قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز

قیمت تیرآهن 14 اصفهان ممکن است تحت شرایط حاکم بر بازار نسبت به روز قبل دچار نوسان صعودی و یا نزولی شود. هم اکنون نرخ قیمت آهن آلات از جمله قیمت تیرآهن 14 اصفهان نزولی است یا صعودی؟

قیمت آهن آلات از جمله قیمت تیرآهن 14 اصفهان روند نزولی را در پیش گرفته است. در مجموع در پی کاهش نرخ دلار در بازار، از اواخر هفته پیش یعنی چهارشنبه 11 مهر 1397، شاهد روند نزولی قیمت آهن آلات برای اکثر محصولات فولادی از جمله انواع میلگرد، تیرآهن، شمش فولادی و … هستیم.

کاهش قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز کاهش روزانه قیمت ها در بازه 20 الی 200 تومان از سوی کارخانه های تولید کننده اعلام می شود. میزان کاهش قیمت آهن آلات برای 16 مهر 1397 نسبت به روز قبل به صورت زیر است:

  • میلگرد: کاهش در حدود 50 الی 200 تومان
  • تیرآهن: 50 الی 100 کاهش را تجربه کرد.
  • شمش فولادی: با کاهش مجدد 50 تومانی با نرخ قیمت 3600 الی 3690 تومان عرضه شد.
  • قوطی پروفیل کاهش 50 الی 200 تومانی را تجربه کرد.

و البته برخی محصولا فولادی نیز بدون تغییر قیمت نسبت به 15 مهر ماه مورد عرضه قرار گرفتند. از جمله نبشی و سپری، انواع لوله و همچنین محصولات مفتولی از این دسته بودند.

در بورس نیز امروز نرخ قیمت میلگرد با کاهش نسبت به هفته قبل اعلام شد.

جهت بررسی قیمت روز انواع مقاطع فولادی و محصولات خام آهن و فولاد لطفا به بخش قیمت روز محصولات در سایت مراجعه نمایید. همچنین می توانید با کارشناس فروش شرکت در ارباط باشید. و یا از طریق فرم استعلام قیمت، اقدام به استعلام موجودی و قیمت روز محصولات نمایید.

تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید تا روشی به شما معرفی کنیم تا در هر جای کشور هستید بتوانید به راحتی قیمت این تیرآهن اصفهان را دریافت کنید حتی می توانید آن را خریداری کنید و در کمترین زمان به دست شما خواهد رسید.

قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز

تیرآهن چگونه درست می شود؟

تیرآهن چگونه درست می شود؟ تیرآهن یکی از فرآورده‌های مهم فولادی است که از مواد مهم و اصلی در ساخت ساختمان می‌باشد، تیر آهن ها به شکل H ساخته می‌شوند.

تولید تیرآهن دارای فرآیندهای متفاوتی می باشد که نورد ( یکی از روس های متداول شکل گیری فلزات ) یکی از فرایندهای مهم در تولید تیرآهن است در این فرایند فلز را در کوره در دمای موم سانی یعنی در درجه 1100 رسانده و فلز را کاملا ذوب می کنند، سپس آنها را به صورت شمش به خط تولید انتقال می دهند و در تحت فشار بالا به شکل های گوناگونی در می آید و در آخر از قیچی متراژ طبق استاندارد های لازم برای برش تیر‌آهن ها استفاده می شود. انواع تیرآهن مانند: تیرآهن لانه زنبوری، تیرآهن بال پهن(IPB) یا هاش(H) و تیر آهن معمولی IPE و INP ساخته می شود. که هر کدام از این تیرآهن ها در مکان های مختلفی کاربرد دارند.

وزن تیرآهن ۱۴ چقدر است؟

وزن تیرآهن ۱۴ چقدر است؟ وزن یک تیرآهن به حجم آن و چگالی وزن آهن بستگی دارد و نیز تراکم وزن تیرآهن، تعداد متر مکعب آهن را اندازه گیری می کند.

تیرآهن 14 برای ساخت و ساز ساختمانی استاندارد می باشد اساسی ترین تیرآهن مورد استفاده در ساختمان ها می باشد، که دارای سه سایز سبک، متوسط و سنگین هستند که هر کدام به ترتیب 120 کیلویی، 130 کیلویی و 140 کیلویی تولید می شود، و وزن تیرآهن ۱۴ در مقایسه با سایر دیگر تیرآهن ها بیشتر است که به همین سبب مقاومت بالای نیز نسبت به دیگر تیرآهن ها را دارد تیرآهن هر چه که وزن آن بالاتر باشد مقاومت و قیمت آن هم بالاتر می رود ولی بیشترین استفاده را دارد، نا گفته نماند که تیرآهن ۱۴ اصفهان به علت کیفیت بالاتر طرفداران بیشتری دارد.

آشنایی با انواع تیرآهن موجود در بازار

آشنایی با انواع تیرآهن موجود در بازار قصد داریم در اینجا با تیرآهن های موجود در بازار بیشتر آشنا شویم.در این قسمت می خواهیم با انواع تیرآهن موجود در بازار آشنا شویم تیرآهن های که امروز به دلایل مختلفی بیشترین کاربردها را دارند به سه گروه: تیرآهن لانه زنبوری (CNP)، تیرآهن بال پهن یا هاش (IPB)، تیرآهن معمولی یا نیم پهن (IPE) و (INP) هستند که در قسمت پایین به طور مختصر درباره هرکدام از آن ها توضیح خواهیم داد:

تیرآهن لانه زنبوری: تیرآهن لانه زنبوری که به دلیل شکل سوراخ دار آن به تیرآهن لانه زنبوری معروف است. برخی از مهندسان ساخت و ساز بر این باورند که مقاومت تیر فلزی با برش، جوشکاری مجدد و ثابت سازی نیمه افزایش می یابد و بنابراین برای استفاده در سازه های فلزی بسیار مناسب است. این محصولات در پل ها، صنایع، ساختمان و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از تیرآهن لانه زنبوری در آغاز تولید با هدف افزایش مقاومت، تغییر شکل کمتر، مقاومت بهتر و … که مورد استقبال بازار فولاد قرار گرفته است. نکته مهم در استفاده از چنین محصولی رعایت استانداردها و توجه به اندازه آنهاست. این محصول، مانند تمام محصولات فولادی، شرایط استفاده خاص خود را نیز دارد.

دومین تیرآهن هاش H یا به عنوان بال پهن IPB در بازار شناخته می شود که دارای بالهای پهن و سنگین است بهترین مشخصات برای ستون، تیرآهن IPB است زیرا به نظر می رسد بهتر از بخشهای دیگر کار می کند. علاوه بر این، در بیشتر شرایط کار، اتصال تیرها به راحتی بر روی آنها انجام می شود.

این یک تیرآهن یا نگهدارنده بال پهن(مانند H) که اندازه بخش میانی و اصلی و لبه های و کناره های تیرآهن باهم برابر است. این نوع تیرآهن IPB سنگین وزن و بلند می باشد. جوشکاری بر روی این تیرآهن به دلیل نوع این محصول آسان تر می باشد.

اندازه بال این تیرآهن برابر با ارتفاع آن است و از قسمت ساده آن به دلیل مقاومت بالا، می توان از آنها به عنوان ستون یا تکیه گاه عمودی استفاده کرد. همچنین برای تهیه تیر و خرپا استفاده می شود. طول این تیرآهن بین 8 تا 16 متر و ارتفاع آن 100 تا 1000 میلی متر است. در صنایع پل سازی، برج سازی، سد سازی و صنایع مشابه که به مقاومت بالایی نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

و بعدی تیرآهن معمولی یا نیم پهن INP: تیرآهن IPB و INP این دو تیرآهن به دلیل شباهت های نزدیک که به هم دارند تشخیص آن دو برای دیگران بسیار دشوار می باشد. تیرآهن INP شکل آن مانند حرف انگلیسی بزرگ I می باشد.دارای استحکام بالای و طول بال بیشتر است که در سه مدل سبک، متوسط و سنگین است و همچنین در سه نوع st52 ،st44 و st37 تولید می شود

اغلب از این نوع تیرآهن در ساخت پروژه های ساختمانی صنعتی و در سقف ساختمان ها استفاده می کنند. مقاطع I دو نوع است یکی از آن موازی و با سطحی پهن و دیگری شیب دار ملایمی در بال ها می باشد. و همچنین سطح داخلی این مقاطع ضخیم تر از ضخامت سطح بیرونی آن می باشد.

شیب در بال این تیرآهن یکسان نیست به گونه ای که با فاصله گرفتن از تیر ضخامت بال ها کاهش می یابد که همین عامل مهمی از تفاوت های این دو مقطع به حساب می آید. این تفاوت ها باعث تفاوت در مقاومت و همچنین تفاوت در نوع کاربرد این مقاطع دارد.

تیرآهن موجود در بازار به دو نوع سبک و استاندارد تقسیم شده و که مرغوب ترین تیرآهن ها تیرآهن های هستند که دارای وزن استاندارد می باشد. که تیرآهن اصفهان یکی از محصولاتی است که براساس جدول اشتال بوده و نسبت به سایر نمونه ها قیمت مناسبتری دارد.

خرید مستقیم تیرآهن اصفهان

خرید مستقیم تیرآهن اصفهان شما هم وطنان می توانید با اطمینان تیرآهن مرغوب را تنها از ما بخواهید. انواع ابعاد تیرآهن در نزد ماست و همچنین بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت دو پارامتری است که می توانید تنها در نزد ما جستجو کنید.

اصفهان سال‌ ها است که توانسته با در دست داشتن کارخانه جات ذوب آهن پاسخگوی نیازهای سراسر کشور باشد و چیزی که هیچگاه بی اهمیت جلوه نمی‌کند تجربه است، هم اکنون دست به کار شوید و برای خرید تیرآهن اصفهان اقدام کرده و از ما بالاترین کیفیت را با نازلترین قیمت بدون واسطه خریداری کنید و این اطمینان را به شما می دهیم که هیچگاه از این اعتماد پشیمان نخواهید شد، در خرید بدون واسطه نه تنها در وقت بلکه در هزینه نیز صرفه جویی می کنید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما