نرخ جهانی نوسان می کند. نرخ بیمت محصولات بالادستی فولاد از ابتدای ۲۰۱۹ رو به افزایش بوده است که به دلیل سود مارحین فولادسازان در گذر زمان این افزایش قیمت سنگ آهن تاثیر خود را بر قیمت شمش فولادی کذاشته و سبب افزایش آن شده است.

قیمت اسلب و بیلت فولادی در چین هم اکنون ۱۵ ژولای ۲۰۱۹ برابر ۳۶۵۰ یوآن و قیمت بیلت و اسلب فولاد صادراتی ایران تحویل fob برابر به ترتیب ۳۸۵ و ۳۷۵ دلار می باشد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید