شمش فولادی یزد – تولید بیلت 3sp

تولید بیلت فولادی 3sp در کارخانجات ایران در ابعاد استاندارد ۱۲۵×۱۲۵ ٬ ۱۳۰×۱۳۰ ٬ ۱۵۰×۱۵۰ انجام می گیرد. شمش فولادی یزد نیز در سه شکل بیلت٬ اسلب (تختال) و بلوم تولید می شود. بیلت تولیدی در شمش فولادی یزد نیز دارای گریدهای 5sp همچنین 3sp می باشد. آتالیز گرید 5sp ذا می توانید در زیر مشاهده کنید.

کارخانه فولاد آلیاژی یزد کارخانه فولاد آلیاژی یزد تولید گریدهای مختلف بیلت فولادی در انواع 3sp و 5sp را دارد. عکس ارائه شده در بخش قبل آنالیز گرید 5sp بیلت فولادی کارخانه فولاد آلیاژی یزد را نشان می دهد.

انواع شمش فولادی انواع شمش فولادی را می توانیم از دو نظر 1) آنالیز محصول و 2) ابعاد تولید و برش شمش دسته بندی می کنیم. انواع شمش از نظر سایز و ابعاد در سه زیردسته قرار می گیرد:

  • شمش بلوم
  • بیلت فولادی
  • تختال یا اسلب فولاد

دلیل تفاوت در ابعاد تولید شمش فولاد، مواد کاربرد متفاوت آن می باشد. از شمش فولاد برای تولید مقاطع فولادی مختلف استفاده می شود نظیر میلگرد که بیلت فولاذی گزینه مناسب برای خط تولید و نورد میلگرد است، یا انواع ورق فولادی که اسلب یا تختال فولادی در خط نورد تولید صفحات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.

مثالهای مطرح شده تا حدود زیادی دلیل تولید شمش در ابعاد مختلف را مشخص کرد. موضوع دیگری که نیاز است بررسی شود موضوع تفاوت در آنالیز شمش فولادی است. آنالیز دو گرید از بیلت فولادی 3sp و 5sp را در زیر مشاهده می کنید. تفاوت در آنالیز و درصد عناصر آلیاژی شمش سبب تفاوت در مشخصات فیزیکی و مکانیکی فولاد می شود. مقاطع فولادی برای کاربردهای مختلف با خصوصیات مکانیکی مختلف تولید می شوند. به عنوان مثال برای برخی مقاطع فولادی نیاز به انعطاف پذیری بالا داریم و برای برخی نیاز به استحکام بیشتر می باشد. لذا بر اساس مورد مصرف مقطع فولادی گرید و آنالیز مشخصی از آن تولید می شود. ررای این تولید نیاز به شمش فولاد با آنالیز و گرید متفاوت می باشد.

شمش فولادی 3sp شمش فولادی 3sp دارای انعطاف پذیری بیشتر به دلیل کم بودن عناصر آلیاژی در آن نسبت به شمش فولادی 5sp می باشد. ولی از نظر استحکام شمش فولادی 5sp استحکام بیشتری دارد.

قیمت شمش فولادی 3sp اختلاف قیمت شمش فولادی 3sp با شمش فولادی 5sp دقیقا به دلیل تفاوت در آنالیز و خصوصیات مکانیکی و فیزیکی آنها است. اختلاف قیمت در حدود ۱۵۰ الی ۳۰۰ تومان است.

تولید شمش فولاد دستی البته شمش فولادی در کارگاه های کوچک ذوب و فولادسازی به صورت دستی تولید می شود. عکس نمونه شمش فولاد دستی را در زیر می توانید مشاهده کنید.

قیمت شمش آهن در بازار ایران قیمت شمش آهن در بازار ایران در دو رنج اعلام می شود. قیمت شمش فولاد در بورس و قیمت در بازار آزاد. البته نرخ قیمت شمش فولاد در بازار ایران متاثر از نرخ جهانی نوسان می کند. نرخ بیمت محصولات بالادستی فولاد از ابتدای ۲۰۱۹ رو به افزایش بوده است که به دلیل سود مارحین فولادسازان در گذر زمان این افزایش قیمت سنگ آهن تاثیر خود را بر قیمت شمش فولادی کذاشته و سبب افزایش آن شده است.

قیمت اسلب و بیلت فولادی در چین هم اکنون ۱۵ ژولای ۲۰۱۹ برابر ۳۶۵۰ یوآن و قیمت بیلت و اسلب فولاد صادراتی ایران تحویل fob برابر به ترتیب ۳۸۵ و ۳۷۵ دلار می باشد.

شمش فولادی یزد با استفاده از تولیدات روزانه میلگردها، بلوم ها و یا بلیت ها سال هاست که به عنوان موثرترین کارخانه های تولید این محصولات به شمار می روند. این کارخانه ها با بهترین شکل ممکن توانسته اند در امر صادرات محصولات بیلت sp3 به کشورهای دیگر در حوزه تولید گندله و کنسانتره ها رقیب درخوری باشند. حتی در حوزه تولید میلگردها هم با قدرت تمام مراحل تولید را پشت سر گذراند.

شمش فولادی یزد - تولید بیلت 3sp

آیا می دانید شمش فولاد چیست؟

آیا می دانید شمش فولاد چیست؟

شمش فولاد چیست؟ پدیده شمش های فولادی که بر اثر تبدیل مواد معدنی به کنسانتره، گندله، سنگ آهن و آهن اسفنجی تولید می شوند. سبب تولید اسلب یا بلوم خواهد شد. بعد از تولید بلیت ها، تیر آهن ها را از بیلت ها می سازند. و عرضه بازارها می کنند.

شاید همان تعریفی که در تولیدات شمش های فولادی، توسط گروه تولیدکنندگان این مواد معدنی صورت می گیرد. در اینجا هم همان تعریف برای شما قابل عرض باشد. اما شمش های فولادی برای تولید محصولات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.


در کارخانه های فولاد محصولات فولادی را به صورت مرحله ای تولید می کنند. و از تولید و بازیافت مواد زاید آهنی به محصولی با ارزش می رسند. که اصطلاحا شمش های فولادی نامیده می شوند.

مهم نیست که چه محصولی حاصل شود مثل بیلت و یا بلوم و یا شمش، مهم تولیدات شگفت انگیز شمش ها از مواد زاید است که بسیار شگفت است.

چندین مرحله برای تولید یک محصول تمام شده فولادی وجود دارد.

مرحله دوم با استفاده از این مواد، انواع شمش فولاد مانند بیلت، بلوم و اسلب تولید می‌شود.

مرحله سوم شمش ها به محصولات فولادی مانند تیرآهن، میلگرد و … تبدیل شده و به بازار عرضه می‌شوند.

بیشترین تمرکز در تولید انواع شمش می باشد.

از مهمترین اهداف کارخانه تولید فولاد،اقتصادی بودن تولید می باشد. به همین دلیل سعی به کاهش هزینه نهایی تولید، کیفیت مطلوب و مشتری مداری اهمیت ویژه می دهند.

انواع شمش فولاد برای تولید میلگرد

انواع شمش فولاد برای تولید میلگرد از مهمترین گزینه ها مرتبط با تولیدات میلگردهای کارخانه محصولات کارخانه شمش فولاد این مجموعه است که به صورت زیر عنوان می شود. حاکمان تولید محصولات میلگردهای فولادی در کارخانه ها هدف از تعیین قیمت گندله آهن و آهن اسفنجی که بر اساس درصدی از قیمت شمش فولاد تعیین می شود را در پایداری سود در کل زنجیره فولاد عنوان کرده اند. به اذعان برخی از کارشناسان آنها در این خصوص موفق هم به نظر می رسند.

دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد کشور اعم از تولیدکنندگان شمش و میلگرد حدود 2 سال مطالعات کارشناسان آنها نتیجه ذکر شده را برای شما مب گویند. با توجه به موارد مذکور این طور استنباط می شود که نرخ شمش از یک موقعیت ویژه در این زنجیره برخوردار بوده و سایر قیمت گذاری های زنجیره فولادی تابعی از کالای فولاد نیمه ساخته می باشد.

گروه تولیدی و صنعتی فولاد یزد در سال 85 در یک زمین 45 هکتاری واقع در استان یزد تاسیس شد. شرکت فولاد یزد در ابتدا به تولید اتصالات لوله ها، چرخ دنده ها فعالیت خود را آغاز نموده اند. چند سال بعد یعنی اوایل سال 60 طرح احداث خطوط کشش و سنگ زنی میلگرد فولادی مطرح گردید. حدود یک دهه بعد یعنی در سال 75 شرکت فولاد یزد با رویکر تاسیس واحد نورد گرم و تولید میلگرد فعالیت های خود را آغاز نمود.

امروزه با گذشت بیش از ربع قرن از فعالیت های ارزشمند گروه صنعتی فولاد یزد در زمینه تولید محصولات صنعتی و ساختمانی شاهد تولید محصولات متنوع این مجموعه هستیم. در حال حاضر با گذشت بیش از 30 سال سابقه کاری مجموعه و با همت شبانه روزی پیش از 1600 پرسنل که روزانه در حدود دوازه محصول فولادی در زنجیره تولید این شرکت قرار دارد. که ثمره ارزشمندی برای بازار داخلی به شمار می رود.

معرفی کارخانه شمش فولادی یزد

معرفی کارخانه شمش فولادی یزد طبیعی است که امروزه کارخانه های فولاد در کشور جایگاه بسیار عظیمی دارد. تولید محصولات فلزی، صادرات شمش فولاد، تصفیه مذاب در کوره ها، در جای خود محفوظ کلی پتانسیل و ظرفیتهای بالقوه ای از تولیدات کارخانه ای فولاد که آنها را در جهان معتبر ساخته است.

صادرات شمش فولاد در تکنولوژی ذوب در کوره قوس الکتریکی، تصفیه مذاب در کوره تصفیه پاتیلی و ریخته گری پیوسته شمش در یک واحد ریخته گری قوسی 11/6 متر امکان پذیر است، این امکان را برای شرکت ذوب پارس بوتیل یزد فراهم نموده است که گستره وسیعی از فولاد های ساختمانی، ساده کربنی و کم آلیاژ را در ابعاد و مقاطع مختلف و مطابق با نیاز صنایع و استاندارد های شناخته شده بین المللی در معرض دید همگان دهد.

استانداردهای شناخته شده کارخانه شمش فولادی یزد به شرح ذیل، تولید و عرضه نماید. بخش عمده ای از شمش های تولیدی پس از تبدیل به محصولات فولادی شامل انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن، انواع میلگرد و مقاطع گرد و تسمه در شرکت صنایع نورد میلاد یزد به بازار ارسال می گردد و بخش دیگری از آن به واحد های تولید کننده قطعات فورج و مقاطع فولادی فروخته می شود.

مشخصات شمش های تولیدی شرکت شمش فولادی به شرح ذیل می باشد: ترکیب شیمیایی بر اساس استانداردهای معتبر ملی و بین اللملی و یا آنالیز مورد درخواست مشتری طبق گریدهای فولادی و انواع فولادهای ساختمانی صورت می پذیرد. گریدهای فولاد ساختمانی شامل st52-2, St37-2، St44-2 یا معادل آنها در استانداردهای AISI, GOST و … می باشند. شما انواع فولاد ساده کربنی را با نامهای CK50, CK45, CK35, CK22 و غیره می شناسید. حال انواع فولادهای کم آلیاژ شامل فولاد فنر، فولاد بلبرینگ می باشند. که به صورت 55cr3,100cr6,70cr2 در کارخانه های یزد عرضه می شود.

صادرات بهترین انواع شمش فولادی یزد ایران

صادرات بهترین انواع شمش فولادی یزد ایران صادر کنندگان محصولات شمش فولاد یزد ایران در مصاحبه هایشان اعلام می کنند اگر تولید محصولات فولادی در کشور با رعایت استانداردهای لازم صورت بگیرد ایران با افزایش چند درصدی در صادرات شمش های فودلاد روبرو خواهد شد.

کشورهای مختلف دنیا مخصوصا کشورهای عربی که کیفیت شمش ها را تایید کرده اند بیشترین وارد کننده شمش های یزد محسوب می شوند. موج تولید محصولات فلزی با کیفیت از انواع شمش های فولادی در شهرهایی چون بندرعباس، میناب و جهرم که در صادرات شمش های فولادی هم حرف اول را در منطقه می زنند است.

یک شیوه درست و بجا برای صادرات بهتر حضور فعال نمایندگی ها در نمایشگاههای داخلی و خارجی است و همچنین استفاده از یک بازیارب پر کار و فعال و با دانش بازاریابی می تواند خوب ظاهر شوند. در زمینه صادرات شمش های فولادی وب سایت های اینترنتی زیادی در حال فعالیت هستند، ایران به جهت غنی بودن از شرایط اقتصادی بسیار خوب در خصوص تولیدات شمش فولاد قادر به افزایش صادرات بسیار خوبی به کشورهای اطراف است.

در حوزه صادرات شمش های فولادی یزد شما شاهد افزایش 3 میلیون تنی از این محصولات ارزشمند در سال جاری هستید. مدیر عامل کارخانه شمش فولادی یزد اذعان دارند که انواع میلگردهای آجدار ساده و صنعتی با مقاطع طویل فولادی سبک و سنگین توانسته اند این افزایش بی نظیر را در سال اخیر به جریان بیندازند.جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما